Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Merita ACUM un telefon nou Huawei? - partea a doua

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#55
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
@radu_alexandru19,
si ce ai vrea?
Sa ne luam la bataie pentru niste amarate de telefoane pe care dam o gramada de bani (indiferent de marca si SO)?
Mai bine glumim si radem (e medicamentul cel mai bun contra cancerului!) decat sa ne facem sange rau.

P.S.
@crislacor,
vezi de treaba, putin imi pasa daca maine Applle, Microsoft, Nokia, Sony, Huawei, Ford, Toyota, Mercedes, etc. dau maine faliment!
Invata ca viata merge inainte si fara ele (intotdeauna vei gasi ceva cu care sa le inlocuiesti).

Edited by breitner, 16 July 2019 - 13:56.


#56
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

 breitner, on 16 iulie 2019 - 13:41, said:

@crislacor,
trebuie sa razi, e un banc bun (apropos de bomba atomica)!
Chiar daca esti fan inrait huawei!

@Tomaz2015,
nu te speria nimeni nu-ti ia slujba!
Ce slujba domnule fan Samsung?

#57
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
Unii chiar au ochelari de cal...
Am trecut de la P20 la S10+, dar sa zic acum ca Huawei e porcărie înseamnă sa mint cu nerușinare.
Au progresat mult,  sunt o alternativă puternică,  și măcar îi mai îndeamnă pe  ceilalți să nu se lase pe tânjeala...
Plusuri și minusuri au toate.

#58
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
P20 e um telefon ok dar poate fi comparat cel mult cu S9

#59
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
@daemon666,
un sfat gratuit:
nu mai crede ca ai facut cea mai buna alegere (nimeni nu o face, e doar subiectiva)!
Deci cum e cu ochelarii de cal (te pomenesti ca esti nepotul lui rockefeller si ai schimbat o gramada de telefoane de la toate firmele intr-o luna)?!

@Tomaz2015.
tu nu intelegi nici ce citesti!
De unde pana unde sunt eu fan Samsung?
Nici nu folosesc nimic de la ei (nici macar fier de calcat) d-apoi sa fiu fan.
Ah......... Sunt fan al calitatii, asta-i altceva! Exact cum scriu: daca vreti chinezarii luati OnePlus (bineinteles ca si ei au minusuri (dar cine nu are?) dar nu se compara cu chinezariile umflate de publicitate!).

Edited by breitner, 16 July 2019 - 18:29.


#60
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
Mama ce personaje inflamate aici...
Unde ai văzut domnule că am zis că alegerea mea e cea mai bună, sau că ma laud cu ceva?
Chiar am zis că plusuri și minusuri au toate.
Discuțiile constructive pe Softpedia,  baba și mitraliera...

#61
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
In general toti cu telefoane ieftine apara un brand (cei cu flagship-uri stiu ce cumpara).
Nici tu nu faci exceptie de la regula.

Si ca sa nu se mai inflameze cei cu Y, cumparati Mi.
Are soarta lui ZTE (n-are importanta de ce sau de cine)!

Edited by breitner, 16 July 2019 - 19:05.


#62
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

 breitner, on 16 iulie 2019 - 18:17, said:

@daemon666,
un sfat gratuit:
nu mai crede ca ai facut cea mai buna alegere (nimeni nu o face, e doar subiectiva)!
Deci cum e cu ochelarii de cal (te pomenesti ca esti nepotul lui rockefeller si ai schimbat o gramada de telefoane de la toate firmele intr-o luna)?!

@Tomaz2015.
tu nu intelegi nici ce citesti!
De unde pana unde sunt eu fan Samsung?
Nici nu folosesc nimic de la ei (nici macar fier de calcat) d-apoi sa fiu fan.
Ah......... Sunt fan al calitatii, asta-i altceva! Exact cum scriu: daca vreti chinezarii luati OnePlus (bineinteles ca si ei au minusuri (dar cine nu are?) dar nu se compara cu chinezariile umflate de publicitate!).
Am văzut cum ridici ode maritului Note 10😂😂😂

#63
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 breitner, on 16 iulie 2019 - 18:54, said:

In general toti cu telefoane ieftine apara un brand (cei cu flagship-uri stiu ce cumpara).
Nici tu nu faci exceptie de la regula.

Si ca sa nu se mai inflameze cei cu Y, cumparati Mi.
Are soarta lui ZTE (n-are importanta de ce sau de cine)!
Pe bune ? Acum o dam in snobisme ? 99% din cei care cumpara flag ship-uri le cumpara doar ca sa dea bine la imagine. Habar n-au ce cumpara si ce performante au, vor sa fie la moda. Nu le folosesc nici la 50% din ce stiu si pot sa faca. Tot pentru poze de pus pe FB, tot pe FB si pe instagram stau, tot pe net si youtube si un whatsapp...deci...

Partea a doua, zau daca am inteles-o. Ce e Y ? Care e treaba cu soarta lui ZTE ? De unde si pana unde MI in ecuatia asta ?
Lumineaza-ne, te rog.

#64
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 22.01.2004

 breitner, on 16 iulie 2019 - 18:54, said:

In general toti cu telefoane ieftine apara un brand (cei cu flagship-uri stiu ce cumpara).

In sfarsit am inteles si eu care e faza cu tine. Poate mai pui deoparte niste bani, tai de la bautura si tigari, distractii, si iti iei si tu un flagship...

#65
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 Alexis, on 17 iulie 2019 - 10:07, said:

In sfarsit am inteles si eu care e faza cu tine. Poate mai pui deoparte niste bani, tai de la bautura si tigari, distractii, si iti iei si tu un flagship...
...pe care sa il foloseasca la fel ca pe unul de 1000-1500 de lei...Posted Image

#66
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 16.01.2007

 Magicwisewolf, on 17 iulie 2019 - 10:18, said:

...pe care sa il foloseasca la fel ca pe unul de 1000-1500 de lei...Posted Image
Corect, ca la mașini. De ce să ai un Audi A6, când și Logan face același lucru, cam ăsta ar fi principiul. Doar că este un principiu tâmp. O face el Audi ce face și Logan, dar parcă Audi o face altfel. Cam așa este și cu telefoanele. Și cu strugurii, tot la fel.Posted Image

#67
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,582
  • Înscris: 30.01.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lQ_HPzvOhmY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Credeam ca merita acum 2 zile. Cand am comandat unul de la magazinul lor oficial, era o promotie la Mate 10 pro. Platit frumos cu cardul, ieri ma suna o dommisoara/ doamna de la magazin si-mi spune ca din pacate anuleaza comanda, telefonul e defect. Adica telefonul nou (asa aparea pe site, nicio mentiune ca ar fi resigilat, etc.), sigilat in cutie, e defect. Dezamagire totala, as fi inteles daca-mi spunea ca a fost o incurcatura privind stocul, ceva de genul. Ma asteptam la explicatii de genul de la quickmobile.
Bineinteles, nu ma pot pronunta asupra telefoanelor, asta ar fi fost primul de la Huawei, n-am utilizat pana acum. Parerea generala pare a fi ca fac telefoane destul de bune. Treaba cu Google...vedem, probabil se va gasi o solutie.

#69
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 28.11.2001
Nu era second hand ci doar probat câteva luni să fie siguri că e ok. Ei bine, nu era.

#70
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Declaratie Trump ieri seara:
"At this moment it looks like we are not going to do business. I don’t want to do business at all because it is a national security threat and I really believe that the media has covered it a little bit differently than that."

Asa ca merita daca va place Harmony!

#71
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
https://www.gizmochi...-day-extension/

Inca 90 de zile.

#72
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
90 acuma, inca 90 dupa samd.
Ce se pare ca nu vor sa priceapa unii care cand prohodul Huawei.. nu este vorba de cat va pierde Huawei ci este vorba de cate miliarde vor pierde companiile americane care vand catre Huawei.
Iar o data acest carusel pus in functiune, in cazul unui ban total, vor urma si Samsung si alte chinezarii care, cu siguranta nu vor astepta vreo figura de la Trump ca sa ii baneze si pe ei, si vor cauta solutii alternative.
Daca Trump vroia sa nu mai lucreze cu Huawei, se rezolva de mult.
In alta ordine de idei, astept Mate 30Pro ca sa nu renunt la Huawei asa cum nici americanii nu vor renunta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate