Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 

Afi City - Bucurestii Noi

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#109
andreeamierlita

andreeamierlita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2019
am dat de mult cerere de inscriere dar nu cred ca mai e activ grupul. ce mai stiti de stadiul lucrarilor, vor fi gata in martie, cum au zis?

#110
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

 andreeamierlita, on 23 ianuarie 2020 - 11:49, said:

ce mai stiti de stadiul lucrarilor, vor fi gata in martie, cum au zis?
pe afară pare aproape gata treaba dar la interior, mă îndoiesc că e mai mult de 30-40% finisat 'la gri'

Edited by kuniva, 23 January 2020 - 12:39.


#111
rluchian

rluchian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2007

 andreeamierlita, on 23 ianuarie 2020 - 11:49, said:

am dat de mult cerere de inscriere dar nu cred ca mai e activ grupul. ce mai stiti de stadiul lucrarilor, vor fi gata in martie, cum au zis?
Asta e un alt grup deoarce grupul vechi e inactiv. Acesta e destul de activ zic eu - mai multe detalii despre stadiul lucrarilor pe grup Posted Image

Edited by rluchian, 23 January 2020 - 13:46.


#112
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

 kuniva, on 23 ianuarie 2020 - 12:38, said:

pe afară pare aproape gata treaba dar la interior, mă Ăźndoiesc că e mai mult de 30-40% finisat 'la gri'

Rămâi cu îndoieli, deși s-ar putea sa te inseli.

#113
Mastyi

Mastyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.02.2013
Cum este complexul? Sunt "colorati" in zona? S-a mutat cineva?

#114
andreeamierlita

andreeamierlita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2019

 Mastyi, on 13 februarie 2020 - 12:08, said:

Cum este complexul? Sunt "colorati" in zona? S-a mutat cineva?

Inca nu este gata, dar urmeaza sa fie finalizat. Zona pare ok din punctul meu de vedere, sunt case, vile etc. Eu nu am mai locuit pana acum in zona asta. Poate este cineva pe aici care si locuieste efectiv sa ne spuna.

#115
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,535
  • Înscris: 18.10.2011

 coproculturistu, on 12 mai 2019 - 18:13, said:

Cunosti tu cazuri de medici sau avocati care stau la bloc, mai ales in cotete de 50 mp? Daca da, aia trebuie sa fie ultimii ratati, nu recomand nimanui sa le solicite serviciile.


Ai dreptate, dar parca in Romania numarul de prosti pe mp e mult mai mare in comparatie cu alte tari. Toti ruptii in cur fac credite ca sa-si ia un rahat de cotet si pe urma plang ca trebuie sa plateasca rate.
Ai dreptate, pana nu demult un medic tanar nici nu visa sa isi poata face rate. Nici macar la o garsoniera confort II.

#116
Mastyi

Mastyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.02.2013

 andreeamierlita, on 13 februarie 2020 - 13:07, said:


Inca nu este gata, dar urmeaza sa fie finalizat. Zona pare ok din punctul meu de vedere, sunt case, vile etc. Eu nu am mai locuit pana acum in zona asta. Poate este cineva pe aici care si locuieste efectiv sa ne spuna.

Trec aproape zilnic prin zona si se circula ok dupa ce treci de podul constanta. Pe langa sunt case dar in timp nu stiu cum va fi. Pe site pare vandut cam tot.

#117
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

 Mastyi, on 13 februarie 2020 - 22:43, said:

Pe site pare vandut cam tot.
Proiectul asta trebuia sa fie sold-out din prima luna de zile de cand a fost anuntat. Ma sparg de ras sa vad ca si acum dupa mai mult de 1 an de zile inca sunt disponibile apartamente. Daca nici asta nu e semn ca suprafetele sunt de toata jena, apai nu stiu ce sa mai zic.

#118
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Eu nu pot decât să sper că se mai deșteaptă lumea și mai pune mâna să citească bucata aia din „Legea locuinței” cu suprafețe minimale, plus bucățica din „Normele de igienă și sănătate publică” despre dimensiunea minimă a unei camere și alte câteva chestii scrise clar. Sper să înțeleagă că, și dacă n-au buget de palat, nu trebuie să accepte coteț.

Edited by SisterRay, 14 February 2020 - 11:06.


#119
Mastyi

Mastyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.02.2013
De ce cotet? Unde ai vazut mai mare intr-o plaja de pret apropiata?

#120
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 SisterRay, on 14 februarie 2020 - 11:06, said:

Eu nu pot decât să sper că se mai deșteaptă lumea și mai pune mâna să citească bucata aia din „Legea locuinței” cu suprafețe minimale, plus bucățica din „Normele de igienă și sănătate publică” despre dimensiunea minimă a unei camere și alte câteva chestii scrise clar. Sper să înțeleagă că, și dacă n-au buget de palat, nu trebuie să accepte coteț.

si citesti, si?
constati ca unele conditii sunt indeplinite, altele nu.
de pilda, la 3 camere tip b, dormitoarele respecta dimensiunile minime, camera de zi nu. baile, bucataria da, spatiile de depozitatare nu. dar la suprafata totala totul este in regula.


https://lege5.ro/Gra...tei-nr-114-1996  - anexa nr. 1

cumperi ce ofera piata in limita pretului pe care ti-l permiti.

Edited by dexter_lab, 14 February 2020 - 13:14.


#121
Mastyi

Mastyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.02.2013
Mai au disponibile 2 camere doar la etajele: parter, 9, 11...cica sunt ultimele 4

Urmatoarea faza de constructie ar incepe in vara cu termen 2021.

S-a mutat cineva?

#122
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Nu s-a mutat nimeni pentru că nu sunt inca gata actele. Adică nu au ieșit. Rândul meu ar fi cam peste aprox. o lună. Se merge în funcție de data la care ai batut palma cu ei. Și mi se pare normal așa.


 kuniva, on 14 februarie 2020 - 10:45, said:

Proiectul asta trebuia sa fie sold-out din prima luna de zile de cand a fost anuntat. Ma sparg de ras sa vad ca si acum dupa mai mult de 1 an de zile inca sunt disponibile apartamente. Daca nici asta nu e semn ca suprafetele sunt de toata jena, apai nu stiu ce sa mai zic.

Domnule ingineri constructor, pe ce te bazezi când spui că te bufnește rasul când vezi ce suprafețe au apartamentele? Pe lege, pe ce ai văzut la vizionare sau pe ce ai citit pe forumuri?
Pe de altă parte, daca era sold out din prima luna, oamenii erau amețiți și cumpărau fara să știe. Daca mai sunt câteva ap disponibile, nici așa nu e bine, că trebuia să se vândă demult. Deci oricum o dai, tot nu e bine. Dar te înțeleg când spui că nu știi ce să zici.

#123
Mastyi

Mastyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.02.2013
Ce parere aveti de acest complex in comparatie cu Moghioros Residence?

#124
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

 Mastyi, on 15 februarie 2020 - 21:06, said:

Ce parere aveti de acest complex in comparatie cu Moghioros Residence?
AFI are metrou in apropiere ACUM (dar si miros de la gropa de gunoi Rudeni) iar Moghioros va avea candva metrou si macar nu pute ca la balamuc vara...

#125
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

 kuniva, on 17 februarie 2020 - 10:53, said:

AFI are metrou in apropiere ACUM

Și mâine dispare sau cum?

Cât despre mirosul de gunoi (e prima data când aud așa ceva), îți recomand să stai acolo o zi intreaga sa te convingi. Daca nu e suficient, vorbește și cu oamenii din zona. Că eu pe câți am întrebat (5, care stau la case langa blocuri, dar și câțiva care stau undeva langa OMV), nu mi-a zis niciunul de nici un miros. Și nici un cunoscut care trece pe-acolo destul de des, nu mi-a zis asta. Sau nu știu, poate ai tu mirosul mai sensibil.


#126
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Prietene, aici in cartier m-am nascut. Stiu ce aberez.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate