Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

RABLA Electrocasnice 2020 - IOC?

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
299 replies to this topic

#289
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postloveparade, on 21 mai 2021 - 16:26, said:

Mda, iar ma pun sa astept...

Daca le-am dat imaginea prea mare nu au vrut, ca dadea eroare. Am trimis una mai micuta si a mers.
Dar nu le-a mers lor ca cica e prea mica.
Acum iara am facut una din mare, tot mare dar la alta rezolutie...

Ca asa e in Romania, tot pus pe drumuri. Atat le mai place sa frece omul pe drumuri, clickuri, rezolutii la pixeli, Aia nu e buna, aia nu e buna.
Dar nici nu zic ce anume EXACT le trebuie!
Si uite asa se duce naibii totul...

Asa, dupa ce m-au tot frecat o saptamana ca nu e buna poza de la buletin, in final a fost buna. Dupa ce le-am trimis vreo 3...
Acum, ca sa se scoata, mi-au trimis asta:

Felicitari, Romania!

Attached Files



#290
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008
Tocmai ca prin aceste rahaturi vandute in ziua de azi, se polueaza masiv mediul deoarece se acumuleaza o cantitate enorma de DEEE-uri la intervale foarte scurte de timp.
Partea asta cu targetul de reciclare in Romania este deasemenea o politica a marilor corporatii care conduc din umbra UE.

Fraierul de cetatean UE are doar dreptul sa taca din gura si sa bage mana in buzunar la 2-3 ani ca sa le faca targetul de vanzari corporatiilor.

#291
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,612
  • Înscris: 13.06.2004

View Postloveparade, on 22 mai 2021 - 16:18, said:

Aia e cam veche deja. E legenda cu becul. Au facut un bec care sta aprins de cel putin 150 de ani si inca lumineaza si azi.
Ei au spus atunci: daca facem toate becurile la fel, noi nu o sa mai avem de munca.
Si de atunci din ziua aia, au inceput sa le faca pe toate sa se strice: apartamente, masini, electrocasnice, efectiv totul.
Mania cumparaturilor... sa tot cumperi, sa tot cumperi...

View PostPieptoasa, on 23 mai 2021 - 11:50, said:

Stimabile, iti scapa un lucru esential si anume - normele de mediu. Acum se produce in masa fata de acum 30 ani si impactul asupra mediului e cu totul altul. Orice se importa in UE trebuie sa respecte norme clare de reciclare, asta a fost discutat de n+4 ori. Nu poti avea pretentia sa te tina 30 ani astazi - traim in alta era si mediul dpmdv e cel mai important.

View PostPieptoasa, on 22 mai 2021 - 13:14, said:

dar totusi.. cumperi ce ai nevoie cu adevarat, nu pt. ca ai parte de o ieftinire. subliniez asta ca mentalitatea generala o cunoastem - va aduceti aminte reducerile la tigăi     Posted Image

Pentru că nu se dă citat la postul anterior, rog să-l citiţi şi pe acela:
1) De acord cu colegul care în postul anterior a zis că uneori prin aruncat faci mai mult rău;
2) Aia cu să se strice e veche, numai că pe vremuri totuşi le făceau ceva mai durabile în general, nu erau făcute să se strice aşa de repede. Probabil şi din cauză că costau mai mult şi nu-şi permitea lumea aşa de mult. Electronicele Japoneze se pare că mergeau mai mult timp fără reparaţii;
3) Sunt îndeajuns de mare încât să nu cred prostia aia cu că acum 30 de ani consumau enorm de mult. Şi consum mare de electricitate dau produsele care sunt folosite îndelungat. Dacă ai o maşină de spălat care consumă 2.600 Waţţi, dar o foloseşti de 5 ori pe lună, nu faci mare consum. Dacă o foloseşti de 10 ori poate da... Iar maşinile de spălat noi folosesc prea puţină apă, aşa că adaug eu. Dar când umplu sticlele mai curge pe lângă, deci pierderea e mai mare... ;
4) Unele chestii, precum aspiratoarele şi maşinile se spălat nu ar mai trebui să fie folosite aşa de intens dacă oraşele ar fi mai curate;
5) Unii cumpără doar pe motiv psiholologic "că s-a învechit", chiar dacă produsul nu s-a învechit. De aia la rabla ar trebui acceptate doar unele produse.

#292
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 28.09.2008
Dar totusi nu e ca si cum electrocasnicele se fac din nisip.
Nu cred ca e mai ok pt mediu sa existe 100 fabrici in loc de 10. Apoi urmeaza si partea cu deseurile in nr mai mare care nu ajuta mediul.
Deci @pieptoasa.. spune ca e mai bine pt mediu sa se cojeasca vopseaua la aragaz dupa 2 ani, gratarul sa nu fie durabil din fonta,... si sa fie cumparat alt aragaz cu o tehnologie mai revolutionara.
Combine frigorifice exista si acum cu eficienta energetica A +++ dar pt muritori clasa D sau E.





#293
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008
Oameni buni, ati gasit undeva lista comerciantilor VALIDATI in programul rabla 2021 ?
Eu unul, nu !

Tot ce am gasit pe site la afm sau pe net este din seria decembrie 2020 si atat.
Este informatia nr. 1 care trebuie publicata dar e tinuta la secret din motive obscure!!!

#294
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 28.09.2008

View Postgry2000, on 23 mai 2021 - 18:09, said:

Oameni buni, ati gasit undeva lista comerciantilor VALIDATI in programul rabla 2021 ?
Eu unul, nu !

Tot ce am gasit pe site la afm sau pe net este din seria decembrie 2020 si atat.
Este informatia nr. 1 care trebuie publicata dar e tinuta la secret din motive obscure!!!
google-"https://www.rablaele...azine-inscrise"

#295
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008
Citeste mai bine: Pentru ediția Rabla Electrocasnice din decembrie anul trecut – ediție care nu a mai avut loc

#296
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 28.09.2008

View Postgry2000, on 24 mai 2021 - 06:40, said:

Citeste mai bine: Pentru ediția Rabla Electrocasnice din decembrie anul trecut – ediție care nu a mai avut loc
100% Flanco, emag si altex au produse eligibile.
Fiind vorba de electrocasnice acum nu cred ca gaseai pe alte site-uri preturi mai mici.


Hmm am intrat acum pe site afm si
Generat în data de 21.05.2021
warning
Nu a fost activat
warning
Nu a fost utilizat
Voucherele se pot folosi pana pe data de 3 iunie.


Nesimtire maxima sa vedem doar produse resigilate eligibile pt rabla si cu valoarea voucherului inclus in pret.

#297
fkgun

fkgun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 07.11.2020
O inceput activarea Posted Image

Attached Files

  • Attached File  r.JPG   13.77K   1 downloads


#298
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 28.09.2008
Gata s-au activat vohcherele
400 lei pentru categoria frigidere/combine frigorifice/lăzi frigorifice/congelatoare având cel puțin noua clasă energetică E1
Generat în data de 21.05.2021
Expiră în data de 08.06.2021
Activat în data de 24.05.2021
warning
Nu a fost utilizat

Edited by mariusixy, 24 May 2021 - 14:33.


#299
radu6000

radu6000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 29.10.2004
Da ,dar tot nu-l pot folosi pe emag.

#300
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006
Pentru Emag si, probabil, la ceilalti:

View PostCav3Man, on 24 mai 2021 - 14:49, said:

Revin cu lamuriri. Trebuie adaugat codul voucherului urmat de "-" iar apoi numarul de telefon inregistrat in aplicatia afm:
roXXXX-nrTel

Edited by Meitricsu, 24 May 2021 - 15:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate