Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Ceva trabucuri de buna calitate prin magazinele de pe la noi?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
indianu2000

indianu2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.11.2009
Vreau sa povestesc experienta mea limitata cu trabucurile si cu magaziul El-Unico.
Nu sunt fumator, am fumat putin in liceu si facultate.
Acum ~ 8 ani  am primit un trabuc cadou in tub, COHIBA, parea no name, era fara eticheta, cine mi l-a adus m-a avertizat ca l-a primit de la un cunoscator si ca e printre cele mai bune care se gasesc.
Trabucul a stat intr-un sertar in tubul lui pana in vara 2018. Scapand de copii intr-o zi am zis sa-l incerc. Sotia nu suporta tigarile si nici fumatorii, dar a fost de acord sa-l aprind. Nu s-a sfaramat, nu s-a exfoliat dupa atata timp.
De la primele pufairi s-a simtit o aroma foarte placuta, i-a placut si sotiei cum se simtea in jur, desi nu l-a incercat. Am ramas cu o impresie foarte buna despre Cohiba. L-am terminat intr-o sesiune. Am avut si un pahar de whisky pentru o experienta completa.
Incercand sa repet experienta m-am tot uitat dupa trabucuri la noi in tara dar preturile la Cohiba sunt prohibitive. Nu am vrut sa incerc altceva, citisem ca sunt cele mai bune.
In ianuarie 2019 am trecut pe langa magazinul El Unico din Mega Mall si am zis ca e momentul sa mai cumpar o Cohiba.
Ca sa nu dau gres m-am uitat si pe cigars-review si am ales Cohiba Siglo IV care are un scor f. bun. Am luat in tub, deoarece nu am cutie speciala pt. trabucuri.
In magazin se vinde si la bucata, ele sunt in pachete de 3.
AM platit 145 RON pt. 1 trabuc.

Pe scurt: l-am incercat acasa, nu avea nici o legatura cu ce am fumat in vara. Mirosul si fumul degajat erau de tigara ordinara, n-am putut trage decat 3 pufaituri. Sotiei i s-a facut rau instant.

Nu stiu cauza, nu sunt mare cunoscator, nu stiu daca alte magazine din tara au aceeasi marfa, am citit ca poti lua teapa foarte usor cu trabucurile, de aceea am ales un magazin autorizat si am platit o suma considerabila pentru 1 singur trabuc.
Asta a fost experienta mea, probabil ca nu o sa mai cumpar niciodata un trabuc, poate doar din strainatate si doar la recomandarea unui cunoscator.

#20
ingersedat

ingersedat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 12.02.2007

View Postgeo_r, on 16 octombrie 2018 - 22:47, said:

El Unico... au mai multe magazine in Bucuresti. Sunt direct importatori, dar asta nu inseamna ca preturile sunt mici.

Da, de la  El Unico am gasit unul bun:
NICARAO ANNO VI
Se invarte undeva la 30 RON

Facut din foi intregi si rulate. Gust cremos si placut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate