Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Vodafone lanseaza noile abonamente nelimitate, digitale - Vodafone Flex

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
1279 replies to this topic

#955
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru serviciile oferite de operatorii inregistrati aici, au esim doar cei care au trecut de la postpaid VDF/ORO sau Yoxo la prepaid si au ramas cu el (deja e asociat un cnp cu acel numar/esim), cu siguranta nu exista cartele prepaid noi activate pe esim.

In rest cred ca ti-am explicat destul de clar ce inseamna postpaid si prepaid asa cum sunt înțelese de operatori si ANCOM, nu mai insist.

Nu mai cita mesajul precedent ca devine greu de citit forumul.

Edited by MembruAnonim, 30 August 2022 - 10:52.


#956
schwetz

schwetz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 21.04.2014

 MembruAnonim, on 30 august 2022 - 10:50, said:

Pentru serviciile oferite de operatorii inregistrati aici, au esim doar cei care au trecut de la postpaid VDF/ORO sau Yoxo la prepaid si au ramas cu el (deja e asociat un cnp cu acel numar/esim), cu siguranta nu exista cartele prepaid noi activate pe esim.

In rest cred ca ti-am explicat destul de clar ce inseamna postpaid si prepaid asa cum sunt înțelese de operatori si ANCOM, nu mai insist.

Nu mai cita mesajul precedent ca devine greu de citit forumul.
la prepay nu ai asociat niciun CNP, poate ai doar un istoric, care istoric nu iti garanteaza ca utilizatorul de drept este si cel al carui CNP este inregistrat. deci pica rationamentul acesta. tu pui egal intre un YOXO si orice abonament de pe piata. aici gresesti. si inchid aici, ca le stii pe toate, inclusiv cat de usor sau de greu se citesc comentariile de pe acest forum. succese!

#957
sleirbag

sleirbag

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.12.2019
Salutare tuturor! Incerc sa fac o portare in aplicatia MyVodafone pe un abonament Flex si din pacate nu apare nimic despre Flex in aplicatie. Am creat contul cu numarul pe care vreau sa il portez dar degeaba. Exista cumva vreo modalitate sau trebuie sai mi iau gandul?

#958
schwetz

schwetz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 21.04.2014

 sleirbag, on 30 august 2022 - 15:44, said:

Salutare tuturor! Incerc sa fac o portare in aplicatia MyVodafone pe un abonament Flex si din pacate nu apare nimic despre Flex in aplicatie. Am creat contul cu numarul pe care vreau sa il portez dar degeaba. Exista cumva vreo modalitate sau trebuie sai mi iau gandul?
Aoleu, eu am incercat sa portez la Flex prin Ianuarie anul trecut si, dupa vreo 3 SIM-uri, 2 luni si discutii repetate cu cei de acolo, nu mi-a iesit. Bag de seama ca inca au probleme la un an jumate distanta... mai sunt unii pe aici care se plang de recurenta esuata. E dupa noroc si aici pare-se. Romania nu e facuta pentru 100% digital

#959
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,197
  • Înscris: 07.08.2003
Nu merge portare direct pe Flex. Eu am portat pe prepay Vodafone (am stat o luna cu opțiunea clasica) și apoi am activat Flex din My Vodafone.

#960
trotterom

trotterom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.10.2013
Am cartela prepay cu credit pe ea la care am oprit recurenta.Vreau sa trec pe flex.La activare flex imi ia din creditul existent?Ramane simul actual sau imi trimit alt sim?

#961
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Și creditul și SIM-ul se păstrează.

#962
trotterom

trotterom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.10.2013
E bine,dar am inteles ca abonamentele flex se platesc numai cu cardul.Ma refeream daca atunci cand folosesc flex,sa se poata activa cu creditul pe care il am.Vreau sa-l activez din aplicatie.

#963
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021

 daniel28, on 31 august 2022 - 06:56, said:

Nu merge portare direct pe Flex. Eu am portat pe prepay Vodafone (am stat o luna cu opțiunea clasica) și apoi am activat Flex din My Vodafone.
Merge portare direct catre Flex, vine prin curier cartela, doar ca nu o sa ai o experienta plăcută din cauza erorilor și trebuie sa contactezi CC sa îți reseteze tot și ce mai fac ei acolo ca să îți poată fi recunoscut numărul în app.

#964
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 05.05.2006

 trotterom, on 31 august 2022 - 20:15, said:

E bine,dar am inteles ca abonamentele flex se platesc numai cu cardul.Ma refeream daca atunci cand folosesc flex,sa se poata activa cu creditul pe care il am.Vreau sa-l activez din aplicatie.

Nu se poate activa cu creditul pe care-l ai ci doar cu card.

#965
trotterom

trotterom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.10.2013
Ok. Multumesc.

#966
SilentUser

SilentUser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.05.2020
Se pare ca au dat de pamant cu niste lucruri.
Nu mi s-a reactivat flex, mi-a mancat creditul si nici aplicatia de mobil nu merge.
In variant web de my vodafone nu gasesc unde as putea activa flex.

#967
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Se poate doar din aplicație.

#968
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007

 SilentUser, on 01 septembrie 2022 - 13:30, said:

Se pare ca au dat de pamant cu niste lucruri.
Nu mi s-a reactivat flex, mi-a mancat creditul si nici aplicatia de mobil nu merge.
In variant web de my vodafone nu gasesc unde as putea activa flex.
Și eu am pățit la fel. Trebuia să se reactiveze automat pe 29 august și pe 30 august am observat că nu mai merge netul. Mai mersese o zi pentru că mai avusesem credit. Am sunat la ei și mi-au activat netul căt să intru în aplicație pe telefon și să reactivez Flex manual, dar creditul consumat aiurea din cauza lor nu mi l-au dat înapoi.

#969
frana

frana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.04.2009
Mda.... Chiar voiam să întreb dacă mai sunt probleme cu reactivarea.

#970
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Nu sunt probleme cu reactivarea... pe cartelă.

#971
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

 MembruAnonim, on 28 august 2022 - 13:18, said:

Si nici esim nu ai la Flex.

La portare cel mai bun e Red15 la 7 euro tva inclus, unii l-au obținut si mai jos 5/3 euro (retenție).
Salut, cum se poate obtine Red15 la 7 EUR? Oferta de portare de pe site il reduce de la 15 la 10 EUR. Multumesc

#972
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,344
  • Înscris: 05.09.2006
Vezi discutia de pe topicul de retentie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate