Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Pareri zone/apartamente Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
ADE789

ADE789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 04.02.2007

 maryo81_cta, on 02 noiembrie 2019 - 17:30, said:

Ieftin ca braga

Ai ceva mai exclusivist aici: https://www.zf.ro/co...idence-18662195

Cu adevărat deosebite vor fi cele două penthouse-uri unicat, poate cele mai exclusiviste reşedinţe de pe malul marii, la preţul de 1,2 Milioane Euro fiecare.

Astia chiar iau lumea de prosti.

Edited by ADE789, 11 December 2019 - 19:18.


#20
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Cu atât iei vilă la plajă în țări unde e cald tot timpul. Și mai rămâi și cu bani

#21
ADE789

ADE789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 04.02.2007
Pozitie ca asta chiar ca nu mai prinzi in centrul vechi. Cam scumpe totusi, nu oricine isi permite.

https://www.imobilia...amere-X1920004L

Preturile pleaca de la 3.000 euro/ mp+ tva. Vor fi numai 33 Apartamente, dispuse astfel:
- O SINGURA GARSONIERA/ UN SINGUR APARTAMENT DE 1 CAMERA- etaj 3, 51 mp + terasa de 22 mp, suprafata construita de 72 mp, pret 240.000 euro+ tva
- APARTAMENTELE DE 2 CAMERE au minimum 63 mp si pretul minim de 255.000 euro+ tva
- APARTAMENTELE DE 3 CAMERE au minimum 69 mp utili si 128 mp construiti si pretul minim de 425.000 euro+ tva
- APARTAMENTELE DE 4 CAMERE au minimum 175 mp construiti si pretul minim de 640.000 euro+ tva

Edited by ADE789, 12 February 2020 - 12:48.


#22
bibi2014

bibi2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 24.05.2014
Un chilipir. Eu zic sa ne grabim sa luam ca poate nu mai prindem.

#23
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
In cat timp estimati ca termina cei de la Solid house INtim daca spatele arata asa? Pe fata e terminata fatada. Ei zic martie dar termen de gratie in contract 180 de zile.

Attached Files


Edited by ValentinVali, 10 November 2020 - 11:50.


#24
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,232
  • Înscris: 24.05.2006

 ValentinVali, on 10 noiembrie 2020 - 11:49, said:

In cat timp estimati ca termina cei de la Solid house INtim daca spatele arata asa? Pe fata e terminata fatada. Ei zic martie dar termen de gratie in contract 180 de zile.

Corona are ceva de spus, cu siguranta. Pe langa asta, de ce ai vrea sa stai la Intim, cea mai penala zona din Cta ?
Constanta o sa fie unul dintre primele orase unde piata imobiliara o sa se duca in cap. Pentru ca banii vin din turism- corona, marinarie- corona, iar, si agricultura- seceta plus corona.
Asa ca, mai asteptati.

#25
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Mda, vroiam sa cumpar pentru o ruda acolo dar sunt neseriosi la Solid House pt ca vor avans 100% pentru un pret de 1100E / mp FARA sa te treaca in cartea funciara cu antecontractul deci pana nu termina ei de finalizat e ca si cum le-ai da bani cu imprumut. Arabi smecheri dar cu cu multi prosto-clienti pt ca nu prea mai gasesti doua camere decat la etaje gen 10-11... Si cica au predarea in martie dar fatada e doar pe partea cu intrarea blocului, pe spate fiind santier mare dupa cum se vede, deci iulie cred ca ar fi mai realist.
Cu asteptarea e greu pentru ca se sta cu chirie momentan si cu banii in banca.
Faza e ca in CT nu prea e loc semicentral de construit (poate ca nu s-au dat autorizatii haotic la fel ca in Bucuresti cu exceptia vestigiilor de la Lupoaica), iar la 60-65.000E e greu sa gasesti un apartament de doua camere decent, decomandat, de min 50m2.
Tomis PLus e departe, zona Campus are ori chestii de lux spre lac ori chestii mici si scumpe "la alb", in campul cu bagaboante de la Metro Aurel Vlaicu nu are rost, in Compozitori gasesti pret ok abia la cele de langa calea ferata, in INel 2 prea putine si scumpe... Iar cele vechi si imputite sunt scumpe ca naiba. Nu stiu ce sa zic sunt total dezorientat

#26
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,232
  • Înscris: 24.05.2006

 ValentinVali, on 14 noiembrie 2020 - 23:46, said:

Nu stiu ce sa zic sunt total dezorientat

casa la Valu?

#27
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
alta localitate mai civilizata, nu te intereseaza ? de ce numai Constanta ? de fiecare data cand ma intorc acolo ma felicit pentru decizia de a pleca .

Edited by LeoT, 03 December 2020 - 02:02.


#28
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Nu pentru mine cautam ci pentru cineva apropiat. Am gasit pana la urma la Far cu 60k, 52m2, se vede si marea chiar. Mult dar ne grabeam caci presa la buzunar plata chiriei.
Si da, Constanta a ajuns in ultimul hal. Poate se trezeste lumea si vede ce inseamna sa girezi o administratie locala care efectiv si-a batut joc de cetatean 30 ani. Iti vine sa plangi cand iti inchipui ce potential a avut acest oras / judet

#29
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
Mamaia nord (fosta Mamaia sat)
- hoteluri care functioneaza cu fosa septica
- "la streasina casei mi-a aparut un bloc"

https://adevarul.ro/...89e2/index.html

#30
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

 LeoT, on 03 decembrie 2020 - 15:37, said:

Mamaia nord (fosta Mamaia sat)
- hoteluri care functioneaza cu fosa septica
- "la streasina casei mi-a aparut un bloc"

https://adevarul.ro/...89e2/index.html

"Randament garantat 7%!"

#31
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 LeoT, on 03 decembrie 2020 - 15:37, said:

Mamaia nord (fosta Mamaia sat)
- hoteluri care functioneaza cu fosa septica
- "la streasina casei mi-a aparut un bloc"

https://adevarul.ro/...89e2/index.html


E clar ca ce s-a intamplat acolo e o mega-mizerie plina de spagi, dar cand vezi declaratii de genul asta, e clar ca nu oamenii din asociatia aia erau potriviti sa se lupte:

Quote

„Conducătorii urbei noastre au dat dovadă de pasivitate şi amatorism, favorizând prostul gust şi aglomeraţia, transformând într-un veritabil kitsch această zonă care a fost odată un paradis sălbatic. Au apărut peste noapte pensiuni, case, blocuri, hoteluri, iar administraţia locală a privit cu uimire cum – pe locurile altădată virgine – au crescut peste noapte construcţii care de care mai ciudate, ce nu respectă nicio regula de bun simţ şi /sau de urbanism”

Probabil ca se asteptau ca altii sa cumpere terenuri si sa le ofere gratis amatorilor de plaje virgine.

Edited by figo1988, 03 December 2020 - 22:05.


#32
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,232
  • Înscris: 24.05.2006

 ValentinVali, on 03 decembrie 2020 - 10:29, said:

Nu pentru mine cautam ci pentru cineva apropiat. Am gasit pana la urma la Far cu 60k, 52m2, se vede si marea chiar.

Se vede marea INCA. Pana ti/o tranti un bloc makidonesc in fata.
Daca mergi de la Far spre gara pe Soseaua Mangaliei, o sa vezi un exemplu de asa ceva, vizavi de piata abator. E un bloc de P+10 am impresia, care se construieste pe un fost loc de parcare, atat de inghesuit incat balcoanele sunt desupra trotuarului, iar conductele lu' RAJA, CET, etc, au trebuit mutate in mijlocul strazii. Terenul e obtinut ilegal, blocul nu are PUZ, MUZ, whatever, exista si ceva hotarari in instanta, dar armanii ii dau inainte cu constructia, pe principiul, general valabil in Constanta, ''daca apuci sa-l ridici nu mai are cum sa ti-l darame''.

https://www.replicao...la-stat-443102/

 figo1988, on 03 decembrie 2020 - 22:05, said:



Probabil ca se asteptau ca altii sa cumpere terenuri si sa le ofere gratis amatorilor de plaje virgine.

Se asteptau ca administratia publica sa conserve zonele salbatice, si sa lase plajele asa cum erau. Probabil in viitor o sa se duca spre Corbu si Vadu, chiar daca sunt zone protejate. Deja e plinsi acolo de tarani obositi cu rulotele dupa ei.

#33
ADE789

ADE789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 04.02.2007
https://cpi.imobilia...mamaia-navodari

Cand ai 8000 de locuinte construite doar in Mamaia Nord, cred ca titlul de la threadul  asta e lipsit de sens. Are balta peste in abundenta, se construieste peste tot, ai de unde alege. Problema sunt mai degraba pretuirle. Cu cat zona e mai buna, cu atat dai de preturi nerealiste, de parca am fi in Monte Carlo.

#34
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
Tomis Plus .. bleah
am putea zice ca intre doua blocuri spatiate la 18 m nu mai incape inca un bloc .. eh as . la Constanta incape
e cazul ca amatorii sa dea buzna sa cumpere acum cat e inca ieftin , adica la stadiul de groapa. nu aveti cum da gres, in cel mai rau caz veti primi cazute din cer la propriu apartamentele de la blocurile vecine
https://www.cugetlib...der - poza mica

#35
francs

francs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 15.08.2020
Ce ziceți de Granviamarina sau Tomis Park?

#36
francs

francs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 15.08.2020
Sau Novopolis?!
Nimeni, nimic?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate