Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Ultimul sondaj IMAS înainte de alegeri: PNL, pe primul loc, cu 28,5%.

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
329 replies to this topic

#55
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

 maccip, on 22 mai 2019 - 20:25, said:

20% jegurile pesediste
E prea mult, nu vad la ce va bucurati.
Mai are si pinochio un 10%
Mai are si aia care poarta ampulea numele de ALDE inca 10%

Nu suna deloc optimist. E maron situatia.

Cine plm voteaza ma ALDE? Cum arata oamenii astia? Sunt chiar curios sa vad niste poze.

Si in dreapta esicherului politic este aceeasi situatie.
De ce nu voteaza basistii PMP ca si continuator al PDL?!

De ce sa voteze USR, cand au PNL?!




#56
entwistle

entwistle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 03.11.2008
Dan Alexe dixit:

Esteții fezandați care vor să vadă ce înseamnă revoltă autentică să se uite pe pagina lui Guță.
Violența reacțiilor fanilor agramați dar sincer șocați e înduioșătoare, iar efectul este îngrijorător pentru PSD. Preferata mea e:
"Marian Stan: — "Mancatear jelea si morga sa aiba parte de tine de sugaci si fatarau,de frica leai facut piesa sa nu te bage la parnae ma maimutoi.Asa gura ai ca tot mazga in guta ta cere.
Ce ai ajuns bajocura si marioneta la PSD

Epic backfire!… Abia asta e revoltă adevărată, măi orășenilor râzgâiați.

Rămâne de văzut ce va fi duminică seara. Dar starea de spirit a electoratului prevede un scor slab pentru actuala putere.

#57
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

 spinname, on 22 mai 2019 - 21:13, said:

La 900 nu mai ajunge... pe la 1900, Poate, ceea ce e de ajuns la ce cretini produce pe banda rulantă.
Si tu esti rezultatul aceluiasi sistem si toti romanii de la academicieni pana la magistrati, medici ori fermieri.

In plus daca ii iei 25% la unul care abia isi duce zilele, nu este aceeasi situatie cu a lua 25% unuia ce castiga multe mii de lei ori zeci de mii de lei.

Apropo, daca tot l-ati admirat pe Boc si Base, de ce i-ati abandonat?! PMP este la un pas sa nu mai ia 5%!

Edited by Infinitty, 22 May 2019 - 21:34.


#58
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

 Infinitty, on 22 mai 2019 - 21:31, said:

Si tu esti rezultatul aceluiasi sistem si toti romanii de la academicieni pana la magistrati, medici ori fermieri.

Pai da, da omu nu a zis ca nevasta-sa m-a pregatit pe mine pe vreun academician... deci nu are cu ce se lauda, de aici concluzia. Posted Image

#59
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

 entwistle, on 22 mai 2019 - 21:24, said:

Dan Alexe dixit:

Esteții fezandați care vor să vadă ce Ăźnseamnă revoltă autentică să se uite pe pagina lui Guță.
Violența reacțiilor fanilor agramați dar sincer șocați e Ăźnduioșătoare, iar efectul este Ăźngrijorător pentru PSD. Preferata mea e:
"Marian Stan: — "Mancatear jelea si morga sa aiba parte de tine de sugaci si fatarau,de frica leai facut piesa sa nu te bage la parnae ma maimutoi.Asa gura ai ca tot mazga in guta ta cere.
Ce ai ajuns bajocura si marioneta la PSD

Epic backfire!
 Abia asta e revoltă adevărată, măi orășenilor rĂązgĂąiați.

RămĂąne de văzut ce va fi duminică seara. Dar starea de spirit a electoratului prevede un scor slab pentru actuala putere.

Starea de spirit a unor persoane este ceva subiectiv si nu este garantat generalizata, asa a fost si in 2016 si v-ti fript la limba!

#60
Kazmer

Kazmer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 25.11.2010

 spinname, on 22 mai 2019 - 21:38, said:



Pai da, da omu nu a zis ca nevasta-sa m-a pregatit pe mine pe vreun academician... deci nu are cu ce se lauda, de aici concluzia. Posted Image

Academician încă nu dar olimpici da.

#61
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

 spinname, on 22 mai 2019 - 21:38, said:

Pai da, da omu nu a zis ca nevasta-sa m-a pregatit pe mine pe vreun academician... deci nu are cu ce se lauda, de aici concluzia. Posted Image

Deci pana la urma i-a scazut leafa doar ei?!

Rationamentu lu pestele prajit!

#62
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011

 spinname, on 22 mai 2019 - 21:13, said:



La 900 nu mai ajunge... pe la 1900, Poate, ceea ce e de ajuns la ce cretini produce pe banda rulantă.
Nu am inteles de ce era nevoie sa ii insulti sotia.

#63
entwistle

entwistle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 03.11.2008

 Infinitty, on 22 mai 2019 - 21:40, said:

Starea de spirit a unor persoane este ceva subiectiv si nu este garantat generalizata, asa a fost si in 2016 si v-ati fript la limba!

1. Suntem pe un forum, poţi folosi liniştit adresarea la persoana a doua singular
2. Nu m-am fript la limbă, mă aşteptam la rezultatele alea. Dar m-am fript la buzunar, guvernarea de stânga producând inflaţie la fel ca întotdeauna.

#64
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

 catalina1, on 22 mai 2019 - 21:53, said:

Nu am inteles de ce era nevoie sa ii insulti sotia.
Nici eu nu am inteles de ce la un sondaj pentru alegerile europarlamentare si-a bagat mesajul diversionist, de parca europarlamentarii stabilesc salariile profesorilor. Fiecare cu neintelegerile lui plus ca suntem anonimi pe un forum... practic sotia lui e doar un cuvant intre multe altele.

#65
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006

 florinel, on 22 mai 2019 - 19:49, said:

Eu nu stiu cum sunt facute sondajele astea.
Toti cunoscutii mei zic ca voteaza USR. Inclusiv pe la clienti(fermieri mari si mici) am vazut aceeasi tendinta, voteaza USR. N-am auzit unu` pana acum sa voteze PNL.

Asta in Moldova, de la Botosani, pana la Galati.

Evident , PNL au electoratul lor -  insa cred ca vom asista la o surpriza care va rasturna sondajele.

Daca ar fi sa fac asa, o predictie as zice cam asa:
- USR+
- PNL
Cele doua la procente foarte apropiate (1-2% diferenta intre ele)
- PSD cred ca undeva pe la sau sub 15%
- Pro Romania...undeva pe la 5%
- ALDE...sub 4%
- UDMR
- Independenti

...
Exact!

#66
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

 Tsunnnami, on 22 mai 2019 - 18:26, said:

Interesant:

PNL 28%
PSD 21% m#ie
USR 20%
A lu' Ponta 10%
ALDE 10%
A lu' Base 6%

Cel mai important
UDMR => OUT! Yes!!!!!!

sondaj.jpg

prea frumos sa fie adevarat

deja vu 2016

Edited by Nick_85, 22 May 2019 - 22:30.


#67
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

 Kazmer, on 22 mai 2019 - 21:10, said:

Pe vremea lui Tăriceanu soția avea salariu de profesor 1,200 Boc a redus salariul la 900.00. După guvernele PSD a crescut la 2300 cu promisiunea să mai crească. Dacă vine iarăși la putere partidul Boc, Hava, Falca, Blaga nu vor tăia iarăși salariile?

Presupun ca macar sotia poate sa deduca de unde vin banii de mariri. Daca nu, poate ruga vreun coleg in cancelarie sa ii explice.

#68
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007

 florinel, on 22 mai 2019 - 19:49, said:

Eu nu stiu cum sunt facute sondajele astea.
Toti cunoscutii mei zic ca voteaza USR...
Lasa sondajele. Eu nu inteleg cum sunt facute alegerile astea.
50% dintre cunoscutii mei voteaza USR. La alegeri ies cu 10%. Cum mama dracului?

Am mai zis-o, eram odata mai demult, printr-o localitate de cehi de pe langa Moldova Noua. Un drum foarte foarte foarte nasol pana la ei in localitate, dar dupa aia asfalt pus direct pe iarba.
Am intrat in discutie cu cativa sateni, i-am intrebat "cum asa?" :
- Pai primarul...
- Pai nu-i ceh de-al vostru?
- Pai nu-i. E de la pesede, roman de-al vostru.
- Pai de ce nu votati un ceh de-al vostru? Adica.. sa tina la voi, la comunitate, aici, alea, alea...
- Pai noi pe ala il votam, dar ce sa facem daca castiga pesedistul vostru?

Edited by maccip, 22 May 2019 - 22:34.


#69
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Uitam ca 60%? din populatie sta la tara, 10% sunt rromi, foarte multi sunt plecati...

#70
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007

 Slick0r, on 22 mai 2019 - 22:36, said:

Uitam ca 60%? din populatie sta la tara
Bai nene. In Bucuresti au iesti toti cei 6+1 primari de la PESEDE. Da-ma dracului.
In zilele urmatoare alegerilor, dupa ce am aflat rezultatul, priveam suspect pe fiecare om de pe strada, nu doar pe aia fara dinti.
Imi venea sa ma duc sa-l intreb pe orice om cu o geaca mai misto: "fratioare, ai votat cumva pesedeaua?"


Ardealul a votat ROSU. Fruncea natiunii in plm. ROSU.
Las-o dracului de explicatie, nu tine.

Eu cred ca sunt urmatoarele cauze:
1. pesedeaua e un partid gigant. Probabil ca se apropie de 1 milion de membri si membrane. Daca punem ca fiecare voteaza impreuna cu inca 2-3 din familie, au 2-3 milioane de voturi asigurate.
2. prostirea masiva a populatiei cu televizorul. Oameni care n-au ce face, pensionari, toata ziulica la RTV si A3. Circ gratis, distractie ieftina. Oamenii astia chiar au fost educati sa traiasca ieftin.
3. Fraudarea alegerilor. Nu conteaza ca au fost organizate de Ciolos, ca au fost electronizate. Pesedeaua are oameni peste tot. Sunt capabili sa fure masiv la alegeri si o si fac. Nu intamplatur seful partiduli a primit condamnare pentru furtul de voturi. Al 3lea om din statul democratic, condamnat pentru furtul votului democratic. Pai in conditiile astea, nu inteleg cum varianta fraudarii poate sa iasa asa de usor din discutie, nimeni nu mai vorbeste despre asta, de parca sistemul electronic al lui Ciolos ar fi impenetrabil de catre foamea pesedaca.

#71
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Un lucru e sigur: daca nu fura masiv, dragnea a pus-o. Daca fura masiv, am pus-o noi toti. Sunt 30 ani de la Ceausescu, roata se invarte, ma tem sa nu ajungem iara noi aia cu spatele la zid.
De asta ma duc la vot, dupa 20 ani de pauza: de frica. Stiu, eu sunt ala care merita injurat, nu o intreaga clasa politica. E si foarte comod, inteleg.

#72
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007
Spre deosebire de multi de-aici din poiana, eu cred ca e absolut normal sa nu te duci la vot. Pentru ca e absolut normal sa-ti lipseasca latura asta politica din anvergura ta personala, umana, nush cum sa-i zic.
Insa ce e anormal e ca, odata ajuns la vot, sa votezi in cunostinta de cauza cu penalii, lichelele si cu impostorii. Adiuca cu listele pesede, practic.
Si din cauza acestor votaci, e necesar ca sa se deranjeze si oamenii carora in mod normal nu au absolut nicio preocupare politica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate