Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Fps-uri mici in cs 1.6

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ValentinxD

ValentinxD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.01.2018
Salutare. Am nevoie de cateva sugestii in legatura cu 1.6(steam on). Ma joc pe un server CS GO Remake si am 40 fps, din ce cauza sa fie? Sa fie oare de la harti, de la skin-urile de arme. Pe server se joaca harti de pe CS Source. Pe CS GO am 61 fps constant cu fps limit on si fara ajunge la 80 fps. Daca imi duce CS GO in 61 constant, de ce merge 1.6 in 40? i3 4005u 1,7ghz, 4gb ram, r5 m230 2gb.

#2
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Pentru ca server bubuit, sunt cam 10 servere csgo pe 1.6 ai incercat pe celelalte ce fps ai ? Sunt sigur ca nu:)

#3
ValentinxD

ValentinxD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.01.2018
Inainte am jucat pe 2 servere, nicio problema cu fps-urile pe ele. Dupa ce s-au inchis alea 2, am incercat 3 servere, pe toate 3 face la fel.

#4
juGGaKNot

juGGaKNot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 29.10.2007
Pentru ca ai laptop si cs 1.6 nu e vazut ca joc, este folosita placa video integrata nu cea dedicata.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DtOZ1ylmBOc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pentru nvidia folosesti nvidia inspector si fortezi sa foloseasca placa video dedicata.

la amd nu ai cum

Edited by juGGaKNot, 06 July 2018 - 18:10.


#5
ValentinxD

ValentinxD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.01.2018
Problema ar putea sa fie si din cauza jocului? Cand jucam pe cele 2 servere eram non-steam, jucam de pe Cs Warzone, iar acum sunt steam on. Poate sa fie si asta cauza?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate