Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Battlefield 5 (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
FrankPrice

FrankPrice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 18.05.2018
Pe 23 mai EA va dezvalui jocul  Battlefield 5
How to Watch the Battlefield V Live Reveal
Sunt indicii ca va avea ca tema al doilea razboi mondial, asta dupa ce BF1 s-a axat pe primul razboi mondial.

Cat de super ar fi sa ma plimb cu un Tiger II sau cu un Messerschmitt Bf 109 pe harta  si asta intr-un joc cu motor grafic Frostbite 3. Posted Image
Cred ca ma reapuc de Battlefield 1942 pana atunci  care  e cam depasit grafic, dar e inca bun.
Care il mai aveti, putem sa punem de un meci.  Eu l-am obtinut atunci cand a fost gratis from the House.

Edited by FrankPrice, 19 May 2018 - 13:56.


#2
FrankPrice

FrankPrice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 18.05.2018
Oficial are ca tema  WW2!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_dxQKnzAvWY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
FrankPrice

FrankPrice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 18.05.2018
Las asta aici, in 90 de minute aflam LIVE ce si cum:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Yg5AOmEv6tQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
FrankPrice

FrankPrice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 18.05.2018
Mda.
Vesti bune!  Posted Image
BFV va fi o voma!
O voma facuta de catre feministe  despre feministe pentru feministe


N-are nicio treaba cu WW2, ci mai mult e un univers paralel cu elemente de steampunk.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fb1MR85XFOc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
zakhischneur

zakhischneur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 16.08.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SWVtV59mczk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-FEgeuGsmzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002

View PostFrankPrice, on 24 mai 2018 - 21:04, said:

Mda.
Vesti bune!  Posted Image
BFV va fi o voma!
O voma facuta de catre feministe  despre feministe pentru feministe


daaaaa... iar tu n-ai sa-l joci, exact pentru motivele de mai sus. te cred! îhîm!

#7
zakhischneur

zakhischneur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 16.08.2018
Eu am sa-l joc numai pentru  harti, arme, vehicule, grafica, multiplayer si sper ca poate voi gasi si ceva echipe de jucatori cu care sa poti coopera. Intr-adevar, nu e atmosfera cu care am fost obisnuiti in filme si jocuri despre WW2 si par sa fie prea multe femei. Istoric, au existat ceva brigazi din rezistenta franceza, spioane, asistente medicale, lunetiste, dar nu atat de active pe front ca barbatii in operatiuni gen D-Day sau Midway.   Din fericire, acele brate robotice, parul roz cu tepi in stil punk, vopsea de masca scotian, tatuaje  si alte elemente ce tin de customizari sunt contra-cost.   Garantat nu vor fi prea multi care sa dea bani pe asa ceva.

Eu sunt incantat de gameplay si grafica si abia astept sa testez varianta open Beta in septembrie.
I-am si dat precomanda, in speranta ca va fi macar la fel de bun ca BF1.
Il gasiti la 280 lei pe Mediagalaxy si vestea buna e ca nu mai are nici season pass, deci adio DLC-uri platite si loot-boxes. Toate hartile, vehiculele si armele vor fi gratuite.  

Battlefield V PC

Edited by zakhischneur, 17 August 2018 - 15:46.


#8
username15

username15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.08.2018
Amanat pentru 20 noiembrie!  Battlefield 5 Delayed, New Release Date Confirmed - GameSpot

#9
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mVidCVs-6KA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by DaniJ90, 05 September 2018 - 04:25.


#10
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018
Jocul e praf:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pl55Dq0o36E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
După ce am jucat câteva meciuri de BETA...trebuie să spun că e o dezamăgire copioasă.
Singrele, dar singurele lucruri bune la jocul ăsta sunt grafica,sunetul(exceptând pașii) și gun play-ul. Atât.
În rest...lipsă totală de conținut cu niște ”apgreiduri” și ”customizări” de tot râsul și prost gândite. Poți reduce reculul armei ca upgrade, dar un grip care ar face asta e doar pur cosmetic. O cretinătate dincolo de limite. Lunetele sunt neclare și urâte.

Hărțile sunt relativ ok, Rotterdam e faină, Narvik e cam ”coridorală”.
Sunt probleme cu animațiile de revive, cu acea mecanică de ”self-heal”, cu sunetul pașilor, dar cea mai și cea mai mare problemă e propaganda asta inutilă tip SJW. Și nu, nu am o problemă cu asta, e jocul lor, pot promova ce vor...dar atâta timp cât mie îmi bagă pe gât femei cu brațe robotice și asiatice în armata britanică, iar jocul e în halul în care este, deja se întrece o limită a bunului simț. În momentul în care propaganda este mai importantă decât calitatea jocului, se trage linia.

Bagă nene 80 de arme, hărți mari cu bătălii istorice petrecute în al Doilea Răzbel Mondial, un sistem de atașamente bun pentru arme...apoi poți să-mi dai să joc și cu Pennywise cu swastika pe frunte.

Edited by Ally97, 09 September 2018 - 22:58.


#12
CrocodiluMereuVesel

CrocodiluMereuVesel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 23.07.2018
pai dar ei vor sa va spele pe creier si nu sa va ofere gameplay

#13
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Lumea s-a tampit din pacate, cand isi vor da seama e prea tarziu...

#14
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018
Jocul nu arata deloc a de WW2, ci parca mai mult a univers alternativ  inspirat dupa noul Wolfenstein.  
Cand vezi mai multi soldati negri   decat soldati albi pe o harta ca Rotterdam, ti se cam ia de vreme ce din toata armata americana de 16 milioane care a participat la razboi, numai 1 milion erau afro-americani. Dar ce sa mai zic de lunetistele asiatice in Norvegia   sau de femei in general  al caror rol in razboi a fost limitat la asistente medicale, muncitoare in fabrici, voluntare in brigazi civile non-operationale, piloti civili, spioane si maxim ceva lunetiste in cazuri izolate?   In jocul asta le vedem participand in batalii mari cot la cot cu barbatii.  Poate n-am citit prea multe carti despre WW2, dar am vazut o gramada de documentare si filme si n-am prea vazut femei debarcand in Normandia, luptand la Midway sau la Stalingrad.  
Grafic, ai zice ca e un reskin la Battlefield 1.  Au adaugat doar mici imbunatatiri precum munitie limitata la tancuri/avioane (dar nu stiu daca exista posibilitatea de a te aproviziona), posibilitatea de a te arunca pe fereastra spargand geamul (o porcarie, in plus ti-ai putea fractura ceva in realitate),  de a  impusca inamici   asezat pe spate.
In rest, buguri, lag-uri si glitch-uri  la greu care nu cred ca vor fi rezolvate in doua luni,   optimizare proasta , animatii slabe, tancuri care zici ca plutesc, o gramada de mecanici proaste preluate din Star Wars Battlefront 2, microtranzactii nesimtite.
Despre poveste pot sa anticipez sigur ca va fi o mizerie.
De continutul SWJ nu mai zic nimic. E chiar jalnic ce se intampla.  
Intelegeam daca era un joc despre razboi modern gen Battlefield 4, dar intr-un unul de WW2 nu-si are locul.
Am avut mereu senzatia ca jocul asta e vorba despre cu totul alt razboi, poate unul dintr-un univers paralel. Nu am simtit deloc ca joc ceva despre WW2.  


Pentru cine a jucat clasicele jocuri   Medal of Honor, Call of Duty sau Battlefield 1942 intelege  despre ce vorbesc.  Si daca stau sa ma gandesc, ultimul Call of  Duty WW2 pare o capodopera pe langa jocul asta.  

Si mai rusinos e ca au ajuns sa apeleze la infantilisme tembele precum faza aia cu chat-ul in care e cenzurat cuvantul "White Man".


EA nu stie ca si-a semnat condamnarea la faliment , mai ales ca e cu morcovul in cur in ultima vreme dupa lansarile dezastruoase din ultimul an de la Mass Effect Andromeda si Star Wars Battlefront 2 incoace .

Edited by omri, 12 September 2018 - 00:48.


#15
omri

omri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.08.2018
Uite asa a fost Batalia de la Narvik sau la Rotterdam  :  numai cu soldati  de sex masculin si de culoare alba!  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0V7x8B0qgmo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La fel si in Rotterdam:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sm77VxZzLpc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


SWJ-istii sa-si bage jocul in cur!  
Precis departamentul ala e condus de feministe isterice si negri frustrati ca barbatii albi au dus tot greul operatiunilor in WW2.

Ii inteleg, dar asta nu inseamna ca trebuie sa schimbe istoria.

Edited by omri, 12 September 2018 - 14:48.


#16
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Optimizare zero la jocul asta. Sacadeaza cinematics-urile de zici ca ai 386. In joc merge ok dar si acolo mai are spike-uri si frame drops cateodata. Plus buguri la greu, cadavre care se misca in spasme, care plutesc, obiecte in aer. Harti mari dar foarte goale, inamici putini si doar unde sunt misiunile. Vorbesc de jocul final nu de beta.

Edited by gerbil, 03 December 2018 - 17:24.


#17
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Mie imi merge super bine...

#18
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009

View Postgerbil, on 03 decembrie 2018 - 17:23, said:

Optimizare zero la jocul asta. Sacadeaza cinematics-urile de zici ca ai 386. In joc merge ok dar si acolo mai are spike-uri si frame drops cateodata. Plus buguri la greu, cadavre care se misca in spasme, care plutesc, obiecte in aer. Harti mari dar foarte goale, inamici putini si doar unde sunt misiunile. Vorbesc de jocul final nu de beta.

Pe ce hardware mai exact?

Nu am vazut lumea sa se planga iar dupa update nici macar de cei care folosesc RT ON nu au de suferit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate