Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Pastrare mail de pe un domeniu

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut!

Nu stiu sa va explic  mai exact dar, acuma multi ani, (10 ani) am creat o comunitate de gaming, intre timp am vandut'o, ideea era doar ca sa-mi lase mailul, pentru ca aveam multe chestii pe acolo, iei au mailul hostat la g suite google, nu stiu daca platesc sau nu, dar din cate stiu eu nu, si nici nu inteleg cum au si inca functioneaza,*stiu sigur ca prin 2009 cand l-a bagat G Suite era gratis ma gandesc ca a ramas asa daca l-a prins* mai exact eu intru mail.domeniu.ro si ma baga in mail-ul de la google *gmail*. dar cu domeniu respectiv.
Comunitatea asta dupa 12 ani , se va inchide cat de curant, maxim 1 luna, in sensu ca webhostingul de la el nu va mai fii platit si probabil va ramane doar domeniul, iar domeniul expira prin iulie, dar sigur va fii prelungit ca are o valoare destul de mare.
Deci daca se termina, cam adio mail?  sau cum as putea sa-mi pastrez datele, eu in mare am transferat cam tot ce am putut,dar sigur am uitat ceva... si o sa am nevoie de ceva candva de pe mailul asta.

Edited by Calypsso, 25 May 2020 - 10:52.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca nu ai domeniul, nu ai cum sa pastrezi adresa de email.

Iti poti face alta adresa de gmail si poti acolo sa importi toate emailurile si contactele din celalalt cont.
Te duci la Settings/ Import mail and contacts si apesi pe Import mail and contacts.

Edited by pasilla, 25 May 2020 - 11:17.


#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

 pasilla, on 25 mai 2020 - 11:14, said:

Daca nu ai domeniul, nu ai cum sa pastrezi adresa de email.

Iti poti face alta adresa de gmail si poti acolo sa importi toate emailurile si contactele din celalalt cont.
Te duci la Settings/ Import mail and contacts si apesi pe Import mail and contacts.
Pai da dar, de exemplu daca am ceva creat un cont anume pe mailul acela, si eu vreau sa recuperez parola, cum fac? daca nu mai acces la mail si nu mai exista practic, ca asta se va intampla cat de curand, aia zic, eu acuma tot ce exista pe mailul respectiv am schimbat mailul, dar sunt atatea chestii care nu ai cum sa le ti minte timp de 12 ani...
Iar la mine e in romana, dar nu am asa ceva, Import  mail and contact, daca intru pe mailul de gmail am dar pe asta nu...

Attached Files

  • Attached File  11.png   131.33K   21 downloads

Edited by Calypsso, 25 May 2020 - 11:43.


#4
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019

 Calypsso, on 25 mai 2020 - 10:51, said:

Deci daca se termina, cam adio mail?  sau cum as putea sa-mi pastrez datele, eu in mare am transferat cam tot ce am putut,dar sigur am uitat ceva... si o sa am nevoie de ceva candva de pe mailul asta.

Instalezi Mozilla Thunderbird, te conectezi prin POP3 la GMail, iar descarci toate mesajele.

Insa din cate tin eu minte, parca pentru fiecare cont Google se poate solicita o arhiva cu toate datele. Aceasta devine disponibila dupa cateva zile de la solicitare. Nu stiu daca include si mesajele din Gmail.

 Calypsso, on 25 mai 2020 - 11:31, said:

Pai da dar, de exemplu daca am ceva creat un cont anume pe mailul acela, si eu vreau sa recuperez parola, cum fac? daca nu mai acces la mail si nu mai exista practic, ca asta se va intampla cat de curand, aia zic, eu acuma tot ce exista pe mailul respectiv am schimbat mailul, dar sunt atatea chestii care nu ai cum sa le ti minte timp de 12 ani...

In functie de locul din care e cumparat domeniul, daca noul detinator este de acord, se poate configura gratuit un mail forwarding, astfel incat ce se trimite la xyz@domeniu sa ajunga la noua-adresa@alt-domeniu.

De exemplu la Namecheap si GoDaddy se pot instala vreo 50 de astfel de adrese de forwarding. Serviciul este gratuit, insa trebuie ca domeniul sa fie inregistrat (transferat) la ei. Desigur, daca domeniul va expira, atunci nu va mai functiona.

Pagina pentru exportat datale contului Google este asta, insa nu stiu daca functioneaza si pentru Google Apps:

https://takeout.google.com/

Edited by unu999, 25 May 2020 - 11:40.


#5
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Cel mai simplu ar fi sa descarci local mailurile cu un client de mail... si eu prefer Thunderbird.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate