Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Probleme semnal.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Buna , de mult timp am probleme cu semnalul tv , mai demult au venit cei de la rds si au rezolvat , insa de ceva timp uneori calitatea semnalului pe digital scade foarte mult , de la 100% scade si la 2-3%, puterea ramanand la 100% tot timpul , pe analogic nu se intampla nimic , adica imaginea se vede oglinda , fara purici.Ce pot face?Cei de la RDS data trecuta au umblat pe la cutia lor de pe scara si s-a rezolvat , insa acum am sunat si au zis ca o sa vina pe saptamana viitoare.
BTW: Ceva ciudat , calitatea semnalului scade doar pe programele care sunt pe modulatie 256Qam , pe 64Qam nu apar problemele astea.

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Verifici cablurile si conexiunile de la tine din casa.
Astepti pina vine echipa RDS.
Sau suni din nou, la mine au venit absolut intotdeauna in ziua apelului, intr-un interval de minim 15 minute - maxim 4 ore.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Cum sa vina saptamana viitoare, my friend? Tu platesti abonamentul pana atunci?! Sau scazi zilele respective?
Eu am cablu de la o firma, pana acum cativa ani, de cartier. Acum imi dua seama de ce au crescut asa mult. La vreo ora de cand suni, vine cineva si verifica. Nu sunt toti pregatiti, dar iti rezolva problema. Nu maine, nu la anul. Am si net de la ei, la fel. Sa va faceti o idee, gazduiesc un FTP la mine si in 2018, am avut uptime 97%, in conditiile in care sunt pe desktop si poate s-a mai intrerupt si furnizarea de energie electrica.

#4
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005

 YOUR_GOD, on 05 ianuarie 2019 - 12:08, said:

Cum sa vina saptamana viitoare, my friend? Tu platesti abonamentul pana atunci?! Sau scazi zilele respective?
Eu am cablu de la o firma, pana acum cativa ani, de cartier. Acum imi dua seama de ce au crescut asa mult. La vreo ora de cand suni, vine cineva si verifica. Nu sunt toti pregatiti, dar iti rezolva problema. Nu maine, nu la anul. Am si net de la ei, la fel. Sa va faceti o idee, gazduiesc un FTP la mine si in 2018, am avut uptime 97%, in conditiile in care sunt pe desktop si poate s-a mai intrerupt si furnizarea de energie electrica.
Asta e un caz fericit, la mine a venit dupa cateva luni. etc, poveste veche. dar un scurt rezumat, dupa ce mi-am pierdut orice speranta ca o sa vina sa colinde si la casa mea, s-a intamplat dupa cateva luni, iar apoi au venit exact la 8 seara, unde le-am zis ca eu ma culc si nu am timp sa stau dupa ei. Au facut raport cum ca eu nu i-am lasat in casa sa isi faca treaba.

Acuma nu stiu cum zici tu ca pierzi semnalul pe digital, dar pe analogic ai purici, dar daca e la fel si pe digital, acolo trebuie sa se blocheze sunetul/imaginea.

#5
xWillzer_

xWillzer_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 23.07.2018

 logy, on 06 ianuarie 2019 - 04:17, said:

Asta e un caz fericit, la mine a venit dupa cateva luni. etc, poveste veche. dar un scurt rezumat, dupa ce mi-am pierdut orice speranta ca o sa vina sa colinde si la casa mea, s-a intamplat dupa cateva luni, iar apoi au venit exact la 8 seara, unde le-am zis ca eu ma culc si nu am timp sa stau dupa ei. Au facut raport cum ca eu nu i-am lasat in casa sa isi faca treaba.

Acuma nu stiu cum zici tu ca pierzi semnalul pe digital, dar pe analogic ai purici, dar daca e la fel si pe digital, acolo trebuie sa se blocheze sunetul/imaginea.
Initiatorul a zis ca atunci cand are probleme pe digital (macroblocuri) pe analogic nu are deloc purici , dungi , etc.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Pai, logic. Digitalul are nevoie de putere mai susținută. TV este Full HD?

#7
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

 YOUR_GOD, on 06 ianuarie 2019 - 11:25, said:

Pai, logic. Digitalul are nevoie de putere mai susținută. TV este Full HD?
TV-ul este 4K.

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Ai posturi 4K? Oricum, digitalul este mai pretentios, de aici problemele.

#9
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

 YOUR_GOD, on 06 ianuarie 2019 - 13:12, said:

Ai posturi 4K? Oricum, digitalul este mai pretentios, de aici problemele.
Da ,am posturi, DIGI 4K, plus alte cateva de pe satelit pe care le vad prin DVB-S tv-ului.Doar ca cele romanesti le vad prin cablu DVB-C si aici apare problema cu semnalul.

Edited by zNick, 06 January 2019 - 13:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate