Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 

"Nu uita sa dai subscribe la canal"

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,568
  • Înscris: 30.10.2003
Fiecare videobloger ma ameninta cu propozitia asta.

Are careva vreo explicatie logica la fenomenul asta? Vin mai multi abonati daca in fiecare clip bagi aceasi placa: nu uita sa dai like, sa comentezi "below" si sa apesi butonul subscribe?
E undeva un studiu care dovedeste ca daca iti bati privitorii cu "subscribe" vin mai multi?

Edited by Bursul, 08 February 2019 - 10:24.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă-mi dai Subscribe îți explic eu.

E canalul jos în semnătură Posted Image

Edited by waterman, 08 February 2019 - 10:29.


#3
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Vin mai multi bani.
Ca doar nu crezi ca se umilesc sa faca videochat pe YouTube si mananca prezervative degeaba?

#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
o milogeala... poate-poate mai vizionezi si alte clipuri de pe canal, mai dai un laic... de-astea...

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,555
  • Înscris: 16.03.2007
prinde la puradei corditi

#6
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Eu nu ma abonez decat daca imi place content-ul pe care il face omul respectiv.

Poate sa imi spuna de 100 de ori sa ii dau subscribe, daca nu imi place ceea ce vad, nu dau subscribe.

Abonatii in 2018 sunt fix pix. Trebuie sa ai watch time. Cu cat se uita mai mult timp lumea la tine, cu atat mai multi bani faci din monetizare.

#7
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

 Bursul, on 08 februarie 2019 - 10:23, said:

nu uita sa dai like, sa comentezi "below" si sa apesi butonul subscribe?

Ai uitat de clopotel, e foarte important.

#8
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

 antiqque, on 08 februarie 2019 - 10:32, said:


Ai uitat de clopotel, e foarte important.

Clopotelul ala e ca inutil. Daca nu dai click pe notificarile primite de la un canal, nu iti mai da.

#9
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
E mai complicata situatia, un motiv ar putea fi si tragerea de timp, ca YouTube te recompenseaza si plateste mai bine daca tragi de timp.

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,568
  • Înscris: 30.10.2003
Totusi sunt bloggeri profesionisti care asta fac. Sunt buni, au multi abonati, insa continua cu frazele astea. Ma indoiesc ca le fac aiurea.
Sunt si canale specializate, unde sunt oameni profi, probabil asta e jobul lor. Si acolo tot cu "subscribe" o dau.

#11
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Si pe mine ma enerveaza, sunt echivalentul cu pop-upurile la siteuri, cand intri pe ele iti baga o prostie sa te inregistrezi cu datele tale sa ramai la curent, uneori chiar fara buton de close sau pus undeva cat mai ascuns.

#12
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Eu nu-s abonat la NICIUN canal, pentru că nu-nţeleg care-i faza cu abonarea. Dacă mă interesează ceva, caut singur, n-am nevoie de balast sau conţinut sugerat. Viaţa-i mult prea scurtă pentru a pierde timpul cu... nimic.

#13
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
nu uita sa apesi pe clopotel ca sa fii notificat cand mai urc pe scari Posted Image

#14
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 Bursul, on 08 februarie 2019 - 10:23, said:

"Nu uita sa dai subscribe la canal"
Fiecare videobloger ma ameninta cu propozitia asta.

Are careva vreo explicatie logica la fenomenul asta? Vin mai multi abonati daca in fiecare clip bagi aceasi placa: nu uita sa dai like, sa comentezi "below" si sa apesi butonul subscribe?
E undeva un studiu care dovedeste ca daca iti bati privitorii cu "subscribe" vin mai multi?
Eu nu pot sa dau subscribe / abonez ca nu am cont Youtube
Attached File  Yeah.meme.png   17.1K   3 downloads

#15
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006
Nu e nimic nou. Din "cele mai vechi" timpuri erai îndemnat, mai pe față sau mai pe șestache, să te abonezi la diverse newslettere. Orice magazin online face asta, ori blog face asta, orice canal de YouTube disperat după audiență face asta.

Scopul nu e neapărat ă le vezi conținutul, sau să nu uiți să mai treci pe la ei. Ci să le vezi conținutul cât mai devreme posibil! Iar YouTube pune la dispoziție diverse unelte pentru asta. Ca atare, unii vloggeri te îmbie să te abonezi ca să vezi:
- premiere
- live-uri (în care pot comunica cu tone în direct)
- conținut ascuns (sunt unele clipuri distribuite urmăritorilor canalului, dar care nu apar publice)
- conținut cu ”dată de expirare” (după o perioadă, o zi, o săptămână, cât are chef autorul, clipul respectiv va fi șters/ascuns)
- concursuri
- etc etc etc etc etc etc

#16
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Tocmai ce am dat unsuscribe la 77 de canale pe youtube!

Cand vad un clip si fraierul incepe cu like si subscribe din reflex ma duc direct pe thumbs down. Am cateva milioane la activ. Uite asa am devenit hater :D

#17
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 01.11.2005

 Bursul, on 08 februarie 2019 - 10:41, said:

Totusi sunt bloggeri profesionisti care asta fac. Sunt buni, au multi abonati, insa continua cu frazele astea. Ma indoiesc ca le fac aiurea.
Sunt si canale specializate, unde sunt oameni profi, probabil asta e jobul lor. Si acolo tot cu "subscribe" o dau.
Corect. Chiar si Buhnici vine cu fraze de genul asta....

#18
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

 Reactor2015, on 08 februarie 2019 - 11:13, said:

Cand vad un clip si fraierul incepe cu like si subscribe din reflex ma duc direct pe thumbs down.

Sau aia care pun o animatie cu subscribe si clopotel o data pe minut Posted Image
Cel mai ok e la sfarsit, lasa-ma sa vad continutul si daca vreau sa dau subscribe dau, daca nu inchid si aia e.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate