Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator
 Rezerve periuta de dinti Woya

Promisiunile și realizarile ...

Recomandare soundbar

Controller dual step down MAX8734A
 Nu pot citi stickurile USB

Promisiunile și realizarile ...

Boxe de birou

acest lantisor este unisex sau do...
 Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 

Tinerete ratata...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Vezi-ți de drumul tău în viață, du-te la muncă, întâlnește-te cu prietenii, ieși în aer liber cat mai mult și vei vedea că totul e bine.

#20
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
nu toti oamenii trebuie sa isi petreaca viata dupa anumite tipare stereotipice
si eu sunt frustrat al naibii ca nu am avut parte de iubirea aia adolescentina cand e momentul, si ma simt ca un ratat social, ca toti au trecut prin asta la vremea cand era momentul dar eu nu
asta e acuma, de acum vei fi evitat de femei tocmai pentru ca esti anormal, asa ca mine

#21
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 adi_piscureanu, on 29 decembrie 2020 - 12:37, said:

Buna ziua,
,
Ma numesc Adrian, am 27 de ani si simt ca mi-am ratat tineretea. ,


Vezi ca mai este unul cu rateu pe aici.Il cheama on64.Vorbeste cu el,el e depresat de mai de mult timp.

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,282
  • Înscris: 07.11.2006

 adi_piscureanu, on 29 decembrie 2020 - 12:37, said:


Referitor la relatii: Nu am avut una stabila (care e consumatoare de timp si energie). Oricum, pentru ce imi doresc eu acuma, aceasta varianta este exclusa.


Reflecteaza pe-ndelete la afirmatia ta de mai sus.
Acolo sta ascuns raspunsul la dilemele tale.

#23
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 04.09.2013
Cum e sa apara o fosila in Discoteca Tineretului cand majoritatea au 18-22 de ani? ...

In discoteci merg si oameni de peste 50 de ani. Ori ca vor sa retraiasca tineretea despre care vorbesti ori ca asa e firea lor si asta le place sa faca.
Asa ca o fosila de 27 de ani nu are cum sa se simta decat in elementul ei in acel loc.

Prin urmare, nu mai cugeta asa mult, doar fa ce simti ca vrei sa faci la momentul actual. Unii se aseaza mai devreme la casa lor, altii mai tarziu, altii niciodata. Nu suntem cu totii la fel.
Nu te apuca sa faci lucruri doar ca sa intri in randul lumii. Daca nu te mai identifici cu prietenii actuali, cauta-ti alt cerc de prieteni cu care sa petreci timpul. Nu trebuie sa ii renegi, doar sa iti largesti zona de cunostinte.

Distractie placuta in Costinesti.

#24
giulio

giulio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 26.12.2006

 baribalu, on 29 decembrie 2020 - 14:48, said:

Gaseste doua de 20 ani si nu o sa mai ai timp sa fii depresiv.Posted Image
ne merge : "consumatoare de timp si energie"

Edited by giulio, 29 December 2020 - 17:24.


#25
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,916
  • Înscris: 29.06.2006
stii ce bine ma simt eu la 50 de ani intre tineri de 18-25? ohoooo, in special intre ele....

#26
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020

 on64, on 29 decembrie 2020 - 16:16, said:

si eu sunt frustrat al naibii ca nu am avut parte de iubirea aia adolescentina cand e momentul, si ma simt ca un ratat social, ca toti au trecut prin asta la vremea cand era momentul dar eu nu
asta e acuma, de acum vei fi evitat de femei tocmai pentru ca esti anormal, asa ca mine

tu nu esti model de referinta pentru depresivul asta bai baiatule. nici pe forumul asta, nici in viata reala, niciodata pentru nimeni. tu esti direct de la numarul 9
sa te uiti in urma la topicurile tale sa vezi cat de jos esti

#27
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,585
  • Înscris: 12.10.2005

 adi_piscureanu, on 29 decembrie 2020 - 12:37, said:

Ma numesc Adrian, am 27 de ani si simt ca mi-am ratat tineretea. Tineretea [18-25 de ani] ...


Vrei sa spui ca ti-ai ratat post-adolescenta si chiar si asa, nu vad ce ai ratat. Orice loser cu ceva bani in buzunar poate merge in club, se poate imbata si freca de pitzi de calitate indoielnica si a doua zi va regreta macar o parte din ziua precedenta. La partea cu depresia e mai complicat, multi sunt se considera deprimati pentru ca e la moda, se considera niste lost souls etc. Depresia reala e o boala in mod cert dar din 100 de deprimati doar vreo cativa sunt catalogati medical ca atare.

La partea cu fosila in discoteca da-mi voie sa rad copios, daca la 27 de ani esti fosila, la 40 o sa fii moaste sau cum? Poti sa faci fix ce vrei tu, sa mergi unde ai chef, sa te distrezi si nimeni n-are ce sa comenteze indiferent de varsta pe care o ai (mai ales ca din punctul meu de vedere tineretea nu se opreste la 30 de ani ca nu mai suntem in Evul Mediu cand speranta de viata era gen, 50) iar aia care comenteaza sunt niste ghertoi retardati.

#28
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020

 adi_piscureanu, on 29 decembrie 2020 - 12:37, said:

Ce sfaturi (pe langa psihoterapie) puteti sa-mi recomandati?
sfaturile sunt pentru aia care nu sunt in stare sa-si traiasca singuri viata
ai cumva nevoie sa-ti traim noi viata? vad ca te-ai descurcat pana aici. ai facut fata. in viata daca treci prin momente grele, cand te lovesti din nou de greutati in viitor, treci peste din ce in ce mai usor pentru ca ai antrenament

sa te ajut cu ceva interesant, e o intrebare foarte buna pe care ar trebui sa o tii minte toata viata in cap: bun, dupa ce o sa am/fac 'asta' apoi ce urmeaza, am sa fiu fericit? reflecta un pic si poate te trezesti

#29
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,226
  • Înscris: 19.09.2005

 adi_piscureanu, on 29 decembrie 2020 - 12:37, said:

...
subiect de poiana, da?

ai de posici mei...

baietel, tu alergi dupa fluturi... mai bine zis visezi la fluturi.

esti plin de pretentii si vise.
pur si simplu trebuie sa pui japca pe tot ce prinzi. ca-i vecina, colega, sefa, casiera, etc nu conteaza. iti place, te place asta e. datoria ta e sa incerci.

#30
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Ca o concluzie generala , tineretul din ziua de azi...sa nu zic copiii intra in depresie cum spun ei la insatisfactii instant si extrem de des . Eu le-as numi fite !
Nu imi iau parintii Iphone...depresie , nu am fost la disco...depresie , m-a facut unul urat/gras/fraier...depresie , vecinu' Costica are masina mai tare...depresie , nu vrea Vasilica sa i-o trag fara obligatii...ca imi consuma resursePosted Image ...depresie , nu ma vor unii in cercul lor...depresie , pot continua pe cateva pagini .
In nici un caz asta nu reprezinta depresie adevarata ci ca nu li se permit ifosele !
De fapt exista cateva motive principale pentru aceste ''depresii'' :
- niciunul nu isi asuma NIMIC , de chestia aia e vinovat tata , de alta mama , de alta Gigi , de alta Vasilica , de alta...Paraipan , ei sunt perfecti
- sunt ''NEINTELESI'' ...eu cand o aud pe asta ma mananca instant palmele , de fapt in realitate ei vor sa fie nu suportati de ceilalti ci sa fie laudati pentru cretinismele lor
- vor sa li se ofere totul instant de catre ceilalti , fara efort , fara sa miste un deget , fara vreun merit , ei cred ca merita totul pe lumea asta si asta e de fapt vina parintilor ca s-au chinuit sa le faca toate poftele

#31
Alex432

Alex432

    involt

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 28.05.2020

 adi_piscureanu, on 29 decembrie 2020 - 15:25, said:

am "ingropat" vreo 4 persoane (cu tot ce inseamna pregatiri si toate cele)

Dupa ce m-am linistit, nu vi se pare normal sa simt aceasta refulare?
Ingropatul a durat 12 zile, in total. Nu te mai vaita ca ti-a trecut trenul din cauza asta, aceste lucruri trebuie facute si le fac toti.

Tu vrei "sa te refulezi":  adica sa chefuiesti si sa futi prin cluburi, in stil studentesc. Baga mare, ce te opreste ?!

Invoci de multe ori varsta "prea mare"... Uite, iti spun marele secret... Varsta Nu Conteaza:  nici la chefuit, nici la futut, nici la relatii, nici la facut ceva teapan in viata.
Actioneaza, nu te smiorcai !

#32
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,591
  • Înscris: 24.02.2017
Bai....   eu cred ca dupa ce a citit ce am scris noi, a intrat intr-o depresie si mai mare  :)  

Plus ca probabil ne-a umplut frigiderul de carne la fiecare .... :D

#33
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Topic de sarbatori petrecute in singuratate.

Ce tinerete ratata la 27 de ani ca poate a trecut o treime din ea...
Si asta judecand dupa starea de fapt de acum, nu dupa cum va fi peste 15-20 de ani societatea.

#34
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
depresia e afectiune serioasa, si bine-ar fi sa te tii de tratament.

din experienta mea, te-as sfatui sa-ti exprimi "pretentiile" in relatiile personale si nu numai, sa nu "lasi de la tine".  regret ca in anumite imprejurari, m-am facut ca ploua si n-am exprimat ce simteam vis-a-vis de anumite persoane. in timp relatiile s-au plafonat si le-am lasat sa moara by default. ideal ar fi fost sa spun ce ma deranja si chiar sa am un fel de "closure"..simt ca am ramas cu un soi  de garbage emotional.

te-as mai sfatui sa o lasi mai moale cu cluburile/bautele si sa cauti alt gen de fun, poate sa sari din avion, poate ceva alpinism, arte martiale, dansuri, cursuri de actorie etc.

Attached Files



#35
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 adi_piscureanu, on 29 decembrie 2020 - 12:37, said:

Ce sfaturi (pe langa psihoterapie) puteti sa-mi recomandati? Sa las lucrurile sa curga cu firescul varstei sau sa merg pe principiul Toate la timpul lor. Am pierdut trenul, asta e, nu ma mai intorc? Cred ca ar fi ciudat sa ma invart acum in cercuri de 22-25 de ani cand imediat ma indrept spre 30 ...

Fa nene un dus rece si revino-ti in simtiri. Ce tinerete e 18-25? Cine ti-a bagat prostiile astea in cap frate? Ca barbat viata abia incepe la 30.
Cum sa plangi dupa perioada 18-25? E cea mai aiurea mai ales ptr barbati, ptr fete e altceva.
La Costinesti in disco? Asta e visul tau?
Du-te frate si tu prin vreun Dubai ceva (macar).
Mai iesiti din Romania asta de 2 lei din cand in cand, ca de aia sunteti in depresie, nici n-are cum altfel.

Nu se intelege problema ta. Pare doar ca ti s-a urat cu binele.

Edited by axisborn, 31 December 2020 - 20:31.


#36
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Esti ingrozitor de tanar, chiar daca anumite lucruri te-au facut sa te maturizezi prea devreme.
Poti face lucruri pe care le fac tinerii, dar s-ar putea sa nu iti placa.
Poti incerca alte lucruri noi, care chiar ti-ar aduce satisfactie, sa faci sport, sa mergi pe munte sau sa faci scufundari vara, sa faci lucruri copilaresti care  fac sa te simti cu adevarat bine.
Cu clubareala...doar o durere serioasa de cap a doua zi si cateva nume pe care nu le mai retii foarte bine...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate