Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Ce telefon ai si ce faci cu el?

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Dat Huawei P9 Lite (2017) la soacra (dupa vreo 10 luni de utilizare) si am luat pe 01.11 un IPhone SE (de 16 GB) cu 1100 lei. Sincer, imi doream de ceva timp un IPhone, dar nu gaseam (nou) in bugetul alocat.

Folosire:
  • apeluri (audio sau whatsapp)
  • mesaje (sms sau whatsapp)
  • navigatie (cand este necesara, cea standard, nu am pus waze, cred ca sechele de cand aveam Windows Phone, plus ca am o predilectie de folosire a aplicatiilor oferite de producator)
  • utilitare pentru viata cotidiana (Internet Banking de la ING si BT Pay, MyOrange, Digi Romania, MyEnel, MyEngie, Rompetrol, Wikipedia si STB)
In rest, va fi tinut pana la vesnica pomenire. Nu stiu de ce, dar Android-ul nu m-a tinut langa, desi sunt un fan al Huawei (imi plac produsele), dar... cred ca m-am obisnuti prea tare cu WP si modul in care arata si am deviat la IOs.

#92
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 29.05.2006
Oneplus 6 cu 8 Gb RAM și 256 Gb stocare. La mine va muri, e perfect pentru mine. Outlook, Rise of Kingdoms, Word, Excel, app de cumpărături, Instagram, MyEnel, Myorange, Regina Maria, știri, etc...

#93
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Lg F60 2014
4GB ROM si e din ala puturos si 1GB RAM.
KitKat, deci cu acces limitat pt aplicatii la cardul SD.
2.7GB stocare rezervata OS si 1.3GB disponibila utilizatorului.
Google Photos merge cam greu, in rest e ok.


#94
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Si e dailydriver ?
Am si eu un LG Optimus One din 2010 , Gingerbread, 512 Ram si Snapdragon S1, cand i-am dat update la facebook acum cativa ani...s-a restartat 😂😂

Edited by SSpantzer, 21 January 2020 - 19:57.


#95
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Da. A inlocuit un J7 pe care il aveam acasa, fostul telefon al sotiei. Dupa 2 zile de carat paleta de J7 (C8 de fapt dar tot aia e) am renuntat.
Nu am avut niciodata telefoane mai mari de 4.7" si dupa cum sta treaba, nici nu o sa am. Poate 5" daca e full screen dar cred ca nici din asa pt ca telefoanele fine au prosrul obiceo sa se sparga la modul in care le utilizez.
Telefonul, lasat de capul lui e inutilizabil. Dupa ce am intrat bine in el, am scos tot ce era inutil (nu doar bloatware si ci servicii de sistem pe care nu le folosesc) se misca binisor. Root, bineinteles, Apps2SD, F-Droid pt tot ce se poate (recomand cu incredere), Pure Browser cu Google Maps Go facut sa mearga pe el (nativ cere Chrome) ca Mapsul full era inutilizabil, Messenger Lite si asa mai departe...
Ar fi mers si mai bine ca ram are suficient, procesorul nu e chiar chelea desi e 2014 dar stocarea interna e a naibii de inceata. Doar putin mai buna decat cardul.
All in all, isi face treaba pt nevoi de baza, nu face faze ciudate sa nu pot face ceva pe el din ce fac in mod curent si il iert pt ca a fost gratis (il aveam, era nou nefolosit) si il folosesc ca smartphone doar in afata casei. Ca utilitate e suficient iar form factorul a primat. Sa zicem ca stiu ce vreau de la un telefon si stiu cum sa obtin.

Legat de tel tau de 512MB ram, asta al meu sta in 600-800MB.

Edited by underb, 22 January 2020 - 19:54.


#96
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
O sa googalesc ceva sa vad daca pot intra in el, ar fi interesant. A fost un terminal foarte bun, fabricat in Korea, 10 milioane lei un 2010 !

Edited by SSpantzer, 22 January 2020 - 22:01.


#97
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Kingroot

PS. M-am uitat pe specificatii la al tau si, sincer nu cred ca poti face prea multe cu el.
Incredibil cat de repede evoluau tel in perioada aia.

Edited by underb, 23 January 2020 - 06:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate