Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

WST - numar de inmatriculare

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,587
  • Înscris: 30.08.2017

 richelieu, on 23 iulie 2019 - 09:11, said:

De ce...ti se pare ca in țările cu multă tradiție in democrație sunt pe cale de dispariție? :)
Iau avânt peste tot in lume, iar in leagănul democrației (cum le place americanilor sa creadă despre ei), e de fapt leagănul lor :)

Asa e, cocalari sunt peste tot, dar dacă s-ar aplica legea măcar ar circula civilizat. Pentru ca oe mine adta ma afectează, nu faptul ca au wst la număr.

#20
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006
Eeee asta așa e :)

#21
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 george_alexandru, on 23 iulie 2019 - 09:16, said:

Pentru ca oe mine adta ma afectează, nu faptul ca au wst la număr.
Pe mine ma afecteaza, trebuie sa-l las sa se ducaaaaa. Un W in fata iti da aripi

#22
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
200E placutele preferentiale, in caz ca se fura/se pierd 500E bucata. Un sistem care functioneaza prin alte parti si face diferenta intre oamenii care isi permit si saracii cu pretentii.

#23
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,711
  • Înscris: 23.04.2007

 addumi, on 23 iulie 2019 - 09:09, said:

Atat de jos s-a ajuns incat un numar de inmatriculare sa starneasca interesul / invidia / dorinta / emanciparea?
Se pare ca s-a uitat cum era inainte de inghesuiala din decembrie '89 ...  de treaba cu "numar mic" din 3 cifre zic ...

Edited by adrian_r5, 23 July 2019 - 09:55.


#24
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
WST nu reprezinta nimic....
Acum cativa ani SPP isi denumea sediul in mod popular "word trade center" si asa au ajuns multe din masinile SPP cu numarul ala ,WTS.Probabil ca ei au scris cum au auzit la "center"...Oricum erau foarte multe masini de SPP cu numarul asta si nefiind oprite in trafic mai multi giboni au incercat sa isi ia si ei numarul,dar nu au mai gasit sau e restrictionat si atunci au luat ceva asemanantor.
Ca idee,prin 2008 am luat la nimereala un numar (ZHG) si nu de putine ori mi s-a intamplat sa fiu salutat de politie...

Edited by george_eu25, 23 July 2019 - 10:01.


#25
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 adrian_r5, on 23 iulie 2019 - 09:54, said:

Se pare ca s-a uitat cum era inainte de inghesuiala din decembrie '89 ...  de treaba cu "numar mic" din 3 cifre zic ...

atunci daca aveai dacie neagra erai smecher
da tot dacie era

#26
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 23.10.2006
In urma cu 10-15 ani o parte a masinilor de serviciu de la SPP au avut aceasta combinatie de litere, de acolo s-au ,,inspirat" si cocalarii care si-au pus pe masinile personale aceiasi combinatie... La masinile personale cei de la SPP aveau numere banale.. nici nu aveau nevoie de numere ,,speciale" o data ca erau deja avertizati ca daca incalca regulile de circulatie si se afla de unde sunt, risca si alte sanctiuni decat cele date de politia rutiera... bineinteles ca au fost cateva cazuri in care unii au incercat sa se scoata facand figuri la cei de la rutiera, dar si-au furat-o zdravan de la superiorii lor...

#27
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
referitor la nr PLM, am o colega de serviciu care si-a pus numarul B-xyz-PLM. cred ca ea a ales numarul, ca prietenul ei e genul de bou care merge cu 2 pasi in urma femeii si o intreaba de fiecare data ce sa faca.

ea e o pitica de 1.55-1.60m si slaba ca matura. partea funny e ca atunci cand treci pe langa ea te astepti sa fie vreun cocalar cu lant la gat, dar vezi o pispirica ce de-abia vede peste volan :D :D :D

#28
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006
Sa știi ca sunt unii care chiar nu realizează. Își aleg numărul după criterii complet nevinovate, fără sa își dea seama de întelesul “ascuns”.
A pățit-o un prieten care și-a pus STF, pentru ca-l chema Ștefan. Când i-am spus cum e interpretat in piața, și l-a schimbat :)

#29
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Am văzut prin 90 și ceva o mașină cu MUE la număr. Proprietarul circula corespunzător. :D

#30
Miclaus_21

Miclaus_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 06.06.2019
el l am vazut pe B01ERU acum 15 ani

#31
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

 rex, on 23 iulie 2019 - 10:34, said:

referitor la nr PLM, am o colega de serviciu care si-a pus numarul B-xyz-PLM. cred ca ea a ales numarul, ca prietenul ei e genul de bou care merge cu 2 pasi in urma femeii si o intreaba de fiecare data ce sa faca.

ea e o pitica de 1.55-1.60m si slaba ca matura. partea funny e ca atunci cand treci pe langa ea te astepti sa fie vreun cocalar cu lant la gat, dar vezi o pispirica ce de-abia vede peste volan Posted Image Posted Image Posted Image
si eu am avut XXL la tico
sa moara dujmanii cu x5 si q7

#32
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 maistoru, on 23 iulie 2019 - 11:10, said:

si eu am avut XXL la tico
sa moara dujmanii cu x5 si q7
Și ți l-a cumpărat unul cu Q7 să și-l agațe la oglindă? :P

#33
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
apropo, anul trecut am vazut un BMW cu nr REX
asta cred ca a studiat latina, ca in latina REX inseamna REGE

Attached Files

  • Attached File  rex.jpg   148.65K   10 downloads

Edited by rex, 23 July 2019 - 11:38.


#34
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
si daca are LEX la lexus
e de la lexus sau e avocat ???

#35
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005

 Courage, on 23 iulie 2019 - 08:36, said:

Asadar, pe langa PLM, STF, WTF, FBI, CIA, XXX, FSB, BOR etc acum mai avem o tagma aparte de smecheri cocalari: cei cu WST!

Pai si daca te cheama Carturescu Iulian-Andrei si ti-ai pus la numar "CIA" acum 16 ani, ce-i rau in asta?

Din acceasi categorie mai sunt WXT si WTX in judetul Suceava. Si, am observat mai multe WMB-uri pe strada....deh, s-'or terminat BMW-urile.

#36
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003

 Courage, on 23 iulie 2019 - 08:36, said:

P.S Daca n-ai si o legitimatie de la IPA, nu ai setul complet.

Papagalii isi pun stickere si false insigne in parbriz pentru a speria alti papagali si pentru a avea mai multe argumente cand plang in fata politistilor.

Cunosc un avocat care a renuntat la prostiile din parbriz pentru ca atrageau binevoitori care ii tunau masina cu cheia pe vopsea. Cred ca facut si o pana serioasa in Poiana Brasov.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate