Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sa castigi alegerile pe Tik-Tok

e ok un acumulator chinezesc?

laptop HP Omen

Cum se demonteaza acest stop?
 Combina frigorifica malfunction

recondiționare bucatarie

La multi ani @honeybee!

La multi ani @canarel!
 Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421

Intrebare pentru pariori vechi

Cat de incomod este sa creșt...
 Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...

bug microsoft store (viteza down...

Memorii RAM cu defect
 

stare de depresie

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View PostOxigen1234, on 24 decembrie 2019 - 09:06, said:

depresia mea e ca zilnic am cateva erectii si n-am cu cine sa le "tratez"...

ce ziceai ca ai luat? finasterida? trebuie prescriptie? ti-au mai ramas cateva? scap si de chelie si de nevoi...
nu fi prost asa am zis si eu dar acum regret

#20
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,054
  • Înscris: 04.09.2018
Bun, ai deschis topic, o sa-ti raspund asa cum stiu si eu.

Ai vazut ca incepe sa-ti cada parul si te-ai gandit sa rezolvi problema, asa ca ai luat aia de capul tau. Ala face sa nu se mai transforme testosteronul in dihidrotestosteron, ca asta facea sa cada parul, dar problema este ca in acelasi timp scade si pofta sexuala, la tine nu se mai produce dihidro in cantitati optime, enzima aia de transformare nu mai functioneaza bine, ca medicatia asta asta face, o inhiba pe aia, aia nu mai transforma, si dihidro e jos si parul ramane. "Intamplator" dihidro se ocupa de pofta sexuala, erectie si restul.
Te duci la medic endocrinolog si spui tot, acela ar trebui sa-ti dea sa faci doua analize, testosteron liber si dihidrotestosteron. La Synevo, ultimul e 399 lei dar aia este. Primul e 46 lei. Ar trebui sa iasa teso ok si dihidro jos.

Mai bine luai Minoxidil decat ala, ca asta nu are riscurile astea, ala doar dilata vasele de sange care iriga radacina parului, si mai compensa din obstructia produsa de dihodro. Si data viitoare NU te mai juca cu astea, ala se ia cu prescriptia medicului, stie ce doza sa dea, esti sub controlul lui, si asa dura cam juma de an pana sa-si faca vreun efect.
Si cand nu mai iei, oricum caderea parului va continua.

In plus ma repet, ai devenit obsedat de asta, prea invarti totul in jurul la asta. Nu mai esti barbat, dupa cum ziceai, oricum nu aveai succes la fete dupa cum spuneai la n topice, deci ce ar mai conta ? Vezi domne de viata, sunt atatea de facut, o iei dracu razna daca mai continui asa, si tot nu rezolvi problema asta. Maine poimaine o sa ne scri de la spitalul Obregia.
Am scris f serios, nu am facut nici un misto, nu ai alta cale, fa ce ti-am zis. Desi in mod normal ar trebui lento lento sa-ti revii, daca nu vezi o imbunatatire, aia este, ceva s-a petrecut.

Mai citeste si pe aici:

https://www.ncbi.nlm...les/PMC5346286/

Mai dai si PDF asta si citesti:

https://www.research..._or_dutasteride

Te astept sa ne spui ce a zis medicul, fa ceva ptr tine, desi nu stiu de ce simt ca vb degeaba, ca tot nu o sa faci nimic. Dar eu astept aici raspunsul totusi, intru zilnic. Daca nu faci nimic, nu mai ar fi normal sa deschizi topice cu probleme doar asa de flori de mar.

#21
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
am facut test de testosteron

Attached Files


Edited by on64, 03 January 2020 - 08:38.


#22
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,054
  • Înscris: 04.09.2018
Cum banuiam, e ok asa cum am zis si ieri ca ar trebui sa fie, ia fa dihidrotestosteron ! Si e normal sa fie asa, pentru ca problema este ca nu se mai converteste testo in dihidro, dar testo e optim. Daca nu e de acolo e psihic, dar sa vedem analiza, dupa aia te duci la medic la sigur. Baga tare sa rezolvam problema, nu sa discutam sa ne aflam in treaba.

https://www.synevo.r...drotestosteron/

Sau unde vrei fa-l, ptr sanatate nu mai cont 400 lei zic eu. Si vino cu raspunsul te rog.

#23
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Du-te la prostituate. Nu te simti prost daca nu termini caci ele nu te cunosc, ele nu se simt aiurea caci le intereseaza diar banul...si uite asa toata lumea e fericita.
Mergi la cardiolog. Erectia are legatura cu sanatatea vaselor sanguine

#24
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,313
  • Înscris: 30.11.2017
Asa e on64, daca tot nu aveai partenera si nici succes ce te mai plangi de erecti ca si asa nu-ti trebuia la nimic.

E bine ca ai par pe cap acuma, ala conteaza, aspectul toate, erectia e lucru secundar, doar nu arati erectia pe strada.


Daca se duce la prostituate nu ca nu ar termina, probabil termina fara sa i se scoale, aia ar fi problema. Chiar cum se manifesta boala de fapt?

Trebuie sa stai oricat de mult asa si 10 sau 70 de saptamani. Cred ca tu erai invatat s-o folosesti singur de s-a saturat de asa ceva.

#25
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,054
  • Înscris: 04.09.2018
rodica, la el e altceva, nu are treaba cu ce zici tu, cunosc mai bine problema lui. La inima e brici.

cipri, si daca isi da drumu fara erectie nu ar conta, cont sa se simta bine la alea, dar nici bani nu are ca lumea, ca daca avea, nici nu mai auzeam de el pe aici, ca avea zilnic cate una si ii facea ce vroia el, il durea fix in pix ca-l place sau nu. Si implinire sexuala nu se numeste odata la spatamana cat are un om de rand bani sa apeleze la alea, sau uneori nici atat, ca e cam 200 lei ora, macar ora sa fie, nu scurtu, ca aia e chiar stresant.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate