Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

LG G8s

- - - - -
  • Please log in to reply
645 replies to this topic

#541
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Telefonul merge impecabil, dar mai nou imi tot iese mufa cand il pun la incarcat, daca il ridic in sus in 90% din cazuri imi pica din telefon. Am curatat tot pe acolo si nu stiu ce sa-i mai fac... de multe ori imi arata incarcare lenta, il scot si il pun iar apoi merge...

#542
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

 TruculMagic, on 15 noiembrie 2021 - 10:54, said:

Telefonul merge impecabil, dar mai nou imi tot iese mufa cand il pun la incarcat, daca il ridic in sus in 90% din cazuri imi pica din telefon. Am curatat tot pe acolo si nu stiu ce sa-i mai fac... de multe ori imi arata incarcare lenta, il scot si il pun iar apoi merge...
Ce cablu de încărcare folosești?
Pe cel original?
Eu nu am folosit cablul original din pachet decât o scurtă perioadă de timp până mi-am cumpărat altul.
La fel intra și ieșea foarte ușor din telefon.
Am găsit un cablu bun de calitate, texturat cum e și cel original de la căști, ce suportă maxim 66W un cablu de calitate ce stă ferm în USB-ul telefonului.
Am mai găsit și un încărcător de 18W aceeași marcă cu cablul și pe folosesc cu mare succes pe acestea pentru încărcarea prin fir.
Sunt momente când nu ai încărcare rapidă deoarece acelui cablu de doi bani i sa uzat conductorii din interior.
Încărcătorul original al telefonului, îl folosesc exclusiv doar pentru încărcarea Wireless, împreună cu un Wireless Charger Hitachi-LG ce are cablu USB tip C propriu.
Dacă dorești să achiziționezi ceea ce am eu, îți pot trimite link în privat.
Attached File  20211115_123327_HDR.jpg   158.81K   8 downloads
Attached File  20211115_123354_HDR.jpg   198.02K   6 downloads

#543
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Folosesc un incarcator samsung fast charge , din ala entry level de pe emag , 15w sau cat are. Imi convine sa incarca mai lent si nu forteaza bateria. De peste un an il folosesc si si-a facut treaba. Cel original nu l-am folosit niciodata. Mi-am mai cumparat niste incarcatoare samsung + cu alea nu face la fel de usor. Dar daca il bag la alt telefon acest cablu folosit mult timp, merge fara probleme.

#544
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
Încărcătorul original al lui LG, are o putere reală de 16W.
Tocmai de aceea îl folosesc împreună cu incarcatorul Wirelss Hitachi-LG care oricum capacitatea lui maximă de încărcare Wireless Charger este de 15W.
Probabil lotul de mufe USB mamă ale acestor telefoane or fi fost cu câțiva microni mai mari față de stand.
Eu la acel cablu Baseus de 66W, diabia acum sa mai uzat un pic ca să pot scoate cablul mai cu ușurință din telefon.
Mufa cablului fiind metalică lucioasă, mă punea în dificultate când era vorba să o scot din telefon.
Chiar mă gândeam să o înconjor cu niște leucoplast pânzat pentru a nu mai aluneca degetele pe ea

#545
mariusrosca03

mariusrosca03

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.10.2017
Și la mine iese ușor mufa cablului de încărcare iar soluția a fost cablu de încărcare cu capăt magnetic.
Mufa rămâne permanent în telefon și doar atașez cablul de el.


#546
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Sper ca asta sa fie cea mai mare problema, deocamdata merge bine , daca o tine tot asa, merge inca 2-3 ani lejer fara sa il simt obosit. Eventual o sa-i schimb bateria cand nu va mai tine, desi deocamdata e in forma maxima, nu simt ca a slabit. Sunt foarte multumit de telefon.
ESD-Service mai repara LG-uri ?

Edited by TruculMagic, 16 November 2021 - 22:29.


#547
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

 mariusrosca03, on 16 noiembrie 2021 - 20:21, said:

Și la mine iese ușor mufa cablului de încărcare iar soluția a fost cablu de încărcare cu capăt magnetic.
Mufa rămâne permanent în telefon și doar atașez cablul de el.
Am avut și eu un asemenea cablu, dar era Micro USB.
Îl foloseam la o tabletă ASUS.
Eram mulțumit de el, datorită faptului că deși era Micro USB, puteam conecta baza la acea mufă Micro USB introdusă în telefon indiferent pe ce parte vroiam eu (ca și la USB C).
În final sa ars ceva în bază și nu a mai funcționat, și dădusem pe acel cablu vre-o 65 lei în 2015.

#548
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Pacat ca nu mai lanseaza, mi-as fi luat un model mai nou :( Sau macar un V60 Thinq daca as prinde la noi la pret bun.

#549
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

 TruculMagic, on 15 noiembrie 2021 - 10:54, said:

Telefonul merge impecabil, dar mai nou imi tot iese mufa cand il pun la incarcat, daca il ridic in sus in 90% din cazuri imi pica din telefon. Am curatat tot pe acolo si nu stiu ce sa-i mai fac... de multe ori imi arata incarcare lenta, il scot si il pun iar apoi merge...

Si eu cred ca ai un cablu de proasta calitate. Am telefonul de 2 ani, iar cablul cu care il incarc in mod regulat de vreun an. Daca ridic cablul cu telefonul conectat, telefonul ramane agatat de cablu fara nicio problema. Telefonul il incarc cate putin de vreo 3 ori pe zi, asa ca mufa aia chiar a fost abuzata...

#550
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
Nu pot spune că sunt fanul aceste mărci!
Sunt fanul oricărei mărci bune de telefon!
Începând cu anul 2000, am început cu Motorola C520.
Mai apoi a urmat NOKIA 5110 & 3310, apoi Samsung C200, apoi  în ianuarie 2011 a urmat NOKIA 6303i un telefon SUPERB absolut la toate capitolele, deși are o cameră de doar 3,2 MP, face poze BETON chiar și în mișcare, am făcut cu el poze deosebit de clare, fiind în mașină la peste 80 km./h
Acest telefon îl am și în ziua de azi, cred că este la a 4 baterie, ascultând muzică pe el un alt membru al familiei.
Apoi în 2014 a urmat Samsung Galaxy S3
Și Lenovo K4 în vara lui 2016.
Indiferent de marcă, după ce actualul LG G8s nu va mai funcționa, voi fi nevoit să mă documentez pentru achiziționarea unui telefon cu un procesor bun și cu o cantitate suficientă de memorie RAM, care să mă țină încă câțiva ani.
E în interesul lor de a le face să fie nefuncționale după 3, 4, 5 maxim 6 ani de utilizare.
La ce mi-ar folosi să fiu fanul unei mărci anume, dacă acel produs ar fi unul de 2 bani !?
Doar să le creez lor renume și să le îngraș conturile?
Sub nici o formă!

#551
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015

 valitudor, on 17 noiembrie 2021 - 09:34, said:


Si eu cred ca ai un cablu de proasta calitate. Am telefonul de 2 ani, iar cablul cu care il incarc in mod regulat de vreun an. Daca ridic cablul cu telefonul conectat, telefonul ramane agatat de cablu fara nicio problema. Telefonul il incarc cate putin de vreo 3 ori pe zi, asa ca mufa aia chiar a fost abuzata...

E cablu original de la incarcator samsung Posted Image

Mai nou de mai mult timp, vad ca pe jack la masina nu mai reda calitativ, se aude slab sunetul... nu stiu ce are Posted Image  Daca pun alt telefon se aude mult mai bine cu aceleasi melodii.
Nu pot sa spun ca ma deranjeaza foarte tare acest aspect, ca nu folosesc jack-ul decat foarte rar, in rest merge bine, il mai tin mult si bine, asta daca nu prind un V60 Thinq Posted Image

#552
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Bună. Se pare că Brazilia și Panama au deja Android 11.

Attached Files

  • Attached File  g8s.png   101.94K   11 downloads


#553
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Bună. Vine Anul Nou și tot la 10 suntem. Cred că v-a avea soarta lui G4 care a rămas la 6 deși se preconizase că va primi 7.

Edited by casmir, 06 December 2021 - 16:02.


#554
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015

 casmir, on 28 noiembrie 2021 - 14:22, said:

Bună. Se pare că Brazilia și Panama au deja Android 11.

Probabil la anul o sa primim android 11, in timp ce majoritatea trec pe 12 ...
Android 12 si 13 am inteles ca o sa primeasca Velvetul 4G/5G si Wing , G8/G8S se opreste la Android 11.
Despre v60 thinq nu stiu nimic , pare ca nu se ocupa nimeni de soft , e ramas la android 10 din cate stiu :)
Daca stiti ceva v60 de vanzare la pret foarte bun, sa ma anuntati Posted Image

#555
uzzy86

uzzy86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.12.2006
Se pare ca a venit...asa de Mos Craciun ;)

Attached Files


Edited by uzzy86, 20 December 2021 - 12:21.


#556
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Asta e cadoul de Mos Craciun. Am primit si eu actualizarea la 11. V30a. Sa fie intr-un ceas bun.

Edited by casmir, 21 December 2021 - 15:07.


#557
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

 casmir, on 21 decembrie 2021 - 15:06, said:

Asta e cadoul de Mos Craciun. Am primit si eu actualizarea la 11. V30a. Sa fie intr-un ceas bun.
Eu încă nu am primit.
Vin eșalonat...

#558
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Din ce am observat, inainte de update se conecta cu 855 MBy acum mai sus de 195 MBy nu se mai conecteaza.

Din ce am observat, inainte de update se conecta cu 855 MBy acum mai sus de 195 MBy nu se mai conecteaza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate