Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Pisicute

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
A nascut pisica de la tara...a facut 4 (cred ca am 2 baieti si 2 fetite-nu stiu, nu prea imi dau seama). Unul dintre pui e mai mic decat ceilalti, probabil nu prea suge. In rest par sanatosi. Cu cel mic, ce pot sa fac sa manance, sa suga si el :)?
In privinta mamei, as vrea sa o sterilizez, cam la cat timp dupa ce a nascut pot sa o programez pentru o sterilizare ? Doi la mana, eu as vrea sa pastrez un baiat, pe asta mai mic si mai pricajit, pe restul, as vrea sa-i dau...daca vrea cineva de aici vreun pui, sa-mi dea un mesaj in privat si vorbim ;)...sunt din Arges


PS. sunt foarte urati :|....arata ca niste maimutele

Edited by jimi91, 02 August 2019 - 12:58.


#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,015
  • Înscris: 18.12.2007
Nu faci reclama prea buna...
Veterinar ai acolo disponibil? Cel mai bine mergi la el/ea si intreaba.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,861
  • Înscris: 13.07.2011
pisicuta pis pis pis, te-am visat aseara-n vis. Parca tu esti ala care ramanea fara pisici dupa ce le fura taicatu nu ?

Mai intai lasa puii sa suga, doar asa se dezvolta, cand incep sa manance singur poate fi sterilizata (cateva saptamani).

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 business11, on 02 august 2019 - 13:02, said:

pisicuta pis pis pis, te-am visat aseara-n vis. Parca tu esti ala care ramanea fara pisici dupa ce le fura taicatu nu ?

Mai intai lasa puii sa suga, doar asa se dezvolta, cand incep sa manance singur poate fi sterilizata (cateva saptamani).

faci o confuzie

 AlexEn, on 02 august 2019 - 13:01, said:

Nu faci reclama prea buna...
Veterinar ai acolo disponibil? Cel mai bine mergi la el/ea si intreaba.

Pai na, sunt urati, n-am ce le face daca astia sunt....mama e o tigrata (alb cu gri) si tatal , cred ca e un cotoi negru cu blana lunga, aspect salbatic....acum sunt mici, nici nu le-au dat ochii...se fac ei mai frumosi, sper :))

Sincer, nu stiu, ar trebui sa avem un veterinar pe aici....

#5
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Unde-s pozele ?

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 jimi91, on 02 august 2019 - 12:56, said:

Cu cel mic, ce pot sa fac sa manance, sa suga si el Posted Image?
Cu seringa, daca nu ai o sticluta speciala cu biberon. La tara ... te descurci cu laptele. Vezi ca trebuie sa ii dai des, odata la cateva ore. De supt suge de la masa?

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 lucifer76, on 02 august 2019 - 13:06, said:

Cu seringa, daca nu ai o sticluta speciala cu biberon. La tara ... te descurci cu laptele. Vezi ca trebuie sa ii dai des, odata la cateva ore. De supt suge de la masa?

Si lapte de unde ? ca ala de vaca nu se compara cu cel de ma-sa...si da, suge si el...dar, comparativ cu ceilalti, e mai mic...Cel mai mare dintre ei, e cam dublu fata de el....

#8
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Fa-i loc sa suga destul si el. Cei mai mari il imping sa apuce ei tot si el nu mai suge.

#9
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 bobocul, on 02 august 2019 - 13:11, said:

Fa-i loc sa suga destul si el. Cei mai mari il imping sa apuce ei tot si el nu mai suge.

i-am facut cat de cat loc :))...vad ca suge...am facut si un experiment...l-am luat pe ala mic si l-am scos din cutie, sa o fac pe ma-sa sa mearga dupa el...a mers, l-a adus inapoi in cutie :)

 Paz, on 02 august 2019 - 13:05, said:

Unde-s pozele ?

o sa le fac poze peste o luna, sa se faca si ei frumosi, sper...acum, sunt urati....ca niste maimute

#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,015
  • Înscris: 18.12.2007

 jimi91, on 02 august 2019 - 13:08, said:


Si lapte de unde ? ca ala de vaca nu se compara cu cel de ma-sa

Nu le da lapte de vaca, nu il pot digera. Daca vrei sa ii dai separat, da-i de capra.

#11
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Il digera mai greu, nu ca nu il digera. Daca nu ai de capra, doar nu lasi pisoiul sa moara de foame.

 jimi91, on 02 august 2019 - 13:08, said:

si da, suge si el...dar, comparativ cu ceilalti, e mai mic....
Lasa-l doar pe el sa suga cat are chef, mai suplimenteaza cu seringa, te descurci tu.

https://www.netap.ch...sica-orfani.pdf

Pagina 4 jos.

Edited by lucifer76, 02 August 2019 - 13:29.


#12
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 jimi91, on 02 august 2019 - 13:16, said:

sa se faca si ei frumosi, sper...acum, sunt urati
Nu exista pisici urati. Si nu se poate vorbi de pisici pe internet fara poze. Posted Image

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 lucifer76, on 02 august 2019 - 13:24, said:

Il digera mai greu, nu ca nu il digera. Daca nu ai de capra, doar nu lasi pisoiul sa moara de foame.


Lasa-l doar pe el sa suga cat are chef, mai suplimenteaza cu seringa, te descurci tu.

https://www.netap.ch...sica-orfani.pdf

Pagina 4 jos.


Imi e cam frica sa-i dau cu seringa, poate isi pierde pofta de mancare...si am observat ca femelele sunt mai mari ca masculii....poate e si asta o chestie....nu e mic mic, e doar mai mic ca ceilalti...au doar cateva zile

 Paz, on 02 august 2019 - 13:25, said:

Nu exista pisici urati. Si nu se poate vorbi de pisici pe internet fara poze. Posted Image

e nu, astia sunt urati...sa nu mai spun ca ai mei vor sa-i pastreze pe toti...motivul ....ca eu nu le dau un nepotel si sa aiba si ei curtea plina de animale :|...5 pisici, sunt prea multe, mult prea multe...adica, nici macar nu fac oua ca gainile, sa aiba si ele o utilitate...nup, nimic:)))...

#14
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Prind soareci, cum nu au utilitate :)

#15
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Si sunt frumosi. :D

 jimi91, on 02 august 2019 - 13:39, said:

e nu, astia sunt urati
Jimi, nu ti-am cerut poze cu tine. :P

#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Nu-i desparti de mama pana nu intarca (inceteaza sa suga). Apoi poti sa-i donezi. Daca nu te atasezi de ei (tu sau parintii...)

#17
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 pufonel, on 02 august 2019 - 22:26, said:

Nu-i desparti de mama pana nu intarca (inceteaza sa suga). Apoi poti sa-i donezi. Daca nu te atasezi de ei (tu sau parintii...)

normal ca nu-i dau acum, doua luni stau ....dar trebuie sa-i dau, nu vreau sa umplu curtea de pisici...oricat de mult mi-ar placea....cred ca doua sunt suficiente

Edited by jimi91, 02 August 2019 - 22:35.


#18
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Îndepărtează-i pe ceilalti frați si lasa-l pe cel mic sa se sature, apoi ii aduci si pe cei trei la mama. Fiindca e mic, nu ii poate da deoparte pe fratii lui. Am avut un caz asemanator cu un pui de catel dar am avut noroc ca mai aveam o catea de talie mare  care dupa vreo saptamana dupa ce s-au născut pui a inceput sa faca lapte si au putut sa manance toti pe saturate. Puiul cel mic a ramas cel mai mic si cand a devenit adult dar a fost cel mai destept din tot cuibul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate