Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Battlefield 5 (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Am jucat si eu putin (te last tiger) si mai aveam putin si intram in depresie. Noroc ca e o campanie scurta. :D
Ca prima impresie mi se pare o ciorba reincalzita.
Pentru mine, grafica este ok, dar eu nu am RTX.

#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu l-am instalat strict pentru DX-R ( e foarte foarte tare dar cam mănâncă resurse). Bf 1 l-am jucat pe PlayStation și nu m-a atras foarte tare. 5-ul am sa îl încerc mai extins un pic... sa ma învăț cu armele întâi.

#21
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Tu il joci la rezolutie mare, e normal sa ceara multe resursurse.

#22
axe1

axe1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.12.2018
Battlefield 5  e praf fata de Battlefield 1.
In Battlefield 1 macar aveai sapte factiuni, cinci povesti, multe harti la lansare si  o varietate de arme si vehicule. Si arata grafic mult mai frumos.

In Battlefield V ai doar doua factiuni, vreo trei-patru povesti de razboi si toate proaste  cu multa propaganda feminista sau rasiala, in care albii sunt redati ca fiind aia prosti sau rai, iar femeile si negrii sunt perfecti,   o mana de harti acolo parca facute cu zgarcenie cu batalii  total neinteresante  si multe buguri la pachet.  Mai tare e cand vezi o fetita norvegiana care omoara o armata de nazisti, se da cu schiul si supravietuieste caderilor de la inaltimi de zeci sau sute de  metri, fie plonjeaza in apa inghetata fara sa faca hipotermie.
Bine ca au avut grija sa introduca femei in uniforme si mai ales asiatice, cu toate ca Japonia, SUA si URSS sunt inexistente in joc.
Modul Battle Royale si Co-Op cica la anu' si la multi ani se vor lansa, inclusiv alte harti si alte moduri.  
Am avut ocazia sa-l testez in beta si  mi s-a parut cel mai prost joc din serie, mai prost si decat Hardline . Daca BF1 m-a atras din beta, am cumparat editia Revolution cu toate DLC-urile la zi si am sute de ore in el,  pe asta l-am dezinstalat numai dupa o ora de joc.  Plus ca e al dracu de scump pentru ce ofera .

Edited by axe1, 18 December 2018 - 12:12.


#23
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Mie îmi place oarecum. Nu vad mari diferențe negative fata de bf1, dar nici pe ala nu l-am jucat cine știe ce.
La 40€ mie nu mi se pare exagerat de scump, mai ales pentru un aaa.

#24
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Reducere 50% pe origin. com, acum costa 30 euro.

Edited by dreaQ, 25 December 2018 - 17:20.


#25
Woltaire87

Woltaire87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.11.2018
Miroase a disperare ca nu si-au atins targetul la vanzari. :D

Hai, sa o dea cu mucii-n fasole si cu Anthem,  FIFA20, urmatorul NFS  si cu Dragon Age 4 si poate cu putin noroc EA da faliment. Posted Image

Cancerul industriei de gaming trebuie sa dispara odata!

#26
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Se numește marketing in alte tari, tu le cânți prohodul. Un joc super ca mai toate din seria battlefield.

#27
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018

 dreaQ, on 25 decembrie 2018 - 18:32, said:

Se numește marketing in alte tari, tu le cânți prohodul. Un joc super ca mai toate din seria battlefield.
Poate cel mai prost joc din serie , mai prost si ca Hardline.
Iar daca le cant prohodul, nu le cant degeaba si nu sunt singurul.Uita-te ce mizerii a scos in ultimii doi ani: Mass Effect Andromeda care-i prost optimizat, plin de buguri si  chipurile personajelor sunt varza , NFS Payback  nefinisat si plin de buguri , Star Wars Battlefront 2 cu microtranzactii, loot-boxes, imposibilitatea de a juca cu personaje,  FIFA18-FIFA 19- aceleasi mizerii.BFV - nefinalizat, cu continut incomplet,  inclusiv la poveste s-au rromit sa ofere ultimul capitol abia dupa o luna,, harti putine,   doar doua factiuni,   iar battleroyale si modul co-op la anu' si la multi ani. Cel mai prost marketing posibil daca ma intrebi pe mine sau alte companii   precum CD Projekt, Rockstar sau Sony.  
Mi se pare un declin calitativ si cantitativ si vandut la suprapret fata de Battlefield 1 .  
Se mira dupa aia de ce au vanzari mici  
Battlefield V sales down 63% on Battlefield 1 in UK retail charts | Metro News
Fallout 76 and Battlefield V sale numbers are disappointing
Battlefield 5 physical sales down more than half on Battlefield 1 • Eurogamer.net

Pai sa vireze naibii un joc finalizat si de calitate daca vor vanzari mari.  
N-au mai lansat nimic bun de la Titanfall 2 si Battlefield 1 , adica din 2016.

Edited by WIRUS1111, 25 December 2018 - 20:12.


#28
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Esti copil,crezi ca ea isi face strategia după gusturile tale? Imi dai voie sa am alte gusturi decât tine la jocuri? Este inca devreme sa spunem ca un titlu este fail la aproximativ o luna de la lansare. Deci cand crezi ca isi vor declara falimentul? Si mai ales de ce ți-ai dori asta nu inteleg raționamentul.

#29
zipi1

zipi1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.01.2019

 dreaQ, on 26 decembrie 2018 - 11:26, said:

Esti copil,crezi ca ea isi face strategia după gusturile tale? Imi dai voie sa am alte gusturi decât tine la jocuri? Este inca devreme sa spunem ca un titlu este fail la aproximativ o luna de la lansare. Deci cand crezi ca isi vor declara falimentul? Si mai ales de ce ți-ai dori asta nu inteleg raționamentul.

1. gusturile poate nu se discuta, insa calitatea si functionalitatea produsului da
2. dude, 70-80% din  publicatii de stiri din gaming precum IGN, PC Gamer si gamespot i-au  acordat jocului  note de  7 si 8 (si vorbesc de publicatii clickbait de toata jena, ca alea mai de calitate i-au acordat note mai mici) ,  inclusiv recenzori cunoscuti ca Angry Joe si Boogie sustin ca jocul e mediocru  , adica nici vreo oribilitate nejucabila ca Battlefront 2, dar nici ceva exceptional precum Battlefield 3. In mare e un reskin dupa Battlefield 1, dar cu un continut mult mai diminuat decat precedentul la un pret cam prea mare.  Si nu cred ca cei peste 1000 de useri care i-au acordat userscore de 2 pe metacritic spun prostii.  Jocul e o mediocritate, un fail fata de jocurile precedente si cu asta basta.  O arata si vanzarile care sunt foarte mici fata de jocurile precedente de la DICE.  Chiar nu poti sa vezi realitatea?  
E o vorba, cand multi iti spun ca esti beat, du-te si te culca!
3. EA e cea care a propagat  manelaria asta a  DLC-urilor si microtranzactiilor de am ajuns sa platim pentru un joc incomplet cat pentru unul intreg, politica preluata de la Activision-Blizzard si extinsa la Square Enix, Bethesda, 2K Games, Microsoft Games, SEGA, Ubisoft, Warner Bros. Plus ca a tras teapa de prea multe ori si a distrus o gramada de francize de a dezamagit comunitatile intregi de fani si  a falimentat studiouri cu dezvoltatori de calitate.   Tot aceeasi EA  a luat premiul de cea mai malefica companie americana doi ani la rand.  Asa ca las-o balta  ca nu-mi convine sa ajung sa platesc inca 20 de dolari pentru niste harti si arme suplimentare cand platesc 60 dolari pentru un produs incomplet.  
Noroc ca si-au mai spalat reputatia cu Origin Acces, dar lumea iata ca nu uita trecutul.Sunt multi jucatori care si acum isi amintesc de modul sinistru cum EA a macelarit Westwood si seria Command and Conquer. Sau Maxis. Sau   Visceral. Sau Pandemic. Sau Origin Systems.  Sau Mythic.  Si pare ca urmeaza DICE la ce performante a avut in ultimii doi ani.

4. Fii sincer, tu esti din aia cu gusturi "altfel"  carora le-a placut si mizeria de Fallout 76?  Posted Image

Edited by zipi1, 04 January 2019 - 00:55.


#30
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Zipi, tu pur si simplu nu intelegi ca oamenii pot avea alte gusturi ...
Mie unuia imi place BF5 ... nu l-as pune in top 3 personal, dar imi place.

Acum vino tu si spune-mi cum nu imi place.

#31
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Adevarul e ca se scot multe mizerii de jocuri, investim o gramada de bani in PC-uri ca sa jucam 2 jocuri bune intr-un an, intind coarda pentru ca li se permite, la fel ca producatorilor de telefoane cu preturi exorbitante..Legat de joc da, e prost, la fel si Battlefront 2, dar eu totusi joc Battlefront 2 si culmea ca a ajuns sa imi placa mai mult decat Battlefront 1 si asta cred ca si din lipsa de jocuri.Eu mi-am luat Acces Premier pe 1 an si e chiar ok...
Inca ceva, cum zicea si zipi1 mai sus, dupa ce dai 50 de euro pe un joc, cam 10 euro pe ora de joc, mai vine milogii si mai cer bani si pe tot felul de prostii...

#32
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
@zipi1, nu, nu mi-a placut Fallout. Dar...

1. Nu ma las dus de catre "influenceri" sau "recenzori" cum le zici tu si nici nu ma inchin lor. Sigur, jocul nu este perfect. Unii sunt suparati pe chestia cu negri, femei, transgenderi si alte inventii bagate in joc.
2. Dupa o luna de la lansare (sau mai putin in cazul unor articole) e prematur sa spui ca un joc este fail.
3. Cumperi jocul cand sunt "promotii" nu in presale sau in prima luna. Jocul il gasesti deja si pe OLX incepand cu 90 de lei.
4. EA este un business americanesc iar astia sunt pusi pe imbogatire. Nu sunt ONG ci au angajati in toata lumea si mai ales actionari avizi de bani deci marketingul lor cauta sa aduca acesti bani. Noi gandim prin saracia noastra ca nu vrem sa mai dam 10 euro pe ceva ce am platit deja 30. 10 euro - o cursa cu Uber sau doua beri la halba pe plaja in grecia. Stiu este frustrant sa platesti dupa ce ani de zile am piratat, si mie imi este greu si o spun sincer.

Edited by dreaQ, 04 January 2019 - 09:38.


#33
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
30 de euro? Ce joc AAA costa 30 de euro la lansare?

Edited by DaniJ90, 04 January 2019 - 18:04.


#34
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010

 Woltaire87, on 25 decembrie 2018 - 17:58, said:

Miroase a disperare ca nu si-au atins targetul la vanzari. Posted Image
...
Tu crezi ca degeaba au bagat ray tracing in joc? Stai tu linistit ca au luat un sac de bani de la Nvidia pentru asta.
Probabil ca Nvidia a pus presiune pe Electronid Arts sa lanseze jocul odata seria RTX si nu au avut timp de finisare. Adevarul este ca se simte nevoia unor patch-uri care sa mai dreaga din bug-uri si probabil ca or sa vina ele anul asta.

#35
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

 DaniJ90, on 04 ianuarie 2019 - 18:04, said:

30 de euro? Ce joc AAA costa 30 de euro la lansare?
Nu la lansare, la o luna de la lansare. Pe olx am văzut si cu 90 de lei zilele astea.

Jocul are destule bug-uri ca mai toate la început.

#36
Woltaire87

Woltaire87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.11.2018

 dreaQ, on 05 ianuarie 2019 - 21:53, said:

Nu la lansare, la o luna de la lansare. Pe olx am văzut si cu 90 de lei zilele astea.

Varianta de PC sau PS4?


Quote

Jocul are destule bug-uri ca mai toate la început.
Asta nu e o scuza.
Pot sa implementeze patch-uri care sa imbunatateasca substantial jocul, dar jocul are deja o reputatie jalnica . Pentru fani e deja un joc mort, doar uita-te pe Twitch sa vezi cati il joaca in raport cu alte jocuri lansate in toamna asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate