Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#1243
Marin000

Marin000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 22.04.2019
Offtopic : am vândut xs Gold de 256gb cu 36 de milioane.

Mi am luat teapa? Nu îl foloseam și m am gândit sa aștept modelul nou. Când apare cel nou oricum ii scade prețul la xs.

#1244
florinlgg3

florinlgg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 11.08.2014
Am o problema cu acest telefon, seara am picurat pe el niște apa și dimineața a început sa pâlpâie ecranul cu niște dungi negre, s-a restartat de 10 ori in 30 minute și apoi s-a făcut ecranul verde și s-a închis. L-am dus in service la Apple și mi-au zis ca s-au activat toți senzori de apa și este apa in el. Oare cum este posibil sa între apa in el având in vedere ca este rezistent la apa pana la 1.30m timp de 30 min? Al meu doar a picat pe el nu l-am băgat in apa. A mai avut careva problema aceasta. Au spus ca nu îl repara și mi-au cerut 3600 lei pentru înlocuire, având in vedere ca am dat pe el 6000 lei pe el in nici-un caz nu doresc sa mai plătesc nimic pe el.

Edited by florinlgg3, 04 July 2019 - 11:42.


#1245
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
Ciudat, eu xs max l-am bagat sub jetul de la chiuveta. Cand l-am cumparat. Adica in septembrie-octombrie. Si nu are nici o problema nici acum

#1246
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
mda, ciudata chestie daca e pe bune. A luat si al meu destule ploi, n-a avut probleme.

#1247
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Nu aveau cum sa se coloreze tot senzorii doar dupa cateva picaturi, aia sunt pusi si ei steategic. Doar nu a bagat nfs un strop prin telefonul tau pana a activat tot.

Edited by Garkan, 04 July 2019 - 17:12.


#1248
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Ma indoiesc despre "am picurat".
Acolo s-a intamplat altceva...

#1249
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
l-am scapat si eu odata intr-o chiuveta cu apa, e adevarat ca n-a stat mai mult de 2 secunde acolo, dar n-a avut nici pe naiba

#1250
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Oricum nu e normal sa intre apa nici in astfel de cazuri din moment ce are ip68.

#1251
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
Eu am filmat la greu cu el in piscina la 2m adancime, n-a avut nici pe dracu'. Am filmat sub apa chiar si cu 6s bagat pana la mufa in apa, din nou, absolut nimic; mi-a cazut 5s-ul la vremea lui in WC, l-am scos imediat dar n-a avut nimic. Nu stiu ce s-a intamplat cu al tau.

#1252
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Acum imi e frica sa nu pateasca ceva al meu :)) nu o sa serveasca apa

#1253
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
mie nu imi e

#1254
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Sl meu e reconditionat orange, nu se stie :))

#1255
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
n-are treaba :)

#1256
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostOClaudiu, on 19 iunie 2019 - 14:29, said:

Ce incarcator si cablu folositi pentru fast charge ? Nu se strica bateria in timp daca fast charge este folosit zilnic ?
orice incarcator de calitate care sa respecte macar usb power delivery (usb-pd) 2.0 si un cablu certificat mifi (belkin,anker,apple)

#1257
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,221
  • Înscris: 26.06.2009

View Postflorinlgg3, on 04 iulie 2019 - 11:39, said:

Am o problema cu acest telefon, seara am picurat pe el niște apa și dimineața a început sa pâlpâie ecranul cu niște dungi negre, s-a restartat de 10 ori in 30 minute și apoi s-a făcut ecranul verde și s-a închis. L-am dus in service la Apple și mi-au zis ca s-au activat toți senzori de apa și este apa in el. Oare cum este posibil sa între apa in el având in vedere ca este rezistent la apa pana la 1.30m timp de 30 min? Al meu doar a picat pe el nu l-am băgat in apa. A mai avut careva problema aceasta. Au spus ca nu îl repara și mi-au cerut 3600 lei pentru înlocuire, având in vedere ca am dat pe el 6000 lei pe el in nici-un caz nu doresc sa mai plătesc nimic pe el.

Ei (Apple) folosesc doar ca si tool de marketing certificarea ip68. Din punct de vedere garantie nu ofera absolut nici o garantie pentru "apa in telefon". Oricum, sincer, ar fi greu spre imposibil sa isi dea seama daca tu doar ai varsat ceva pe telefon sau l-ai tinut sub apa 3 ore la 10m adancime :-)

Ce mi se pare nasol este ca nu iti spun foarte transparent chestia asta: "avem telefonul ip68 ca sa ai sanse sa il mai folosesti daca il scapi in apa, dar oricum garantie nu ai" :-) Ceva de genul mi s-ar parea mai fair fata de clienti.

Este un articol interesant despre acest subiect aici: http://www.iphonehac...-explained.html

#1258
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 11.03.2010
Au zis in prezentare pentru ce e protectia la apa.
Iar de garantie, scrie aici: https://support.appl.../en-us/HT204104
Acum daca tu vrei exact fraza compusa de tine, trebuie sa vorbesti la apple :))

#1259
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
@xman_ghio ca sa stai linistit ai asigurare si sau apple care+

Edited by carmenclara1, 10 July 2019 - 11:17.


#1260
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Toate companiile folosesc ca tactică de marketingul certificarea ip. La fel cum nicio altă companie nu știe care au fost condițiile în care a ajuns apă în telefon.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kDXxM-mCWFg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate