Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

AQUA CITY Giulesti/Lacul Morii

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
laharah

laharah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.03.2007
Salut. S-a mutat cineva in Aqua City? Daca da, cum vi se pare (atat complexul cat si zona)?

#56
ilostmyoldaccount

ilostmyoldaccount

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2022
In randarea de la inceputuri se laudau cu apa din sursa proprie, din cateva puturi forate la niste  zeci de metri. A apucat cineva sa sa mute pana acum? Care e calitatea apei? Sunt curios la cati metri au fost forate si cine le-a executat?

#57
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Trebuie sa fii nebun sa dai 130.000 + TVA pe 3 camere in zona aia...Sa stai fix la Piata Giulesti cu 130.000 EUR + TVA trebuie sa fii putin dus cu pluta.

Edited by mannyx92, 20 August 2022 - 11:12.


#58
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,955
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlaharah, on 24 iulie 2022 - 19:56, said:

Salut. S-a mutat cineva in Aqua City? Daca da, cum vi se pare (atat complexul cat si zona)?

E super. Pana acum

Desi urmaream open space imi place conceptul de perete de sticla intre bucatarie si living

Civilizat, tineri multi, parcusoare, gazon intretinut, zona se curata. O sa fie un carrefour in complex si in poarta deja Lidl e deschis

.Attached File  IMG_5234.jpg   138.13K   188 downloadsAttached File  IMG_5233.jpg   164.35K   188 downloadsAttached File  IMG_5204.jpg   264.14K   179 downloadsAttached File  IMG_5203.jpg   254.98K   175 downloadsAttached File  IMG_5196.jpg   214.02K   192 downloadsAttached File  IMG_5191.jpg   219.17K   186 downloads

#59
gicanu

gicanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 27.12.2006
am vrut sa preiau o promisiune in acest complex dar se pare ca dezvoltatorul a gasit sa vanda apartamentele la pret mai mare unui fond de investitii din UK si nu e de acord cu cedarea promisiunii.
in acest moment acestia au inchiriate cateva sute de apartamente pentru niste familii de ucrainieni evrei.

am convenit cu persoana care are are precontractul sa cumpere apartamentul si sa ii platesc eu cheltuielile(vreo 3600 euro) dar nici asa nu vrea dezvoltatorul. o sa ii dea avansul inapoi

promisiunea era pe 82000+tva  si acum dezvoltatorul vinde cu 110.000+tva


nu ma gandeam ca la un proiect asa de mare dezvoltatorul sa se preteze la astfel de practici. Aveti grija ce semnati cei care veti mai rezerva in acest proiect !

Edited by gicanu, 14 September 2023 - 17:14.


#60
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007
Nu prea inteleg ce treaba are dezvoltatorul cu ce face omul dupa ce cumpara apartamentul. :)

#61
gicanu

gicanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 27.12.2006

View Postmarele, on 14 septembrie 2023 - 17:31, said:

Nu prea inteleg ce treaba are dezvoltatorul cu ce face omul dupa ce cumpara apartamentul. Posted Image
pai inca nu l-a cumparat dar dezvoltatorul are client pentru acest apartament la un pret mult mai mare. am inteles ca sunt mai multi in aceasta situatie.
vor primi toti avansurile inapoi si dezvoltatorul va castiga minim 25k la fiecare apartament

Edited by gicanu, 14 September 2023 - 17:34.


#62
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007
Ah, am inteles acum, nu mai au voie sa cumpere. Ce mizerie. :)

#63
act_of_terrorism

act_of_terrorism

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 27.03.2007
Presupun ca e stipulat ca dezvoltatorul poate renunta la vanzare doar cu returnarea avansului (nu x2 cum e uzual) si potentialul cumparator cu pierderea avansului, pentru ca de ce nu.

#64
Danny928

Danny928

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.03.2015
Eu nu inteleg cum au ajuns ei la preturile astea? ... au inceput de la garsoniera 42k TVA inclus, 2 camera 65k TVA inclus, 95k 3 camere TVA inclus, faceti diferenta cu ce preturi au acum ... nu vorbim despre o zona cerntrala a Bucurestiului cu parcuri sau alte beneficii ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate