Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 

Pneumonie interstitiala

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Mergi la medicu de familie și îți dă trimitere de urgență cu care te prezinți direct pe secție la medicu de garda
Eu așa am pățit acum 10 ani când am făcut pojarel

Edited by I2O, 16 January 2020 - 14:05.


#20
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostI2O, on 16 ianuarie 2020 - 13:41, said:

bun si pana la urma ce-o avut?

#21
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,979
  • Înscris: 25.06.2007

View Postgligorcostin, on 16 ianuarie 2020 - 11:59, said:

Am început luni tratamentul și încă am frisoane și temperatura 38,5-38,7. Întrebarea, dacă a mai trecut cineva prin asa ceva ar fi dacă e normal sa nu se imbunateasca starea în 3 zile, ma refer la febra și frisoane fiindcă tusea s-a mai domolit? Multumesc
Tabloul sanguin, tabloul leucocitar, PRC-ul, Mycoplasma cum au iesit?

#22
gligorcostin

gligorcostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 31.01.2008

View PostKarhu, on 16 ianuarie 2020 - 17:25, said:


Tabloul sanguin, tabloul leucocitar, PRC-ul, Mycoplasma cum au iesit?

Nu mi-a făcut analize doar radiografie, ceea ce m-a mirat și pe mine. Vad ca azi pe parcursul zilei am avut temperatura normala fără sa iau antitermic cum am făcut zilele trecute , acum seara parca începe sa crească. Mai am doua zile tratament cu antibiotic, dacă tot mai am temperatura o sa ma duc eventual la alt spital. Când nu am temperatura ma simt chiar ok, și nici tusea nu este foarte rea, ma gândesc ca în acea radiografie s-o fi văzut dacă e pneumonie sau nu

Edited by gligorcostin, 16 January 2020 - 18:23.


#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postodastramosilor, on 16 ianuarie 2020 - 15:32, said:


bun si pana la urma ce-o avut?
Ulcer perforat

#24
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2006
Aha,”si marmota invelea ciocolata...”.Ulcerul perforat e cu hemoragie digestiva (versi sange), nu se poate sa nu se vada. Lasa

View Postgligorcostin, on 16 ianuarie 2020 - 18:23, said:



Nu mi-a făcut analize doar radiografie, ceea ce m-a mirat și pe mine. Vad ca azi pe parcursul zilei am avut temperatura normala fără sa iau antitermic cum am făcut zilele trecute , acum seara parca începe sa crească. Mai am doua zile tratament cu antibiotic, dacă tot mai am temperatura o sa ma duc eventual la alt spital. Când nu am temperatura ma simt chiar ok, și nici tusea nu este foarte rea, ma gândesc ca în acea radiografie s-o fi văzut dacă e pneumonie sau nu
Febra e semn ca infectia e in toi. Nu privi cu superficialitate situatia,du-te la Marius Nasta!

#25
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 19.04.2010

View Postdan1980_25, on 16 ianuarie 2020 - 12:02, said:

Eu cand am avut asa ceva, mi s-a dat Cefort injectabil. Pastilele outeam sa le iau cu pumnul ca nu aveau efect.
Apropo, ati observat ca mai nou parca medicamentele nu mai au efectul scontat?

Din pacate asa este ,deja toti suntem insensibili sau mai rezistenti mai ales microbii si virusii deoarece s-au tot marit dozele de administrate la oameni.
In copilaria mea se aflau pe piata antibiotice la maxim 100,150,200 miligrame iar acu dupa 40 de ani sunt doze 1000,2000 sau chiar 3000 mg. cat pentru un cal sau vaca.

#26
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
De ce-i zice interstitiala?
exista si de alt tip?

#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postpaul_bh, on 16 ianuarie 2020 - 20:01, said:

Aha,”si marmota invelea ciocolata...”.Ulcerul perforat e cu hemoragie digestiva (versi sange), nu se poate sa nu se vada. Lasa


Febra e semn ca infectia e in toi. Nu privi cu superficialitate situatia,du-te la Marius Nasta!

Asa e....
E vrajeala
Tu sti mai bine ca ala de a fost operat...LOL

#28
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2006

View Postcsoka2002ro, on 16 ianuarie 2020 - 21:45, said:



Din pacate asa este ,deja toti suntem insensibili sau mai rezistenti mai ales microbii si virusii deoarece s-au tot marit dozele de administrate la oameni.
In copilaria mea se aflau pe piata antibiotice la maxim 100,150,200 miligrame iar acu dupa 40 de ani sunt doze 1000,2000 sau chiar 3000 mg. cat pentru un cal sau vaca.
Sa nu incurcam lucrurile, virusurile nu se trateaza cu antibiotice, bacteriile le omoara antibioticele. Pentru unele antibiotice tratamentul este cu doze mici la 4 ore sau 8 ore, pt altele cu doze mari la 12 sau 24 de ore.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate