Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ceva trabucuri de buna calitate prin magazinele de pe la noi?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ma intereseaza ceva firma si pret, firma pret.
Pana acum stiu de Auchan ca au trabucuri la vanzare, deci vreo alta firma are trabucuri la vanzare si ce brand este de recomandat?

#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
eu am vazut trabucuri si la Cora sau Carrefour... depinde de marca... eu am luat trabuci 25 buc. la 150 lei si humidor la 500.

Edited by zyppster, 16 October 2018 - 20:50.


#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce preturi aveau la Auchan si cate bucati sunt? O sa cumpar si eu cand merg de curiozitate... nu am incercat niciodata Posted Image)

Edited by TruculMagic, 16 October 2018 - 20:45.


#4
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
pentru inceput, nu vei da gres niciodata cu cohiba sau romeo & julieta. in fiecare mall gasesti un magazin specializat pe asa ceva.inclusiv in benzinariile omv aveau la un moment dat trabucuri cohiba.dupa ce pufai de astea poti incepe sa scanezi si alte firme

#5
alin---

alin---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 16.10.2018
La Casa del Habano....magazin specializat....gasesti trabucuri incepand de la 90 RON;sunt si mai scumpe dar nu m-am uitat la preturi...

Locatie : Bucuresti,Str. Episcopiei 1-3.

#6
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 TruculMagic, on 16 octombrie 2018 - 20:44, said:

Ce preturi aveau la Auchan si cate bucati sunt? O sa cumpar si eu cand merg de curiozitate... nu am incercat niciodata Posted Image)
Am vazut in trecere ca m-am enervat ca erau puse unde fac si garantia pentru produse si am zis ca trecu alta ocazie cand este mai liber.

 zyppster, on 16 octombrie 2018 - 20:43, said:

eu am vazut trabucuri si la Cora sau Carrefour... depinde de marca... eu am luat trabuci 25 buc. la 150 lei si humidor la 500.
Pret bun de tot ai luat, nu am nici cora si nici carrefour dar daca vad vreun brand/recomandare comand de pe internet.

 zile_san, on 16 octombrie 2018 - 20:58, said:

pentru inceput, nu vei da gres niciodata cu cohiba sau romeo & julieta. in fiecare mall gasesti un magazin specializat pe asa ceva.inclusiv in benzinariile omv aveau la un moment dat trabucuri cohiba.dupa ce pufai de astea poti incepe sa scanezi si alte firme
Ce preturi au astea?

#7
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014
Am mai luat de aici. https://www.tobacco-...bucuri-cubaneze

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 qawHaq1, on 16 octombrie 2018 - 21:05, said:


Sunt zeci de "tari" si modele... greu de ales. La bere e o gama mai restransa ... am avut timp sa testez mai multe sa vad care imi place mai mult , si totusi inca mai am de testat destule care se gasesc la noi in tara si sunt cunoscute :))

#9
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Cel mai bun trabuc pe care l-am fumat a fost si singurul. Trabucuri bune, in Romania, sunt doar la suprapret.

Revenind la problema initiatorului, daca vrea ceva de calitate, va trebui sa cumpere de sub mana. Da, si-n 2018 va trebui sa faca treaba asta.

#10
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Tigari de contrabanda au si la magazinul de la colt, trabucuri nu am auzit pe cineva sa vanda sau sa cumpere din Romania, zic de contrabanda.
O sa ma uit pe okazii https://www.okazii.ro/trabucuri/

#11
geo_r

geo_r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 19.01.2018
El Unico... au mai multe magazine in Bucuresti. Sunt direct importatori, dar asta nu inseamna ca preturile sunt mici.

#12
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Selgros, la raionul de tigari, au multe modele. Au si in Kaufland, la fostele Inmedio, acum e altceva. Iei cate unul din fiecare si vezi care iti place. Mie cele mai bune chestii mi se par Toscanello Rosso. 27 de lei 5 bucati.

Incearca si Blackstone Ruby, tot asa, 26 5 bucati, in Kauf la tigari.

Edited by burkina, 16 October 2018 - 23:19.


#13
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
@initiator: nu stiu daca ai cont pe LinkedIn sau nu, daca da contacteaz-o pe: https://www.linkedin...resan-15836a24/

Inteleg ca fix cu asta se ocupa, toata ziua posteaza trabuce.

#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Incepi cu Cohiba, sunt de calitate, au preturi cat de cat ok si le gasesti mai peste tot. Daca iti place sa fumezi trabuc, atunci te vei reorienta in viitor pe produse si mai de calitate, asta in functie de bugetul de care dispui (exista brand-uri unde dai de la 40 € in sus pe unul singur).

#15
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Cohiba si preturi mici?
La care cohiba te referi, aia cu punct rosu, din dominicana, sau aia din havana, cuba, totalmente a mano?
Ia vezi cit costa o cutie de esplendido.

PS
Cohiba din cuba nu contine nici un fel de aditivi in tutun.

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Am spus preturi cat de cat ok, nu am spus mici. Eu inainte fumam Exquisitos si Siglo II (era undeva la 15€ bucata). Ca si pret/calitate mi se par foarte bune, ca nu fumezi zilnic trabuc. Nu te arunca la Esplendidos care sunt cele mai scumpe din gama lor.

P.S. nu stiam ca exista Cohiba din Dominicana, am fumat doar Habana,Cuba.

#17
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pentru cine nu a fumat niciodata trabuc, as incepe mai degraba cu ceva tigari de foi ale marcii, sa-mi fac o idee despre arome si gust. Abia apoi as cauta trabuc, preferabil ceva ambalat individual, cum are cohiba "tubos", ca sigur n-are humidor acasa.


#18
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Corect, prima oara as incerca cu cigarillo ca sa isi faca o idee, chiar daca aduc mai mult a tigara decat a trabuc. Dar dupaia sa isi cumpereun trabuc ieftin sa faca pasul in lumea trabucului si dupaia cand ii place sa treca mai intai la tubos (recomand gama Siglo de la Cohiba) si cand esti "profi" atunci la cutie si in humidor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate