Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 

Battlefield 5 (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 11.03.2010

View PostWoltaire87, on 06 ianuarie 2019 - 16:47, said:

Varianta de PC sau PS4?
pe cdkeys e 110 lei varianta deluxe pentru xbox.

#38
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostWoltaire87, on 06 ianuarie 2019 - 16:47, said:


Varianta de PC sau PS4?



Asta nu e o scuza.
Pot sa implementeze patch-uri care sa imbunatateasca substantial jocul, dar jocul are deja o reputatie jalnica . Pentru fani e deja un joc mort, doar uita-te pe Twitch sa vezi cati il joaca in raport cu alte jocuri lansate in toamna asta.

Varianta de PC. Am luat eu.
Probabil ca jocul va fi patch-uit plus ca va fi dezvoltat, cel mai probabil harti noi, moduri noi, națiuni noi (rusi, americani, poate japonezi etc) deci si arme si gadget-uri noi. Eu vred ca are potențial dar mai important e ca îmi place. Scuze dar pubg sau fortnite nu-s pe gustul meu. Nu știu ce vânzări au fost si inca spun ca e prea devreme pentru un verdict. Ea are si un parteneriat cu nvidia si probabil si o strategie in spate, timpul va spune daca va fi un fail.


#39
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Am postat mai la începutul topicului că este o dezamăgire și...așa a rămas, dar asta este o părere obiectivă, lipsa de content, numeroasele bug-uri în animații și mișcare, dar și unele decizii proaste mai recent(vezi schimbarea TTK-ului fără anunț în prealabil) nu ajută.
Subiectiv, însă, am luat jocul la lansare, pentru că mi-a plăcut ideea din spatele lui, iar având deja rank 50, majoritatea armelor deblocate și jucând aprox 70h, trebuie să spun că jocul are potențial.
Asta nu este o scuză pentru ca EA să facă măgăriile pe care le-a făcut și le face în continuare sau vreo afirmație ostentativă către voi, dar sincer, e păcat de joc.

Sunt câteva elemente care separă BF V de celelalte:
-Lipsa iconițelor pe capete, care, în BF 3,4,1 te făcea să spamezi Q ca un handicapel chiar aduce un nou nivel de skill în joc. Poți juca low profile, poți să alegi să tragi sau nu dacă simți că sunt mai mulți inamici, poți flanca dacă jucătorii nu sunt atenți etc. Brusc, clasa recon a devenit mai importantă și, deși vezi în continuare ratați care stau în fundul hărții și ratează 22 din 25 de gloanțe, termină cu 3 kill-uri și 1000pct, un recon jucat cum trebuie poate să crească dramatic șansele de victorie.
-Din punctul de sus, derivă și toată personalizarea caracterelor, hainele alea chiar contează uneori, pe Fjell 652 uneori și Narvik, să ai Silver Dagger sau Dead Man's Hand chiar te scutește de o ploaie de glonațe de la 200m uneori. Idem pe Twisted Steel cu Scottish Play etc. Și cum respectivele outfit-uri se câștigă prin progres în joc și nu cu bani, este o bilă albă.
-Sistemul Tides of War e interesant ca idee și funcționează oarecum ca scuză pentru lipsa de content, deși parcă Ouverture trebuia să fie în Vanilla și să plece de la următorul capitol.
Sper să ajungă să portretizeze și câteva bătălii mai cunoscute. Știu că motto-ul lor e ”The untold stories of WW2”, dar pana mea, un D-Day în Grand Operations cu grafica și sunetul ăsta și un gameplay bine gândit, ar da lovitura.
-Lipsă Premium Pass...Allelujah
-Squad play-ul este și bine și prost gândit în același timp. Dacă ai cu cine să joci e cu totul altceva, dacă ești mai solo, tre să dai switch squad până găsești niște băieți de treabă și care știu să ”joace obiectivele”. Am avut câteva meciuri unde squad-ul nostru era cap de listă de la locul 1 până la 4.

Sincer, îmi pare rău că DICE sunt oarecum biciuți de EA să împingă update-uri stricate și content inutil, pentru că sub capotă se vede că jocul este muncit, atenția la detalii este aceeași cu care ne-au obișnuit băieții în titlurile anterioare. Nu mă înțelegeți greșit, nu zic că DICE nu au nicio vină, că parcă puteau pune piciorul în prag la anumite aspecte, dar na, nu avem de unde să știm cum au decurs discuțiile în spatele cortinei.

Acum că stau și mă gândesc, singurul lucru care a stricat BF1 anul trecut a fost sistemul Premium Pass și armele cam puține.(exclud micile bug-uri și probleme de server, vorbesc de joc în general). Dacă trag linie la tot content-ul MP, m-am distrat copios în cele aproape 400h petrecute în joc.

În fine, revenind la BF V, sper să își revină și să arate că merită ăia 60€(mi se șoptește în cască  ”30€ acum câteva zile”) pe care îi cer. Faptul că au ascultat de comunitate și vorbesc destul de deschis recent dă spernațe.

Edited by Ally97, 06 January 2019 - 21:34.


#40
Woltaire87

Woltaire87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.11.2018

View PostdreaQ, on 06 ianuarie 2019 - 20:47, said:

Ea are si un parteneriat cu nvidia si probabil si o strategie in spate, timpul va spune daca va fi un fail.
De aia imi rula mie prost pe AMD-ul meu.....ca are parteneriat cu Nvidia!

Bun asa!

#41
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 18.07.2018
@Woltaire87 - Nu are nici o treaba cu marca AMD. Tine de perfomanta hardwareului.
Am testat si eu si imi merge bine mersi pe Mediu, High sau Ultra si rezolutia 1080p,

Imi place jocul ca ai putea invata putina istorie despre WW2.
O parte din el e inspirat din realitate.

#42
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostGT_Xpress, on 13 ianuarie 2019 - 14:24, said:

@Woltaire87 - Nu are nici o treaba cu marca AMD. Tine de perfomanta hardwareului.
Am testat si eu si imi merge bine mersi pe Mediu, High sau Ultra si rezolutia 1080p,

Imi place jocul ca ai putea invata putina istorie despre WW2.
O parte din el e inspirat din realitate.
As zice numele, dar nu e nici ala...

Edited by DaniJ90, 13 January 2019 - 14:34.


#43
taz1vas

taz1vas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 30.11.2007
Add Origin - StefTazzy Cine are chef de o partida

#44
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016
Am terminat si eu primele 2 misiuni complete. Povestirile sunt foarte ok, si peisajele minunate. Nu am avut bug-uri sau alte probleme, probabil ca dupa multitudinea de update-uri in sfarsit jocul poate fi jucat asa cum trebuie. Am incercat si o misiune online, insa am renuntat repede. Mai am 2 misiuni si gata jocul, mi se pare la fel de scurt ca si Battlefield 1. Per total jocul merita jucat. 105 lei cheltuiti cu folos...

#45
davidandrei11

davidandrei11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2017
when you battlefield 5 your game stats and presence will automatically by shared and accsesible by  nu ma lasa sa iintru in joc imi zice sa  accesez pagina asta help.ea.com/help/bfv-privacy ma poate ajuta cineva sa joc si eu jocul va rog mult.

#46
davidandrei11

davidandrei11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2017
Ma poate ajuta cineva ce trebuie sa fac .

#47
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Fă un screenshot și pune-l aici.

#48
davidandrei11

davidandrei11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2017
asta este

View Postdavidandrei11, on 20 ianuarie 2020 - 20:32, said:

asta este

View Postdavidandrei11, on 20 ianuarie 2020 - 20:32, said:

asta este

View Postdavidandrei11, on 20 ianuarie 2020 - 20:36, said:

asta este

View Postdavidandrei11, on 20 ianuarie 2020 - 20:36, said:

asta este

View Postdavidandrei11, on 20 ianuarie 2020 - 20:36, said:

asta este

View Postdavidandrei11, on 20 ianuarie 2020 - 20:36, said:

asta este


#49
davidandrei11

davidandrei11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2017
nu stiu daca se vede dar asta este eroarea

ma poate ajuta cineva cu eroara asta sau ce trebuie sa fac

Attached Files



#50
davidandrei11

davidandrei11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2017
Asta imi da si nu ma lasa sa trec mai departe

#51
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Dă detalii despre PC, ce Windows rulezi, ce placă video ai, driver video este instalat.
Ce versiune de Origin rulezi (vezi în Help - About). Este piratat jocul?

Edited by mhanor, 20 January 2020 - 21:58.


#52
davidandrei11

davidandrei11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2017
Asta este .

Attached Files



#53
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
N-ai nici o șansă să-l joci, PC-ul este prea slab. Bănui că ai și jocul piratat. Deci șansele tale sunt nule.

#54
davidandrei11

davidandrei11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2017
De ce ar trebiue sa mearga .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate