Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

iOS 12

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#451
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Nu sunt nici homeless si nici sofer de tir. Acasa am Wi-Fi, dar cand plec din UK in Romania sau alte tari pe care le vizitez nu am wireless. Ma gandeam sa cumpar un iPhone si tatalui meu. Iarasi, nu are Wi-Fi. Care mai e rostul abonamentelor cu zeci de GB de trafic sau nelimitat?

#452
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Duminica am actualizat 10 apps prin 4g. Cel putin una avea 250 mb. Nu stiu prin ce minune s-a intamplat

Edited by jericho, 08 April 2019 - 07:50.


#453
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Aplicatiile imi pare ca merg, dar nu aia e buba. Eu vorbeam de update-ul de soft si upload in iCloud.

#454
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

View Postjericho, on 08 aprilie 2019 - 07:49, said:

Duminica am actualizat 10 apps prin 4g. Cel putin una avea 250 mb. Nu stiu prin ce minune s-a intamplat
Pentru ca: https://forum.softpe...2#entry24062039

#455
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Stateam si eu linistit pe facebook si m-am trezit cu mesajul asta. Gata, face update-uri in mod automat se pare. Daca dezactievez Wi-Fi oare ramane valabil? :))

Attached Files



#456
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Il poti seta sa faca update automat sau nu.

#457
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Cica nu si-a facut pentru ca nu a fost bagat in priza :))) Pai, era peste 90%, de ce era sa-l las pa incarcat peste noapte? 😐

#458
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006
A se observa articolul scris de un puscarias(SOV), unde-l vad si eu sa-i dau like?

#459
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da, articolul e scris de SOV. Este de pe pagina de facebook a lui.

#460
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 02.02.2011

View Postjericho, on 08 aprilie 2019 - 07:49, said:

Duminica am actualizat 10 apps prin 4g. Cel putin una avea 250 mb. Nu stiu prin ce minune s-a intamplat
asa am patit si eu ... daca actualizezi o alta aplicatie de aceeasi marime sau putin mai mare de 150 MB ... zice ceva de download secvential si ca nu e suportat de acel dezvoltator (sau de aplicatie)...asa imi amintesc.

#461
andreime

andreime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.07.2012
Salut,

Tot caut de ceva timp o metoda (alta decat un VPN) sa blochez reclamele pe date mobile. Acasa, pe wi-fi, folosesc metoda: https://alternate-dns.com/, jailbreak nu pot sa ii fac ca are update la ios 12.2 (I7).
Exista vreo metoda?

#462
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
La ce reclame mai exact? In ce aplicatie?

#463
andreime

andreime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.07.2012
În primul rând as vrea să le elimin pe cele din browser când navighez pe internet pe anumite pagini web, iar când vorbesc de aplicații: 9Gag, reddit. Cred că dacă reușesc să blochez reclamele din browser ar fi mai mult decât suficient.

#464
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Instalează ***** Plus din App Store. Nu este la fel de eficient ca pe un desktop, dar face treaba. Dar dacă vrei, poți instala browsere care au ***** by default, ca Brave, Firefox Focus, ***** Browser, etc.

#465
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
pentru cele din browser, adguard e excelent pentru mine. Pentru cele din aplicatii n-am gasit solutia dar nici nu prea am aplicatii care sa ma umpla de reclame.

Edited by warchilde, 29 April 2019 - 10:44.


#466
andreime

andreime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 07.07.2012
Știu că aș putea folosi singur aceste aplicații să verific care mi se potrivește mai bine, voiam mai mult o metodă cumva să poți să pui aceste dns de adguard sau alternative dns fără a mai fi necesară instalarea unei aplicatii. Am folosit o perioadă "luna" pe date mobile și la un moment dat am crezut că telefonul meu este pus pe calorifer la cât de încins a fost.

#467
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
daca stie cineva cum sa faci asta ar si apreciata o replica in sensul asta, eu nu sunt in stare sa-mi setez nici macar pi-hole :))
Si mai trebuie sa apucam sa si vedem reply-ul, nu e chiar o discutie incurajata despre blocarea reclamelor, tocmai s-a sters un alt topic pe tema asta :D

#468
elikxir

elikxir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 12.09.2009
Update 12.3

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate