Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

"Nu uita sa dai subscribe la canal"

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 projectfp, on 08 februarie 2019 - 10:37, said:

un motiv ar putea fi si tragerea de timp, ca YouTube te recompenseaza si plateste mai bine daca tragi de timp.
Dezvoltă te rog pentru că sună ciudat.



 Bursul, on 08 februarie 2019 - 10:41, said:

Totusi sunt bloggeri profesionisti care asta fac. Sunt buni, au multi abonati, insa continua cu frazele astea. Ma indoiesc ca le fac aiurea.
Sunt si canale specializate, unde sunt oameni profi, probabil asta e jobul lor. Si acolo tot cu "subscribe" o dau.
Automatism.
E un gest ok pentru că sunt amabili și te roagă dacă ți-a plăcut să nu uiți. Eu mă abonez pe la diverși cu chestii DIY cu IT cu tot felul. Ce e așa deranjant ? Te uiți 5 minute cum pălălăie ăla tâmpenii dar ești deranjat de ultimele 4 în care te roagă să te abonezi ca să mănâncă și gura lui o pâine.

Ce-aș mai vrea eu să fiu abonat la ăia de fac giveaway cu componente PC sau țigări electronice sau etc.

#20
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
e o idee buna sa dai unsubscribe la toti, am ajuns sa am peste 2000 canale pe youtube la care sunt "subscribed" si vad ca e complet inutila functia!

inca, astia de la youtube, din motive de "securitate" iti limiteaza numarul de subscriptions daca faci prea multe in mai putin de o ora pe zi.

Edited by zyppster, 08 February 2019 - 11:17.


#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dracu m-a pus să zic de iutubu meu ?

A intrat un urs polar și mi-a dat dislike la clipul cu urși polari și bizoni.
Acum ce fac eu ?

#22
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
dai subscribe la canalele cu Seppuku?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EEaUjfxQQFI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by zyppster, 08 February 2019 - 11:27.


#23
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

 Bursul, on 08 februarie 2019 - 10:23, said:

Are careva vreo explicatie logica la fenomenul asta? Vin mai multi abonati daca in fiecare clip bagi aceasi placa: nu uita sa dai like, sa comentezi "below" si sa apesi butonul subscribe?

Da. Comparatia e ca in cazul votarilor.

[ https://i.postimg.cc/d0NT966L/VOTATI-ECHIPA-PSD-pentru-Consiliul-Local-Arefu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


La fel cum, ca in cazul votarilor, sunt oameni care fac ce li se spune fara sa gandeasca, asa e si pe net.

Edited by Phobos, 08 February 2019 - 11:28.


#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

 waterman, on 08 februarie 2019 - 11:15, said:

Automatism.
E un gest ok pentru că sunt amabili și te roagă dacă ți-a plăcut să nu uiți. Eu mă abonez pe la diverși cu chestii DIY cu IT cu tot felul. Ce e așa deranjant ? Te uiți 5 minute cum pălălăie ăla tâmpenii dar ești deranjat de ultimele 4 Ă®n care te roagă să te abonezi ca să mănâncă și gura lui o pâine.
Nu e automatism.
Tocmai ca astia specializati pe asa ceva o dau cu subscribe.

Exemplu, watchwojo.com. Initial tin minte ca ziceau fraza la sfarsitul clipului. Acum ca majoritatea o spun la inceput.

Am mai vazut ceva review-uri la telefoane. Toti zic chiar la inceputul clipului, sa dai subscribe, like, eventual sa comentezi.

Edited by Bursul, 08 February 2019 - 11:29.


#25
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Bursul, on 08 februarie 2019 - 10:23, said:

Fiecare videobloger ma ameninta cu propozitia asta.

Are careva vreo explicatie logica la fenomenul asta? Vin mai multi abonati daca in fiecare clip bagi aceasi placa: nu uita sa dai like, sa comentezi "below" si sa apesi butonul subscribe?
E undeva un studiu care dovedeste ca daca iti bati privitorii cu "subscribe" vin mai multi?

Pai, cel care da subscribe e un potential client la care Youtube va afisa reclama.. cu cat aduni mai multi, cu atat vine banutzul mai gros...

#26
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Am stat și m-am uitat 41 de minute la unu cum făcea o dioramă bre.

41 de minute.

Ăsta e clipul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c1QtnvgxFKA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La finalul clipului zice omul că dacă vrei să ajuți canalu să devii Patron pe www.patreon.com.

Finuț frumos elegant.

Ăia care cer de la început sunt gușteri. Nu le dau decât urșii subscribe.

#27
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

 Bursul, on 08 februarie 2019 - 11:29, said:

Am mai vazut ceva review-uri la telefoane. Toti zic chiar la inceputul clipului, sa dai subscribe, like, eventual sa comentezi.

Unele din Like-uri si mai ales subscribe-urile, nu sunt date de masa aia de spectatori care privesc cu un ochi critic show-ul, ci de marea masa de dobitoci care nu stau pe ganduri si apasa ce li se spune, multi din ei habar n-au ce face butonul de subscribe, au impresia ca au intrat si ei in clubul fanilor, fac si ei parte din ceva gașcă. Posted Image .

Si-asa, unii din ei probabil nu mai asteapta pana la finalul clipului si muta pe altceva, asa ca n-ai cum sa-i aduci aminte dobitocului sa dea subscribe decat la inceput, adica se asigura ca nu scapa pestele din undita.

Edited by Phobos, 08 February 2019 - 11:37.


#28
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
eu m-am uitat doua ore la unu care facea chestii similare cu un Bear Grylls wannabe, insa le facea bine, tehnici, tactici de supravietuire in natura si camping, ironia face, ca desi am peste 2000 canale la care sunt abonat, la tipu' asta nu m-am abonat nici azi...

#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

 waterman, on 08 februarie 2019 - 11:33, said:

La finalul clipului zice omul că dacă vrei să ajuți canalu să devii Patron pe www.patreon.com.
Finuț frumos elegant.
Poate n-ai vazut butonul rosu din dreapta jos Posted Image


Stiu ca se castiga bani din cati abonati ai. Eu am dat subscribe la unii tocmai ca sa ii ajut in privinta asta. Unu a inceput recent cu subscribe-ul, altul inca se abtine :)

Edited by Bursul, 08 February 2019 - 11:42.


#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu uit mereu. Uit sa dau subscribe, follow, like, tot. Amnezie.

#31
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Eu nu dau niciodata nici like, nici follow nici subscribe.
Le dau deja bani ca m-au pacalit sa le fac vizualizare, e suficient :D

#32
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
E doar chestie de monetizare a canalelor respective, pt ca anul trecut Youtube a schimbat regulile jocului si a facut mult mai greu de monetizat orice canal de 2 lei, cu un continut cel putin dubios. Acum nu mai e suficient sa ai 10.000 de views, trebuie sa indeplinesti niste conditii legate de numarul de subscriberi si de ore vizualizate anual.
Uite aici o explicatie pe scurt a noilor reguli.

LE: corectat typo

Edited by Lowrider, 08 February 2019 - 11:50.


#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Pe mine ma intereseaza explicatia acestui fenomen. Cu toti banuim ca asa se strang mai multi abonati.

Faptul ca au ajuns sa zica la inceputul clipului, banuiesc ca vor sa-i faca abonati pe cei care se uita constant la clipurile lor. Unu care tocmai a ajuns pe un canal oarecare si aude la inceput "please subscribe", ce drac sa dea subscribe, ca nici nu a vazut clipul. Pentru un user de genul asta e mai bine sa fie rugat la sfarsitul clipului sa dea click pe butonul respectiv.
Dar surpriza, sunt canale care recomanda si la inceputul si la sfarsitul clipului ca oamenii sa se aboneze.

#34
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Abonatii sunt doar un numar, va spun din experienta.

Iti da YouTube un strike, nu mai poti sa faci livestream sau sa urci clip-uri, dispar imediat.

Putini raman.

Uite, eu nu sunt abonat la pewdiepie si ma uit destul de des la el. Nu am simtit nevoia sa ii dau subscribe. Daca vreau sa ma uit la el, il caut eu. Dar, la fel, am dat subscribe la Carey Holzman sau The 8 Bit Guy, iar cand posteaza, mai ales 8 Bit, abia astept sa ajung acasa sa ma uit.

#35
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 Peter Blood, on 08 februarie 2019 - 10:51, said:

Eu nu-s abonat la NICIUN canal, pentru că nu-nţeleg care-i faza cu abonarea. Dacă mă interesează ceva, caut singur, n-am nevoie de balast sau conţinut sugerat. Viaţa-i mult prea scurtă pentru a pierde timpul cu... nimic.

Eu urmaresc o gramada de oameni pe youtube. Dar oameni destepti, doctori, antreprenori, psihologi...petrec mai mult timp liber pe youtube decat pe facebook si ma abonez la un canal daca acel canal este axat pe o tema care ma intereseaza in mod constant. (cum ar fi, pentru viata sanatoasa ii urmaresc pe Dr. Berg, pe Dr. Sam Robbins, pe Andu Preda,  pentru antreprenoriat pe: Dan Lok  s.a.m.d)

Edited by albnegru55, 08 February 2019 - 12:07.


#36
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

 miki07, on 08 februarie 2019 - 11:57, said:

Daca vreau sa ma uit la el, il caut eu.
Cam asta e si filozofia mea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate