Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Joburi REMOTE / De acasa

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
N-ai reusit sa afli asta in cele 10 zile trecute de la prima pomenire a acestui termen ?!

#20
Ardelean1400

Ardelean1400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 13.11.2019
k, o singura ultima intrebare pentru oricine se pricepe :

mi-ar placea sa fac aplicatii android, am multe idei de astfel de aplicatii , sau jocuri miniclip

e necesara matematica in treaba asta ? sau programare fara mate  ? pentru ca asta ma intereseaza cu adevarat

#21
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Din moment ce ai absolvit Facultatea de Medicina, ar trebui sa stii putina matematica de baza, nu avansata.
De ce iti faci problema asta ?

#22
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,670
  • Înscris: 05.02.2012

 Ardelean1400, on 31 ianuarie 2020 - 18:30, said:

e necesara matematica in treaba asta ? sau programare fara mate  ? pentru ca asta ma intereseaza cu adevarat

Ok, imi dau seama ca e un subiect deschis doar asa , de plictiseala ... daca te interesa cu adevarat, ai fi cautat si singur informatia de care ai nevoie, mai ales daca zici ca te intereseaza cu adevarat.
Pe scurt , da si nu ... depinde ce vrei sa faci

#23
andreeabe

andreeabe

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2020

View PostArdelean1400, on 18 ianuarie 2020 - 15:16, said:

Salutare,

Dat fiind faptul ca am un copil de ceva vreme, as vrea sa ma reprofilez si sa lucrez de acasa,

Stiu si observ ca in marea majoritate a tarilor din West, odata cu avansul tehnologic/it era, joburile basic de stil vechi se transforma incet-incet in joburi remote/de acasa, din varii motive, de la eficienta angajatului in environmentul sau, la stress redus, timp mai mult (fara transport), si insasi tehnologia care permite acest fapt, etc.

Ma intreb, in Romania, cunoasteti astfel de joburi / companii care angajeaza tip remote ? daca da care ar fi acestea ?

M-as orienta catre ceva suport clienti / relatii clienti.. chiar call-center, de ce nu, pentru inceput,

Va multumesc anticipiat;




Buna Ardelean1400,

Full disclosure: lucrez la o agentie care pune in contact corporatii si joburi din UK cu candidati din Romania pentru posturi remote full-time.

Daca pot intreba, ai gasit un job deja sau experienta ta de pana acum e in IT? Agentia recruteaza in special persoane cu experienta in IT, cam orice sub-domeniu; ai fi angajat permanent, direct de companie, si beneficiul e ca negociezi direct salariul cu angajatorul si poti lucra tot timpul la distanta. Nu sunt taxe ascunse si companiile le poti verifica usor pe registrul oficial din UK. Daca vrei iti pot trimite detaliile si poti incerca site-ul.

Mersi
Andreea

#24
Ardelean1400

Ardelean1400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 13.11.2019
buna, da te rog trimite in privat sa nu fie reclama

#25
sergiudaniel

sergiudaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 12.01.2008

View Postandreeabe, on 23 martie 2020 - 16:54, said:

Buna Ardelean1400,

Full disclosure: lucrez la o agentie care pune in contact corporatii si joburi din UK cu candidati din Romania pentru posturi remote full-time.

Daca pot intreba, ai gasit un job deja sau experienta ta de pana acum e in IT? Agentia recruteaza in special persoane cu experienta in IT, cam orice sub-domeniu; ai fi angajat permanent, direct de companie, si beneficiul e ca negociezi direct salariul cu angajatorul si poti lucra tot timpul la distanta. Nu sunt taxe ascunse si companiile le poti verifica usor pe registrul oficial din UK. Daca vrei iti pot trimite detaliile si poti incerca site-ul.

Mersi
Andreea

Buna, poti sa imi dai si mie detalii intr-un mesaj?

Merci fain.

#26
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
Salut, caut parteneri care sunt interesari sa faca niste bani in plus. Munca se presteaza de acasa, esti platit cat faci, plata la saptamana. Domeniul, social media marketing-mai pe scurt distribuire postari in grupuri de romani din UK.

#27
Ardelean1400

Ardelean1400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 13.11.2019
Nu gasesc nimic in perioada asta de criza.. ma gandeam ca stie cineva o companie ce angaejeaza remote ,ufuf

#28
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Ceva joburi remote mai găsim și noi?... dalea normale nu bullshit de MLM si scheme piramidale. Caut de mi-a venit acru in gura pe toate site-urile. Ma refer la cele din afara Romaniei ca aici la noi... 7-10 lei pe ora, nu ms.

Am avut un job unde cream articole pentru un site dar a picat ca nu au mai vrut. Iar afara multi nu angajeaza remote ca sunt din RO. Accepta full remote dar trebuie sa fii in brazilia, India, US, etc....

#29
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Încearcă orice legat de data entry pe Upwork/peopleperhour/fiverr.

#30
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Pe upwork tocmai ce mi-am creat cont. Mi-au cerut buletinul acum astept sa aprobe sa dea ok... vad ca e pe baza de credite. Daca nu ai credite nu poti aplica.

Pe fiverr am mai incercat dar nu mi-au aprobat contul pentru ca nu aveam suficienta experienta...

Pe peopleperhour nu am incercat, parca mai auzisem de el dar ms de pont, imi fac cont acum si incerc. Sper sa nu fie restrictivi ca fiverr.
later edit: desi imi cereau 11 euro ca sa aprobe mai rapid, sau gratuit dar ar dura 7 zile, mi-au aprobat contul in 3-4 minute. Sa vad acum daca pot "prinde" ceva...

Edited by Maskatu, 23 April 2024 - 15:57.


#31
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Pe upwork poti incerca sa platesti pentru credite. Ideea e ca sa nu aplici aiurea si nici sa aplici la joburi mai vechi de cateva minute. Iti alegi categoria si aplici instant la ce apare nou. Fa-ti un mesaj bun unde prezinti cine esti si ce poti sa faci. 99% din indieni aplica cu "I can do this sir!".

Edited by NikoroB, 23 April 2024 - 16:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate