Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Topic fara versus, fara hetereala, fara ooftopic. Cine incalca aceasta regula va sta 1 saptamana pe tusa!

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Spune cum e!

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Pana una alta, am apucat si eu sa imi deschid jucaria. Am schimbat si culoarea anul acesta, ca m-am plictisit de negru. Upgradeul mai mult pentru eSim-ul care se va activa incepand cu 12.1, deoarece cu acest e-sim voi putea folosi GigSky pentru pachete de date worldwide in timp ce imi pot pastra SIM-ul de la Orange doar pentru voce cand sunt in Roaming. Ma apuc sa descopar si restul de noutati si va mai zic. Momentan singura diferenta fizia sunt linii in plus la antene sus si jos, probabil pentru modemul mai performant.

Attached Files



#4
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 18.09.2003
iPhone 8 vs max Orange 4g, max este mai slab la speedtest. Ambele au Intel, sa inteleg... antenele sunt devină.

#5
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,334
  • Înscris: 22.10.2007
e cam irelevant testul pt ca tine de operator din moment ce ambele telefoane au modemuri mult mai rapide decat suporta reteaua.

#6
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 26.01.2006
orange parca suporta ±500mbps, oricum incarcarea oricarei retele limiteaza viteaza nu vit maxima a device-ului. lafel si la comparatii cu max , urmariti ce banda selecteaza si apoi comparati direct. am facut nenumarate teste vs X pe t-mobile us banda 66, semnal (dbm) si viteza identice. in alte zone pot aparea diferente datorita benzilor noi oferite de xs-uri.

Edited by dj_cristi, 28 September 2018 - 23:22.


#7
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010
Există cineva pe aici care are probleme cu telefonul? Am citit pe forumuri străine că mulți au returnat telefonul datorită faptului că au lag și se blochează uneori pentru câteva secunde. Nu sunt doar câteva cazuri izolate, deci pare problemă reală.

Mi se pare culmea, nu m-aș fi gândit că s-ar putea întâmpla așa ceva la Apple

#8
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
XS Max 64. Se misca multmai bine decat X. Display genial. Ca si aspect, la prima vedere, este un X marit. Iar culoarea Gold e extrem de frumoasa si nu cocalareasca, se poate spune ca e foarte eleganta.
Huse si folii inca nu am gasit.
Ceva huse pe stoc la mobiledirect dar nu originale.

#9
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Camera este imbunatatita cand ai sursa de lumina puternica in poza. Xs-ul nu mai arde pozele ca si X-ul in situatia asta si este mai rapid la focalizare si facut poza. Touch-ul de 120hz se simte, reactioneaza instant la orice atingere. Multumim de culoarea Silver, imi aduce aminte de iPhone 4, care mi-a fost un telefon tare drag.

#10
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
E doar touch 120hz?

#11
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmorogan, on 29 septembrie 2018 - 06:01, said:

XS Max 64. Se misca multmai bine decat X. Display genial. Ca si aspect, la prima vedere, este un X marit. Iar culoarea Gold e extrem de frumoasa si nu cocalareasca, se poate spune ca e foarte eleganta.
Huse si folii inca nu am gasit.
Ceva huse pe stoc la mobiledirect dar nu originale.

Whitestone Dome Glass, de departe pentru protectia ecranului.
Testat pe mai multe tipuri de telefoane, nicio alta folie sau sticla de protectie nu m-a convins.

#12
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postk0r3k7, on 29 septembrie 2018 - 11:36, said:

E doar touch 120hz?

Din pacate da. Au zis sa mai lase ceva si pentru la anul.

#13
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Max ul este la putere,am stat de vorba cu baietii de la istyle vitan,au primit ieri 15 bucati xs max si 15 xs,cele max s au dat toate,primele cele gold :) xs mai au cateva .

#14
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013
A mai intampinat cineva asta?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J_lRJuQtBmc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

View Postsilviu03, on 29 septembrie 2018 - 15:54, said:

Max ul este la putere,am stat de vorba cu baietii de la istyle vitan,au primit ieri 15 bucati xs max si 15 xs,cele max s au dat toate,primele cele gold Posted Image xs mai au cateva .

era cumva de asteptat, la max au trecut si cei ce aveau X, in schimb la Xs probabil foarte putini din cei cu X vor face upgrade.

#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Asa este,le am comparat putin,xs cu x,intr adevar se misca mai bine xs ul,deschide instant aplicatiile.
Camerele spate au o imbunatatire,in schimb la cea de pe fata merg pe x,nu mi place acel "beauty mode",nu mai par atat de naturale pozele.


#17
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Poze in lumina de neon: peste X
Testat viteza in 4G: identic cu  X
Testat WiFi in ambele benzi, identic cu X
Incarca normal si fast si wireless

#18
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 26.01.2006

View Postsftpdt, on 29 septembrie 2018 - 16:41, said:

A mai intampinat cineva asta?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J_lRJuQtBmc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

da, azi mi-a sosit si mie husa spigen liquid air pt xs max si am zis sa incep sa-l folosesc ca sta de cateva zile pe masa, inainte sa dau restore i-am bagat incarcatorul si a stat in freeze vreo 10 secunde, cam cum este in video. o sa urmaresc pe viitor aceasta chestie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate