Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Crucea inversata = 666 = semnul fiarei

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#109
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostDorel666, on 13 noiembrie 2019 - 12:44, said:

tocmai am descoperit ca numarul 9990, adica cel care intors inseamna 666, are o semnificatie aparte si reprezinta numarul tuturor ingerilor ramasi dupa cadere, fara cei 9 care sunt capeteniile cele mai mari, dupa cum si 666 reprezinta numarul tuturor capeteniilor ingerilor cazuti, barbati si femei...

arata-mi si mie versetele te rog

#110
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postcriztu, on 13 noiembrie 2019 - 13:10, said:


arata-mi si mie versetele te rog

Versetele ca ce?

#111
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostDorel666, on 13 noiembrie 2019 - 14:07, said:

Versetele ca ce?
versetele cu "numarul tuturor ingerilor ramasi dupa cadere, fara cei 9 care sunt capeteniile cele mai mari"

#112
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
petru a murit pe cruce inversata, a spus ca nu e demn sa moara ca Isus

#113
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postcriztu, on 13 noiembrie 2019 - 14:37, said:

versetele cu "numarul tuturor ingerilor ramasi dupa cadere, fara cei 9 care sunt capeteniile cele mai mari"

Cetele ingeresti au fost doisprezece. Au cazut trei cete si au ramas noua. Lucrul acesta se gaseste scris direct in Sfanta Traditie. In Scriptura este scris indirect. As putea incerca sa il rog pe Dumnezeu sa ma ajute sa descopar rationamentul, din Biblie, dar numai daca esti dispus sa accepti un astfel de rationament si nu insisti cu un verset in care sa scrie aceasta direct, sa fie adica ”hrana moale”.

Edited by Dorel666, 13 November 2019 - 16:38.


#114
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostDorel666, on 13 noiembrie 2019 - 16:37, said:

Cetele ingeresti au fost doisprezece. Au cazut trei cete si au ramas noua. Lucrul acesta se gaseste scris direct in Sfanta Traditie. In Scriptura este scris indirect. As putea incerca sa il rog pe Dumnezeu sa ma ajute sa descopar rationamentul, din Biblie, dar numai daca esti dispus sa accepti un astfel de rationament si nu insisti cu un verset in care sa scrie aceasta direct, sa fie adica ”hrana moale”.

arata-mi rationamentul si baga versetele. compar cu ce informatii am strans io.

Edited by criztu, 13 November 2019 - 17:54.


#115
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postcriztu, on 13 noiembrie 2019 - 17:53, said:

arata-mi rationamentul si baga versetele. compar cu ce informatii am strans io.

Apocalipsa 1:16 În mâna dreaptă ţinea şapte stele. Din gura Lui ieşea o sabie ascuţită cu două tăişuri şi faţa Lui era ca soarele când străluceşte în toată puterea lui.
Apocalipsa 1:20 Taina celor şapte stele pe care le-ai văzut în mâna dreaptă a Mea şi a celor şapte sfeşnice de aur: cele şapte stele sunt îngerii celor şapte Biserici şi cele şapte sfeşnice sunt şapte Biserici.
Apocalipsa 2:1 Îngerului Bisericii din Efes scrie-i: ‘Iată ce zice Cel ce ţine cele şapte stele în mâna dreaptă şi Cel ce umblă prin mijlocul celor şapte sfeşnice de aur:
Apocalipsa 3:1 Îngerului Bisericii din Sardes scrie-i: ‘Iată ce zice Cel ce are cele şapte Duhuri ale lui Dumnezeu şi cele şapte stele: «Ştiu faptele tale: că îţi merge numele că trăieşti, dar eşti mort.


Apocalipsa 11:4 Aceştia sunt cei doi măslini şi cele două sfeşnice care stau înaintea Domnului pământului.

Dupa cum vezi, sunt sapte ingeri care sunt mana dreapta a lui Hristos si doi ingeri care stau inaintea lui Dumnezeu. In total  noua ingeri, conducatori a  noua cete ingeresti.
Ca ar trebui sa fie doisprezece, deducem din faptul ca Iosif a visat unsprezece stele care i se inchinau, cu el doisprezece. De aceea patriarhii sunt doisprezece, voievozii din Ismail sunt doisprezece, apostolii sunt doisprezece, iar cetele ingeresti sunt tot doisprezece, deocamdata noua in cer si trei cazute.

Cat priveste numarul ingerilor necazuti, se deduce din faptul ca Dumnezeu l-a pus pe Moise sa puna capetenii peste zeci, peste sute si peste mii (”precum in cer, asa si pe pamant”). Adica noua cete ingeresti inseamna noua mii de ingeri. Peste acesti noua mii de ingeri sunt noua sute de capetenii peste zeci, nouazeci de capetenii peste sute si noua capetenii peste mii. Dar capeteniile peste mii sunt mana dreapta a lui Hristos, nu sunt sub Hristos, ci ei conduc impreuna cu Hristos. Inseamna ca raman, sub conducerea lui Hristos, 9990 de ingeri. Adica exact cat arata numarul ”IC-XC”.

Edited by Dorel666, 14 November 2019 - 01:19.


#116
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002
da, "tragea cu coada lui pe pamant a treia parte din stelele cerului". ma gandeam mereu ca se iau stelele si se impart la 3 si o treime din ele e trasa pe pamant. adica 3 jos si 6 sus. acu imi pica fisa ca 9 sunt in cer si a treia parte din ele e 3, deci 3 pe pamant si 9 in cer. bine, merci pt rationament.

uite ce am gasit eo: IXXI e 911 adica Ave Maria

Edited by criztu, 14 November 2019 - 13:37.


#117
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postcriztu, on 14 noiembrie 2019 - 13:35, said:

da, "tragea cu coada lui pe pamant a treia parte din stelele cerului". ma gandeam mereu ca se iau stelele si se impart la 3 si o treime din ele e trasa pe pamant. adica 3 jos si 6 sus. acu imi pica fisa ca 9 sunt in cer si a treia parte din ele e 3, deci 3 pe pamant si 9 in cer. bine, merci pt rationament.

uite ce am gasit eo: IXXI e 911 adica Ave Maria
Attachment ixxi-auspice-maria.jpgAttachment ixxi-jachin-boaz.jpg

Daca balaurul trage cu coada a treia parte din stelele cerului, inseamna ca-i vorba de o noua cadere. Pentru ca la prima cadere 3 din 12 reprezinta o patrime, nu o treime.

La Ave Maria nu inteleg rationamentul si nici de ce este 911.

#118
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002
pai daca stelele cerului sunt 9
a treia parte din ele inseamna 3
deci numarul celor trase pe pamant e: numeri cate sunt pe cer, si imparti la 3.
deci stelele cazute nu fac parte din cele de pe cer. deci nu erau un nr de stele in cer, si o treime din ele au cazut.
ci numarul celor cazute este egal cu nr celor ce sunt pe cer, impartit la 3. cum in cer sunt 9, pe pamant sunt deci 3.

IX = 9, XI=11
11 inseamna gemenii. Apollyon si Artemis. Jachin si Boaz. Apocalypsa 9:11
IXXI reprezentat ca AM e colocvial cunoscut ca Ave Maria. Dar poa sa fie si Alfa si Omega. E vorba deci de biserica lu Apollyon. Eu am sadit, Apollo a udat - 1Cor 3:6

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate