Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Ciro de Luca. Ce-i cu asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Am dat pe net peste citeva melodii in italiana ale acestuia. Unele sint f placute gen Senza giaca...., altele sint melodii vesele de vara cintate in romana/italiana cu Brandy cum ar fi Ciro de Luca & Brandy - 'Ce misto-i acesta vara' sau 'Inima Ranita'. Acum Brandy stiu ca e manelist, insa ce e cu acest Ciro de Luca. Ce stiti despre el? La ce categorie de 'artisti' se incadreaza?  <_<

Edited by Masterboy, 04 March 2006 - 07:07.


#2
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Un manelist care cinta in italiana. Atita tot!

#3
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postradu72, on Mar 4 2006, 07:32, said:

Un manelist care cinta in italiana. Atita tot!

Dar are vreo treaba cu Nino di Angelo, pt ca vad ca are unele melodii in genul lui?  -_-

#4
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
plagiator ? da

#5
cyrus33

cyrus33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.07.2005
Am vazut mai de m ult la tv o emisiune in care era invitat unde  spunea ca Nino D'angelo a fost profesorul lui...este un roman cu cetatenie italiana....este mai mult un plagiator...canta melodii renumite italienesti si din cand in cand se mai combina cu un manelist de pe la noi si scoate ceva gen  " Macaroane".
  Are o voce frumoasa,ce-i drept.

#6
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005

View Postcyrus33, on Mar 5 2006, 08:48, said:

Are o voce frumoasa,ce-i drept.

Degeaba daca n-o foloseste cum trebuie .

#7
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Postcods, on Mar 5 2006, 15:52, said:

Degeaba daca n-o foloseste cum trebuie .
o foloseste cum trebuie are nijte melodii frumoase alaturi de Liviu  :rolleyes:

#8
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Are 2 melodii misto si cu Brandy. Cred ca sint singurele melodii in care Brandy nu cinta manele :D

#9
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View PostMasterboy, on Mar 9 2006, 07:55, said:

Are 2 melodii misto si cu Brandy. Cred ca sint singurele melodii in care Brandy nu cinta manele :D

Brandy nu e singurul LIviu Mititelu & Krueger - Jump

o melodie cu Liviu ..totalitate in engleza ...daca vor manelistii pot canta si altceva :D

#10
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View PostMasterboy, on Mar 4 2006, 07:05, said:

Am dat pe net peste citeva melodii in italiana ale acestuia. Unele sint f placute gen Senza giaca...., altele sint melodii vesele de vara cintate in romana/italiana cu Brandy cum ar fi Ciro de Luca & Brandy - 'Ce misto-i acesta vara' sau 'Inima Ranita'. Acum Brandy stiu ca e manelist, insa ce e cu acest Ciro de Luca. Ce stiti despre el? La ce categorie de 'artisti' se incadreaza?  <_<

Dupa parerea mea e un "artist" esuat in tara sa natala, asa ca a venit in Romania sa cante, unde orice om capabil sa scoata sunete si cu un computer poate scoate bani frumosi din "muzica" sa... Tin minte acum mai multi ani, se dechidea Sony Music Megastore-ul in Unirii, am fost si eu. Si au fost invitati cei de la Hi-Q. Au pus-o pe fata din componenta sa cante un vers live, a ras toata Unirea de ea....

#11
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostYoYo69ErS, on Mar 21 2006, 10:38, said:

Dupa parerea mea e un "artist" esuat in tara sa natala, asa ca a venit in Romania sa cante, unde orice om capabil sa scoata sunete si cu un computer poate scoate bani frumosi din "muzica" sa... Tin minte acum mai multi ani, se dechidea Sony Music Megastore-ul in Unirii, am fost si eu. Si au fost invitati cei de la Hi-Q. Au pus-o pe fata din componenta sa cante un vers live, a ras toata Unirea de ea....

Am crezut ca vreun roman capsunar reintors din Italia care si-a schimbat numele sa sune mai bine. N-am stiut ca e italian get-beget. Orcium are o voce f buna si placuta  :peacefingers:

#12
Alt_om

Alt_om

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.11.2006
Manelist care vrea sa fie jupan in Romania. In Italia nu-i dau aia voie.

#13
v3nus_beauty

v3nus_beauty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.08.2006
Giro de Luca asta canta frumos..dar numai cand il vezi cand canta cu manelisti nu mai are farmec..mai bine se lasa de meserie...si se intoarce acasa

#14
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Execrabile melodii. :death:

#15
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Postv3nus_beauty, on Dec 1 2006, 18:14, said:

Giro de Luca asta canta frumos..dar numai cand il vezi cand canta cu manelisti nu mai are farmec..mai bine se lasa de meserie...si se intoarce acasa


Hai ca a ajuns departe Ciro de Luca ,va concura si la Eurovision cu formatia Locomondo,Tocomondo, sau cum s-o chema(adik trupa alb-negru,ciro de luca si inca 2....):)

Edited by Sh0rty, 08 March 2007 - 14:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate