Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

AQUA CITY Giulesti/Lacul Morii

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
alex_nb93

alex_nb93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 08.10.2020
complexul nu este in Giulesti sarbi; au mai aparut bloculete in zona, se mai cerne treaba; daca se face strapungerea centura, conectare constructorilor-grivitei si modernizare lac o sa fie mult mai bine; plus tiriac tower tot in giulesti

Edited by alex_nb93, 26 January 2021 - 19:53.


#20
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
De la Aqua City si pana la Podul Grant unde vrea Tiriac sa construiasca sunt vreo 3 km si multa paine de mancat. Nu e chiar aceeasi zona, iar Crangasi si Belvedere sunt un pic diferite fata de Giulesti si Giulesti-Sarbi.

#21
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Tiriac tower nu e in Giulesti ca nu e nici ala tampit sa construiasca acolo. Doar pentru ca trece tramvaiul spre Giulesti nu inseamna ca e in Giulesti.
Strapungerea nu se va mai face niciodata pentru ca Nicusor nu e de acord ( 4 ani clar nu se misca nimic in senul asta si pe buna dreptate) si pentru ca s-a construit in draci fix pe traseul acesteia. Ar insemna exproprieri de case si blocuri(probabil) ceea ce nu se va intampla.
Nicusor vrea sa se intepe cu Preciziei, Bd. Timisoara si poate altele, in DNCB si este o idee mult mai usor de pus in practica si mult mai ieftina dar sa vedem daca o sa reuseasca si asta sa faca ceva sau doar ne duce cu zaharelul 4 ani.

Edited by mannyx92, 27 January 2021 - 00:45.


#22
alex_nb93

alex_nb93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 08.10.2020
ma refer la giulesti cu grivita, e si in pug bucuresti strapungerea

#23
nestoro

nestoro

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 17.09.2020
In spate la Aquacity, sau in fata, cum vrei sa ii spui, oricum, la strada, a cumparat Lidl terenul si se face un Lidl acolo. Am fost si eu in zona sa ma uit de ceva si am fost relativ impresionat fata de asteptarile mult mai joase pe care le aveam. S-a curatat mult zona fata de acum zece ani cand m-am aventurat ultim oara asa departe, iar eu zic ca nu exista zona cu acces atat de usor la centru si atat de ieftins in Bucuresti. Trei camere noi cu loc de parcare pana in 100k si esti la maxim 5 minute de piciorul podului Grant, deci la cat 15-20 maxim de piata Victoriei?

#24
alex_nb93

alex_nb93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 08.10.2020
v-am zis ca e cu potential zona, totusi e in bucuresti si nu nici la mama naibii in sud
terenul catre giulesti sau catre lac e pt lidl?

#25
nestoro

nestoro

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 17.09.2020
Terenul de la strada, evident. Acum nu ma crede pe cuvant, astea sunt informatii de radio-sant, spun si eu ce am auzit. In fine, eu pentru mine nu as cumpara in zona aia, pentru investitie si inchiriat nici atat, dar pentru cineva a carui alternativa e sa se mute prin Cartierul Latin, Magurele, Militari Residence si alte zone din astea, eu zic ca e o alternativa de luat in seama.

#26
marius21

marius21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 12.07.2008

View Postnestoro, on 27 ianuarie 2021 - 08:56, said:

In spate la Aquacity, sau in fata, cum vrei sa ii spui, oricum, la strada, a cumparat Lidl terenul si se face un Lidl acolo. Am fost si eu in zona sa ma uit de ceva si am fost relativ impresionat fata de asteptarile mult mai joase pe care le aveam. S-a curatat mult zona fata de acum zece ani cand m-am aventurat ultim oara asa departe, iar eu zic ca nu exista zona cu acces atat de usor la centru si atat de ieftins in Bucuresti. Trei camere noi cu loc de parcare pana in 100k si esti la maxim 5 minute de piciorul podului Grant, deci la cat 15-20 maxim de piata Victoriei?

Nu stiam de Lidl. Cand ar fi programata deschiderea ?


#27
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

View Postmarius21, on 27 ianuarie 2021 - 17:06, said:

Nu stiam de Lidl. Cand ar fi programata deschiderea ?
Pe 30 martie...

#28
alex_nb93

alex_nb93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 08.10.2020
2022?

#29
Danny928

Danny928

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.03.2015
Locatarii din cartierul solar se plang de aceasta firma, acum vad ca au inceput promovarea (marketing) la greu. Au parteneriat cu Remax care umfla preturile considerabil, l-au implicat si pe Dani Otil (Neata cu Ravan si Dani) iar preturile deja sunt marite, adica  de la 47k+tva pana la 169k+tva iar in octombrie cel mai mare pret era 92k ... pun pariu ca la blocul doi o sa umfle pretul ca au view la lac ...

#30
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

 nestoro, on 27 ianuarie 2021 - 08:56, said:

In spate la Aquacity, sau in fata, cum vrei sa ii spui, oricum, la strada, a cumparat Lidl terenul si se face un Lidl acolo. Am fost si eu in zona sa ma uit de ceva si am fost relativ impresionat fata de asteptarile mult mai joase pe care le aveam. S-a curatat mult zona fata de acum zece ani cand m-am aventurat ultim oara asa departe, iar eu zic ca nu exista zona cu acces atat de usor la centru si atat de ieftins in Bucuresti. Trei camere noi cu loc de parcare pana in 100k si esti la maxim 5 minute de piciorul podului Grant, deci la cat 15-20 maxim de piata Victoriei?
+
Acces usor??? Glumesti! Hai ca pana la Podul Grant sa zicem ca mai ajungi cumva dar Piata Victoriei clar e in alta galaxie. Ceva mai bine se iese catre Unirii prin Cal. Giulesti apoi Cal. Plevnei si pe urma pe Splai, ori pe la Podul Eroilor ori pe la Podul Hasdeu. Waze rules. Basarab si Grant sunt total blocate la orele de varf, la fel si Cal. Giulesti in zona podului Grant. Ca sa nu mai spun ca pe Basarab nu poti urca de pe Giulesti, doar Grant e singura iesire catre Arcul de Triumf, Victoriei, Romana. Se mai adauga iesirea spre gara pe SUB Basarab, pe Orhideelor si Dinicu Golescu. Catre Grozavesti sunt blocaje mari, catre Crangasi-Ciurel la fel. Singura iesire decenta e cu STB 162 sau 163 pana la Crangasi si de acolo cu 41 sau metrou. Sau cu 11 la Grozavesti sau 44 pentru zona Gara-Cismigiu.

#31
greeny24

greeny24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2014
Buna :) A rezervat/dat avansul cineva pana acum? M-ar interesa un apartament cu 2 camere, vedere spre est. Mai aveti ceva informatii deapre ansamblu?

#32
silviuonica

silviuonica

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2021
Dezvoltatorul acestui complex( AD Astra reprezentat prin Decebal COTOFANA) este acelasi cu cel in care locuiesc si eu actualmente, Cartierul Solar (Berceni sect4)
Total neseriosi si neprofesionisiti... Fac lucrari de mantuiala iar dupa ce au incasat banii fac tot posibilul sa se sustraga de la problemele ce apar ulterior ca si "vicii ascunse".
Exemplu concret, la mine a trebuit scos/schimbat parchetul, au venit au constatat si mi-au dat libertate sa imi aleg alt parchet intr-un buget rezonabil. Zis si facut, doar ca pentru "a nu bate pasul pe loc"  am platit din buzunar totul urmand ca ulterior sa fie decontata suma doar ca supriza, la final mi s-a zis: "500lei este maximul pe care putem sa ti-l dam"
Sunt zeci de exemple negative ce pot fi sustinute cu dovezi de multi locatari ai Cartierului Solar

Va recomand sa ii evitati pe cat posibil daca tineti la banii si nervii dvs.


#33
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
dar de PR au bani
https://www.profit.r...uresti-20244892

#34
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Rol civilizator...Mda, zici ca au venit intelectualii la bietii tarani si ii invata progresul.

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Uita-te la o poza de la zona Grozavesti inainte sa apara Carrefour Orhideea si la una de dupa. La o poza de la intersectia Lujerului inainte sa apara Cora si dupa (si inca poti sa vezi trecutul pe partea cealalta, cu Sir). La o poza din zona Basarab inainte sa apara Kaufland si la una dupa.
Asta e realitatea, toate dezvoltarile astea, ca sunt rezidentiale sau comerciale, aduc in zona oameni cu mai multi bani, astia creeaza vad pentru noi oportunitati comerciale, si tot asa. Vrei sa stiii care zone se vor ridica si dezvolta cel mai mult in urmatorii 20 de ani? Uita-te in Bucuresti unde ai spatii mari ale fostelor fabrici si industrii dezafectate, toate zonele astea si zonele imediat adiacente au cel mai mare potential de crestere.

#36
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

 Flat, on 14 iunie 2021 - 13:06, said:


Au schimbat o zona cu traditie :)) HA! Traditie la ce? La furat, dat bani cu camata si nunti pe mijlocul strazii.
O sa fie frumos tare cu SPA-ul deschis pentru toata lumea cand tu dai 100k pe apartament si vin baietii de la Piata Giulesti sa se balaceasca cu tine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate