Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Afi City - Bucurestii Noi

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#127
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Asta i ca in bancul ăla..

Miroase? Miroase, dar s au obișnuit

#128
KillDuster02

KillDuster02

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.12.2019
Recomand cateva grame de sare , asa cum spune englezul, cand auzi oameni ca spun ca miroase intr-un cartier. Pe fiecare topic de ansamblu vei gasi cate unul. Si eu am fost speriat la inceput, ca sa vezi cum e in Militari(cartierul, nu gluma de M.R. unde chiar se simte uneori savoarea Rudeni), miroase, gazare etc etc . M-am mutat si nu imi vine sa cred ca miroase mai bine decat in Crangasi.

#129
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
Mai stie cineva ceva de complexul asta? Eu am fost acum un an la ei si imi spuneau ca in perioada asta ar fi trebuit sa dea spre vanzare urmatoarea faza, dar nu e nimic nou pe site. Nu am mai fost in zona aia de ceva vreme, nu stiu daca au mai lucrat.

#130
Danciu888

Danciu888

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.05.2019
Nu au inceput faza 2 dar in faza 1 nu mai sunt apartamente disponibile spre vanzare

#131
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View Postkuniva, on 17 februarie 2020 - 13:46, said:

Prietene, aici in cartier m-am nascut. Stiu ce aberez.

Eu stau acolo de mai bine de o lună și niciodată nu s-a simțit vreun miros dubios. Bine, nu mă aștept să creadă cineva. Și pentru liniștea unora, da, e nasol. Mi-a picat tavanul în cap, am picat liftul in gol de la etajul 11, mi-au zburat termopanele zilele astea cand a bătut vântul mai tare... Cum vreți voi, așa e. :)

#132
skillzking

skillzking

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.10.2016

 LauCalin, on 09 august 2020 - 23:18, said:



Eu stau acolo de mai bine de o lună și niciodată nu s-a simțit vreun miros dubios. Bine, nu mă aștept să creadă cineva. Și pentru liniștea unora, da, e nasol. Mi-a picat tavanul în cap, am picat liftul in gol de la etajul 11, mi-au zburat termopanele zilele astea cand a bătut vântul mai tare... Cum vreți voi, așa e. :)
Salut,cum ti se pare mutarea? Iti place zona,vecinii? Se va construi in viitor si restul de blocuri sau ramane atat?

#133
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Se va construi până în fața, la metrou. Dar până să înceapă lucrările la alte blocuri, se lucrează de zori la un centru comercial va fi  langa metrou.
Zona e ok dpmdv. Pana la metrou faci 5,6 minute. Vecinii eu zic că sunt în regulă. Drept dovadă că se respecta cat de cat intervalul de liniște de după amiază. Deși f multi se muta aici.

#134
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
Are cineva ceva nouati legate de Faza2 ? Din ce am inteles au primit aprobarea in PUZ pentru restul de blocuri undeva in primavara.

#135
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
De unde ai informația asta ?
Eu stiu, ca toți locatarii dealtfel, că până nu se termina centrul comercial de la metrou, nu se construiește nici un bloc. Iar centrul ăla, cel mai probabil, va fi gata în vara anului viitor. In nici un caz până la sfârșitul anului, cum se lauda. Nu ai cum fizic. Dar asta e altă discuție.

#136
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
Un insight de la Primaria Sectorului 1. Au aplicat pt PUZ-ul fazei 2 inca de prin februarie iar echipa lui Tudorache nu a stat pe ganduri. Probabil ca pandemia le-a stricat planurile si vor amana faza2, insa e pe vine stati linistit. De santier inca 2-3 ani nu scapati. Posted Image

#137
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
2,3 ani? Poate vreo 10.

#138
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
Bate in lemn. Nu vrei sa ai santier langa atat timp mai ales daca platesti si rate la o cloaca din boltari langa cimitir. Cu sobolanii cum mai e? Mai sunt ?

Edited by IPR, 15 October 2020 - 21:52.


#139
CatalinKRK

CatalinKRK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 21.05.2007

View PostIPR, on 15 octombrie 2020 - 21:51, said:

Bate in lemn. Nu vrei sa ai santier langa atat timp mai ales daca platesti si rate la o cloaca din boltari langa cimitir. Cu sobolanii cum mai e? Mai sunt ?

Strugurii acri sunt nimic pentru vulpe pe langa apartamentele altora pentru tine...mai usor c-o sa-ti crape pipota de atata fiere.

#140
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
Stai usor, ce te-ai aprins asa. S-a prins vreun beculet? Eu nu am treaba cu altii,  ci cu piata infecta din Bucuresti si cu bataia de joc a dezvoltatorilor. Din pacate cumparatorii sunt ca tine si incearca sa se convinga pe sine. Spun asta pt ca si eu mi-am luat leapsa cu cloaca mea de 2 camere de la Amfiteatru. Unii zic ca e Tineretului dar eu ma consider mai mult bercenar.  A venit la pachet cu hidroizolatie prost facuta, umezeala in casa,  suprafata mai mica si cireasa de pe tort garaj subteran inundat (masina de la oglinzi in jos sub apa).  Caut inca de prin Noiembrie anul trecut un 3 camere cu raport decent dpdv constructie - pret - zona , si am fost aproape de AFI Faza1, m-am razgandit si nu imi pare rau. Un coleg de birou si-a luat pana la urma dar nu e chiar asa flower power. Totusi am sperante ca grupul AFI poate mai mult, si ca Faza1 a fost doar primul experiment nereusit al lor. Sper ca Faza 2 o sa vina cu ceva imbunatatiri , mai ales pe partea de compartimentare si finisaje.  Daca vor face asta probabil vor umfla si preturile.

Intre timp sun-o pe doana Lola sa mai cheme odata hingherii sa scoata cainii comunitari din complex. Cu paza cum e?  Mai vin baietii de etnie de la blocul din spatele bazei Laromet sa se dea in leaganele din complex? Posted Image Posted Image Posted Image

#141
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Și totuși ce vrei tu sa stii dacă ești așa bine documentat?
Ai un coleg care sta acolo și nu e mulțumit. Naspa. Treci mai departe. E loc destul sub soare.

#142
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
Am pus intrebarea de Faza 2 poate cineva care e apropiat de dezvoltator are ceva insight-uri. Scuza-ma nu stiam ca asta e doar topicul locatarilor fericiti.

#143
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Dacă vrei să știi care e treaba cu faza a doua, mai bine te adresezi direct dezvoltatorului.
Și ți-am zis, eu am înțeles că de următoarele blocuri se vor apuca după ce termina centrul comercial de la metrou. Drept dovadă că acolo se lucrează de zori și nu e nici un semn că s-ar ocupa sa construiască niste blocuri, adică să se apuce de faza a doua. Ei zic că se vor apuca la primăvară. Dar din experiența, nu cred că centrul ăla va fi gata până la Crăciun, cum se lauda. Ăla va fi gata (poate) la primavara. Deci constructia F2, cel mai probabil va începe la vară, iar blocurile vor fi gata undeva prin 2022, daca e să ținem cont de cum s-au mișcat cu cele două blocuri construite.

Edited by LauCalin, 17 October 2020 - 09:27.


#144
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
Suntem la jumătatea lui 2022 și nici măcar centrul comercial nu este gata. Având în vedere posibila criză economică (reală de această dată), posibil să amâne dezvoltarea blocurilor din Faza 2?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate