Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Crucea inversata = 666 = semnul fiarei

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#91
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017

 Dorel666, on 11 noiembrie 2018 - 23:35, said:



Nu, pentru ca inversand ”crucea”, adica Adevarul lui Hristos, ajungi intr-adevar la satanism, la inchinarea fata de Satan. Dar inversand satanismul nu mai ajungi inapoi la Hristos. De aceea este scris:

26 Căci, dacă* păcătuim cu voia, după** ce am primit cunoştinţa adevărului, nu mai rămâne nicio jertfă pentru păcate,
27 ci doar o aşteptare ĂŽnfricoşată a judecăţii şi văpaia* unui foc care va mistui pe cei răzvrătiţi. (Evrei, 10)


Ti-ai raspuns singur Dorele;
Inversand crucea, ajungi la Satanism.
Deaceea, lasi lucrurile asa cum sunt si poate te tii de cuvant si tasi.



Si aceasta este adevarat! Adica, de-a lungul timpului, satanismul si ”666” a avut diverse forme, de aceea Apocalipsa avertiza de la inceput ”ca vremea este aproape”. Dar eu vorbesc acum de ultimul cap al fiarei si de apogeul satanismului, pe care noi urmeaza sa-l vedem cu ochii nostri si sa-l traim.

Inversand crucea, ajungi la satanism.
Deci, nu mai inversezi. E oricum un nonsens sa readuci in realitate o realitate deformata.

#92
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 rixthina, on 19 noiembrie 2018 - 12:24, said:

Inversand crucea, ajungi la satanism.
Deci, nu mai inversezi. E oricum un nonsens sa readuci in realitate o realitate deformata.

Pai, Petru este primul drac mantuit. Sa speram ca vei fi si domnia ta!

#93
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017

 Dorel666, on 19 noiembrie 2018 - 12:39, said:

Pai, Petru este primul drac mantuit. Sa speram ca vei fi si domnia ta!
Uite ca am mai aflat ceva; Petru a fost drac!
Apropo...o fi fost drac inversat, deci un simplu card?Posted Image

Nu imi e clara formularea este. Poate revii cu detalii.
Daca e mantuit mai este drac?

Edited by rixthina, 19 November 2018 - 15:06.


#94
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 rixthina, on 19 noiembrie 2018 - 15:03, said:

Uite ca am mai aflat ceva; Petru a fost drac!
Apropo...o fi fost drac inversat, deci un simplu card?Posted Image

Nu imi e clara formularea este. Poate revii cu detalii.
Daca e mantuit mai este drac?

Matei 16:23 Dar Isus S-a întors şi a zis lui Petru: „Înapoia Mea, Satano , tu eşti o piatră de poticnire pentru Mine! Căci gândurile tale nu sunt gândurile lui Dumnezeu, ci gânduri de ale oamenilor.”

Luca 22:32 Dar Eu M-am rugat pentru tine, ca să nu se piardă credinţa ta şi, după ce te vei întoarce la Dumnezeu, să întăreşti pe fraţii tăi.”

Matei 25:41 Apoi va zice celor de la stânga Lui: ‘Duceţi-vă de la Mine, blestemaţilor, în focul cel veşnic, care a fost pregătit diavolului şi îngerilor lui!

Matei 7:19 Orice pom care nu face roade bune este tăiat şi aruncat în foc.

Iuda 1:23 căutaţi să mântuiţi pe unii, smulgându-i din foc; de alţii iarăşi fie-vă milă cu frică, urând până şi cămaşa mânjită de carne.

Edited by Dorel666, 19 November 2018 - 17:41.


#95
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017
Apropo de pom si roade, am un visin la tara ce abia daca face cateva visine.
Dar nu il taiem, ca sta catelul la umbra. Deci, iata ceva ce nu se potriveste cu scriptura.
Asa si cu celelalte ziceri. Daca eu zic (dar nu zic!) ca esti satan si sa stai in urma mea, nu inseamna ca asa e.
Altfel spus, sa leg cele doua idei, nu ne gandim doar la noi, si ne uitam si in jur.
Daca pomul nu da rod, nu e bun pentru mine; dar e bun pentru altcineva.

Si ingerii merg la foc? Nu stiam!

#96
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,052
  • Înscris: 10.09.2008
Isus nu l-a făcut pe Petru drac sau satană. Ar fi fost o ofensă. Satan în ebraică înseamnă ”împotrivitor/adversar” și este cuvânt obișnuit. Petru i s-a pus în față și i se împotrivea lui Isus să nu meargă la Ierusalim să moară. Isus l-a dat din cale, zicându-i ”Înapoia mea, împotrivitorule (satan)”.

#97
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 rixthina, on 19 noiembrie 2018 - 20:05, said:

Apropo de pom si roade, am un visin la tara ce abia daca face cateva visine.
Dar nu il taiem, ca sta catelul la umbra. Deci, iata ceva ce nu se potriveste cu scriptura.
Asa si cu celelalte ziceri. Daca eu zic (dar nu zic!) ca esti satan si sa stai in urma mea, nu inseamna ca asa e.
Altfel spus, sa leg cele doua idei, nu ne gandim doar la noi, si ne uitam si in jur.
Daca pomul nu da rod, nu e bun pentru mine; dar e bun pentru altcineva.

Si ingerii merg la foc? Nu stiam!


Chiar tu ai zis ”face cateva visine”. Smochinul neroditor nu facea nimic. Si nici macar acela nu a fost uscat si taiat imediat.

 logic1, on 19 noiembrie 2018 - 20:28, said:

Isus nu l-a făcut pe Petru drac sau satană. Ar fi fost o ofensă. Satan în ebraică înseamnă ”împotrivitor/adversar” și este cuvânt obișnuit. Petru i s-a pus în față și i se împotrivea lui Isus să nu meargă la Ierusalim să moară. Isus l-a dat din cale, zicându-i ”Înapoia mea, împotrivitorule (satan)”.


Matei 12:30 Cine nu este cu Mine este împotriva Mea şi cine nu strânge cu Mine risipeşte.
Luca 11:23 Cine nu este cu Mine este împotriva Mea şi cine nu adună cu Mine risipeşte.


#98
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,052
  • Înscris: 10.09.2008
Petru era cu Isus, îl iubea, dar în acea ocazie în mod greșit, sentimental - să nu sufere cumva, să nu moară. Dar Isus tocmai pentru a muri se îndrepta spre Ierusalim, și-i spune lui Petru că gândurile lui ”nu sunt gândurile lui Dumnezeu, ci gândurile oamenilor”. Care se gândesc întâi la binele personal, nu la sacrificii pentru semenii lor sau pentru Dumnezeu.

#99
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017
Asa au zis si comunistii.
Cine nu era cu ei era impotriva lor.
Si, aplicau cespune Dorel, aruncau in foc chiar si biserici.
Cu asta as fi fost de acord si eu, nu de alta, dar costa mult Statul acest cult religios.
S-ar putea autofinanta, prin mila enoriasilor.
Cate pomeni sunt, popii nu ar muri de foame.

Cat despre visin, imagineaza-ti un copac in care abia daca gasesti 30 visine pe sezon.
Dorel, noi suntem cu tine, desi te contrazicem.
Tot un fel de satani, cu coarne mai tocite asa.

#100
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

 rixthina, on 20 noiembrie 2018 - 11:04, said:

Dorel, noi suntem cu tine, desi te contrazicem.
Tot un fel de satani, cu coarne mai tocite asa.
Nu inteleg de ce il incurajezi, ca numai prostii scrie.

Problema pe care o reclama in topicul asta e o inventie de-a lui si e cu privire la o inventie a altora (crucea ca obiect si scrierile de pe ea). E vechea situatie cand un nebun arunca o piatra si apoi zece "destepti" (impropriu spus destepti, ca nu sunt cu mult mai buni decat el) se chinuie sa o scoata.
Obiectele de cult n-au niciun loc in crestinism, de asta otodocsii le apara cu argumente din iudaism (cortul intalnirii, templul, etc). Crucifixurile de orice fel nu au loc in viata de inchinare a crestinului adevarat, deci orice elucubratie referitoare la scrierile de pe cruci si cum se vad ele daca intorci crucea ... scuze, sunt tampenii si ar trebui tratate ca atare. Apropo de tratament, mi se pare on-topic a recomanda celor care au prescriptie de la medic sa-i urmeze instructiunile.

#101
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017
Ehe, e bine cat timp nu se arunca in gol.
Il tin in viata, sa abereze aici.

Daca ii iei biblia din mana si il intrebi de alte religii, sau de originea religiei, nu mai stie nimic.

#102
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

 rixthina, on 20 noiembrie 2018 - 12:03, said:

Daca ii iei biblia din mana si il intrebi de alte religii, sau de originea religiei, nu mai stie nimic.
Ce vorbesti tu? El e si crestin si mahomedan in acelasi timp. El e Dumnezeu, Duhul Sfant si crede in Alah. Spune "Amin" cum emfaza dupa fiecare brain-fart pe care il are, ca un fel de "Howgh!" al lui . De ce crezi ca iti zic sa nu-l incurajezi?

Edited by kruger, 20 November 2018 - 12:34.


#103
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 logic1, on 19 noiembrie 2018 - 22:24, said:

Petru era cu Isus, îl iubea, dar în acea ocazie în mod greșit, sentimental - să nu sufere cumva, să nu moară. Dar Isus tocmai pentru a muri se îndrepta spre Ierusalim, și-i spune lui Petru că gândurile lui ”nu sunt gândurile lui Dumnezeu, ci gândurile oamenilor”. Care se gândesc întâi la binele personal, nu la sacrificii pentru semenii lor sau pentru Dumnezeu.

Orice purtator de lumina (lucifer), cand incepe sa creada ca lumina pe care o reflecta este de la el, cade din calitatea de luminator si devine ”intunecator”, adica drac. In aceasta situatie era si Petru, care incepuse sa creada ca ”stie el ceva”. Deci, cine merge pe calea lui Hristos sa ia bine seama pentru ca mereu il desparte doar un pas de starea de ”drac”. Asa ca Petru nu era doar un simulacru de drac, atunci cand voia sa-l impiedice pe Hristos sa mearga la Ierusalim, ci era chiar un drac sadea.

 kruger, on 20 noiembrie 2018 - 12:34, said:

Ce vorbesti tu? El e si crestin si mahomedan in acelasi timp. El e Dumnezeu, Duhul Sfant si crede in Alah. Spune "Amin" cum emfaza dupa fiecare brain-fart pe care il are, ca un fel de "Howgh!" al lui . De ce crezi ca iti zic sa nu-l incurajezi?

Ai uitat sa spui si evreu! Crestin si mahomedan este insa Louis Farrakhan. Studiaza-l, ca lumea toata va auzi de el. Si de bine si de rau, dar bine nu va face...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BloNZd3Ib_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dorel666, 20 November 2018 - 13:15.


#104
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017
Dorele, razi tu, dar e grava treaba.
Daca intorci invers vreo acatiste deasta, si intelegi din te miri ce rahat
inversat "arunca-te ", atunci nu ai decat.

Au fost cazuri reale, ai grija cu focul prin iad.
Daca ne intalnim acolo cumva, eu doar aduc jeratec.

#105
a_mada21

a_mada21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 11.02.2009
oare a gasi crucea asta inversata e un semn ca esti pe invers?

#106
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 rixthina, on 20 noiembrie 2018 - 13:34, said:

Dorele, razi tu, dar e grava treaba.
Daca intorci invers vreo acatiste deasta, si intelegi din te miri ce rahat
inversat "arunca-te ", atunci nu ai decat.

Au fost cazuri reale, ai grija cu focul prin iad.
Daca ne intalnim acolo cumva, eu doar aduc jeratec.

Louis Farrakhan, care are mii si poate chiar milioane de adepti, si care indeamna la ura impotriva evreilor si dispret impotriva albilor, ti se pare o gluma?

#107
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017

 Dorel666, on 20 noiembrie 2018 - 13:58, said:

Louis Farrakhan, care are mii si poate chiar milioane de adepti, si care indeamna la ura impotriva evreilor si dispret impotriva albilor, ti se pare o gluma?
O gluma buna e atunci cand isi dau foc cu totii.
Dar, de la inversat cruci pana la asta nu stiu cat a mai ramas.

Ei bine, daca ai citit pana aici Dorele, uite un text inversat. Te asigur ca e in romaneste.
Cam asa ar trebui sa si scrii ceea ce inversezi! Ca de citit, mai greu.


https://image.ibb.co...fL/Untitled.png

Edited by rixthina, 20 November 2018 - 17:02.


#108
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Au ras unii, dar tocmai am descoperit ca numarul 9990, adica cel care intors inseamna 666, are o semnificatie aparte si reprezinta numarul tuturor ingerilor ramasi dupa cadere, fara cei 9 care sunt capeteniile cele mai mari, dupa cum si 666 reprezinta numarul tuturor capeteniilor ingerilor cazuti, barbati si femei...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate