Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 

Test psihologic politie (admitere politie de frontiera)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
BombonelWayhaught

BombonelWayhaught

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 01.11.2017
Vreau sa dau la politia de frontiera si am auzit ca e greu si sunt capcane la testul psihologic. Eu de anul acesta incep pregatirea sportiva si peste 2 ani urmeaza sa dau la politie.
Ce sfaturi aveti? Ce trebuie sa reuzulte din acel test? ( ca sunt sociabil, calm?)etc etc
Si vreau sa stiu cat mai multe despre testele si sansele sa a fo admis.
Chiar imi doresc sa ajung politist.
Multumesc!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 BombonelWayhaught, on 13 septembrie 2019 - 19:20, said:

Ce trebuie sa reuzulte din acel test?
Ca ai PIR.

#3
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Trebuie sa fii odihnit cand vei da acel test si sa raspunzi sincer la toate intrebarile. Capcanele constau in intrebarile care se vor repeta si vor fi puse in asa fel incat sa vada daca tu i-ai mintit la primele raspunsuri si tot asa.

#4
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
Este cam complicat, eu am dat mai multe teste psihologice periodice pe la unii și sunt cam grele.

Ai mai multe pagini și un timp limitat să le faci, nu au treabă cu testele de la școlile de șoferi, trebuie să nu intri în panică și să le rezolvi înainte pe alea care ți se par mai ușoare.

Eu mă puneam lângă 2 inși și fiecare rezolvam ce știam și ne dădeam rezolvările unii la ceilalți.

O să ai ofițeri superiori în sală când vei da testul ăla, să nu faci ceva nepermis că te dau afară ăia imediat.

#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 MARIN-lON, on 13 septembrie 2019 - 19:43, said:

Eu mă puneam lângă 2 inși și fiecare rezolvam ce știam și ne dădeam rezolvările unii la ceilalți.
Asta e maxima! Posted Image
Daca si la psihologic copiezi...Posted Image

Asa cum a zis bobo, odihnit, relaxat si sa nu minti ca-si dau seama.

#6
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Probabil o sa fie ceva de genul aceleasi intrebari insa in alta forma cu alte cuvinte...

#7
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
ccf_cristi - Aș vrea să te văd și pe tine cu foile alea în față și ăia 2 de lângă mine erau mai proști decât mine dar făceam treaba asta ca să nu intru în panică de timp.

Edited by MARIN-lON, 13 September 2019 - 19:59.


#8
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 MARIN-lON, on 13 septembrie 2019 - 19:58, said:

ccf_cristi - Aș vrea să te văd și pe tine cu foile alea în față și ăia 2 de lângă mine erau mai proști decât mine dar făceam treaba asta ca să nu intru în panică de timp.
Nu ai retinut un lucru cand ai sustinut acele teste si mai mult ca sigur ti s-a zis inainte de a incepe: nu are nimic daca nu raspunzi la toate intrebarile dar nici sa dai hartiile goale.
Am avut hartiile alea in fata de cel putin 4 ori. De fiecare data, inainte sa incepem sa raspundem, ni s-a zis ca importanta e calitatea(sa raspundem sincer) si nu cantitatea(sa fim atenti la intrebare si la raspunsuri).
Tu-l indemni sa copieze, nu stiu pentru ce ai sustinut tu psihologicul, dar esti constient ca initiatorul, daca ia examenele, o sa termine scoala, o sa aiba o arma de foc pe mana?!...ce se intampla daca are probleme la mansarda sau cel/cei de la care copiaza au probleme la mansarda si se corecteaza pe bune?

#9
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Daca ai profilul pe care-l cauta ei. O sa.l treci.
Din pacate nu stim ce tip de oameni cauta ei .

#10
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

 BombonelWayhaught, on 13 septembrie 2019 - 19:20, said:

Vreau sa dau la politia de frontiera si am auzit ca e greu si sunt capcane la testul psihologic. Eu de anul acesta incep pregatirea sportiva si peste 2 ani urmeaza sa dau la politie.
Ce sfaturi aveti? Ce trebuie sa reuzulte din acel test? ( ca sunt sociabil, calm?)etc etc
Si vreau sa stiu cat mai multe despre testele si sansele sa a fo admis.
Chiar imi doresc sa ajung politist.
Multumesc!
confirm ca sunt capcane daca esti un Gheorghe Dinca si vrei sa fentezi sistemul
daca esti un om normal, de ce ti-ar fi frica?
testul psihologic este ca sa vada si ei cum reactionezi cand esti intr-o situatie dificila sau ai o arma de foc pe mana
sau cazul clasic, te sinucizi cu arma din dotare ca te-a parasit femeia

#11
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Probabil ca o politie serioasa ar avea mereu niste directii de psihologie si psihiatrie in interiorul politiei , care sa se ocupe mereu , nu doar la inceput, cu testarea si evaluarea politistilor. Probabil ca nu e suficient doar sa dai primul test , poate ar trebui testare regulata sau observatie in fiecare zi a comportamentului....

#12
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019

 ccf_cristi, on 13 septembrie 2019 - 20:41, said:

Nu ai retinut un lucru cand ai sustinut acele teste si mai mult ca sigur ti s-a zis inainte de a incepe: nu are nimic daca nu raspunzi la toate intrebarile dar nici sa dai hartiile goale.
Am avut hartiile alea in fata de cel putin 4 ori. De fiecare data, inainte sa incepem sa raspundem, ni s-a zis ca importanta e calitatea(sa raspundem sincer) si nu cantitatea(sa fim atenti la intrebare si la raspunsuri).
Tu-l indemni sa copieze, nu stiu pentru ce ai sustinut tu psihologicul, dar esti constient ca initiatorul, daca ia examenele, o sa termine scoala, o sa aiba o arma de foc pe mana?!...ce se intampla daca are probleme la mansarda sau cel/cei de la care copiaza au probleme la mansarda si se corecteaza pe bune?


Mă durea drept în DOS ce rezultate luam și dacă ai purtat pistol spune unde băgai 6 cartușe în încărcător în loc de 9 și de ce băgai doar 6 cartușe și purtam pistolul la spate, ăia 2 erau șoareci de birou și erau copii la niște ofițeri superiori așa că și pe ăia îi dureau în DOS de testele alea.

Eu îi recomand inițiatorului să se împrietenească cu 2 care urmează să dea testul și să se pună între ei și să-i păcălească pe ăia să-i dea și lui răspunsurile, așa copiază din 2 părți și el spune răspunsul pe care îl știe doar la unul din ăia 2.

Edited by MARIN-lON, 13 September 2019 - 21:31.


#13
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 BombonelWayhaught, on 13 septembrie 2019 - 19:20, said:

Vreau sa dau la politia de frontiera si am auzit ca e greu si sunt capcane la testul psihologic. Eu de anul acesta incep pregatirea sportiva si peste 2 ani urmeaza sa dau la politie.
Ce sfaturi aveti? Ce trebuie sa reuzulte din acel test? ( ca sunt sociabil, calm?)etc etc

Trebuie sa rezulte ca esti un om calm, linistit, previzibil, controlabil...adica omul potrivit pentru un sistem militar, ierarhic.

#14
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
O să vadă inițiatorul atâta prostie pe unde vrea să ajungă el că și dacă e mai răsărit la minte se va prosti pe la ăia.

#15
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 12.09.2013
Toti vreti la bugetari? ptiu...nimeni nu mai vrea sa munceasca in tara asta!!!

#16
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,462
  • Înscris: 10.08.2005

 BombonelWayhaught, on 13 septembrie 2019 - 19:20, said:

Vreau sa dau la politia de frontiera si am auzit ca e greu si sunt capcane la testul psihologic. Eu de anul acesta incep pregatirea sportiva si peste 2 ani urmeaza sa dau la politie.
Ce sfaturi aveti? Ce trebuie sa reuzulte din acel test? ( ca sunt sociabil, calm?)etc etc
Si vreau sa stiu cat mai multe despre testele si sansele sa a fo admis.
Chiar imi doresc sa ajung politist.
Multumesc!
Si eu imi doresc sa fii competent pe acel post. Daca tot ne expunem dorintele.
Spor la pregatire si invatat. Daca esti apt treci testul.
Nu o fa pe-a nebunul, nu te juca cu rezultatele.

 ccf_cristi, on 13 septembrie 2019 - 19:47, said:

Asa cum a zis bobo, odihnit, relaxat si sa nu minti ca-si dau seama.
Si nu le place competitia. Dar ai sa vezi tu.

#17
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,388
  • Înscris: 28.07.2008

 BombonelWayhaught, on 13 septembrie 2019 - 19:20, said:

Ce trebuie sa reuzulte din acel test?

Tu cand te uiti in oglinda ce crezi ca ar trebui sa rezulte?

Testul cam asta si e , o oglinda

#18
Miluna

Miluna

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.06.2020

 persona695, on 13 septembrie 2019 - 20:53, said:

confirm ca sunt capcane daca esti un Gheorghe Dinca si vrei sa fentezi sistemul
daca esti un om normal, de ce ti-ar fi frica?
testul psihologic este ca sa vada si ei cum reactionezi cand esti intr-o situatie dificila sau ai o arma de foc pe mana
sau cazul clasic, te sinucizi cu arma din dotare ca te-a parasit femeia
Pai au fost cazuri, cum se explica ca au trecut testele psihologice?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate