Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Desenele copilariei

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostPololica, on 08 mai 2018 - 14:28, said:

Jonny Quest, The Real Adventures of Jonny Quest, Batman, Superman, Plasticman, Captain Caveman, Scooby Doo (cam toate seriile), Ed, Edd si Eddy (e un canal pe youtube care inca il mai da), Wacky Racers, Lolek si Bolek , Space Ghost, si ar mai fi...

Cele rusesti se numesc Zaiț (iepurasul) si Pagadi (lupul)

Well, Just You Wait! (Russian: Ну, погоди!, tr. Nu, pogodi!, IPA: [ˈnu pəɡɐˈdʲi]) is a Soviet/Russian animated series produced by Soyuzmultfilm. The series debuted in 1969 and became popular in the Soviet Union and Eastern Bloc countries. The latest episode was produced in 2006.
The series follows the comical adventures of a mischievous yet artistic Wolf (Волк), trying to catch — and presumably eat Hare (Заяц). It features additional characters that usually either help the hare or interfere with the Wolf's plans. The original film language is Russian, but very little speech is used, usually interjections or at most several sentences per episode. The series' most common line is the titular "Nu, pogodi!", recited by the wolf when his plans fail. It also includes many grunts, laughs and songs.

În traducere liberă înseamnă Las' că vezi tu !


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UungoeufT-k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by exceswater, 08 May 2018 - 14:46.


#20
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
"Qui, qui, qui sont le snorky ?" :)

Denver ultimul dinozaur

#21
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Pif and Hercule mai tineti minte? Multa vreme am crezut ca pe politai il chema "Farfurie" :)))

#22
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Piratii apei intunecate

@exceswater: aveam aplicatie pe telefon pentru desenele astea rusesti. Am vazut ca mi-au disparut (plus cateva enumerate de mine, tot asa, erau acolo si dupa nu mai aveam acces la server din cauza unor erori).

#23
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPololica, on 08 mai 2018 - 14:47, said:

Piratii apei intunecate

@exceswater: aveam aplicatie pe telefon pentru desenele astea rusesti. Am vazut ca mi-au disparut (plus cateva enumerate de mine, tot asa, erau acolo si dupa nu mai aveam acces la server din cauza unor erori).

da, alea sunt:)

#24
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postjimi91, on 08 mai 2018 - 13:48, said:

Consider ca desenele generatiei mele ar trebui sa fie etalonul desenelor de azi...
Pe cele ale lui Disney le-au prins și străbunicii tăi, deci nu sunt ale generației tale. Dar, DA, sunt foarte frumoase și, mai ales, educative. Umorul este fin și decent, prezent în toate desenele animate ale lui WD.
Generațiile actuale de cretori de d.a. suferă ca mai toți trăitorii contemporani de morbul originalității. E valabil și-n alte ramuri artistice și de creație, de exemplu în modă etc. etc. N-ar fi nimic, dar n-au imaginație și în loc de ceva bun, le ies numai cretinătăți.

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
La fel și cu muzica.
Ce muzică era până prin 80... și ce gunoaie sunt acum.

#26
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postjimi91, on 08 mai 2018 - 13:48, said:

consider ca generatia mea a avut parte de cele mai misto desene:)....

Vorbesti cu atata nostalgie de parca ai fi ajuns deja la pensie

#27
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postursamajor, on 08 mai 2018 - 14:49, said:

Pe cele ale lui Disney le-au prins și străbunicii tăi, deci nu sunt ale generației tale. Dar, DA, sunt foarte frumoase și, mai ales, educative. Umorul este fin și decent, prezent în toate desenele animate ale lui WD.
Generațiile actuale de cretori de d.a. suferă ca mai toți trăitorii contemporani de morbul originalității. E valabil și-n alte ramuri artistice și de creație, de exemplu în modă etc. etc. N-ar fi nimic, dar n-au imaginație și în loc de ceva bun, le ies numai cretinătăți.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eQ-18hsuPk0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
desenele de azi:|

#28
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Imaginatia ca imaginatia, dar v-ati uitat la Scooby Doo? Sunt pe Cartoon Network si parca nici mana nu mai au. Mi se par facute de copii de scoala primara raportate la ce tematica au.

Fix asa vor spune si copii/nepotii nostril: ce desene aveam pe timpul nostru. Ma gandesc ca totusi noi am inteles desenele generatiei anterioare (a parintilor si a bunicilor), dar acum imi e cam greu sa inteleg ceva din ele. Mi se par cam fara poveste/scenariu... sau suntem noi devina, suntem prea imbatraniti si nu mai intelegem ca, desi ne juleam genunchii afara batand mingea, ascultam povesti al radio seara, inainte de culcare si ne imaginam ce se intampla?

#29
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
A, sa nu uitam de acest generic:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xOn9b_0mtA0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
pandurian

pandurian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.04.2018
Johnny Test, Copii de la 402, Powerpuff Girl, Teen Titans, Scooby-Doo, Monster Buster Club, Robotboy, Laboratorul lui Dexter, posibil sa fi uitat cateva nu le mai tin minte numele, astea mi-a ramas in minte care mi-au placut si ma uitam des la ele. Posted Image Pentru fiecare generatie, alte desene... insa acum poti sa gasesti desenele preferate fara prea mult efort, cat timp ai acces la Internet. In schimb noi puteam sa ne uitam doar la TV.

Edited by pandurian, 08 May 2018 - 15:02.


#31
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postjimi91, on 08 mai 2018 - 13:48, said:

Am 26 de ani, dar consider ca generatia mea a avut parte de cele mai misto desene:)....

vezi ca exista deja topicul...

#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,882
  • Înscris: 14.10.2008
Johnny Bravo. Posted Image

#33
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Copii de la 402 si Powerpuff Girls (cele pana prin 2000) chiar imi placeau, rar pierdeam episoade. Punem la socoteala si seriale difuzate de Fox Kids/Jetix/Disney sau ne rezumam la desene?

#34
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPololica, on 08 mai 2018 - 14:58, said:

Imaginatia ca imaginatia, dar v-ati uitat la Scooby Doo? Sunt pe Cartoon Network si parca nici mana nu mai au. Mi se par facute de copii de scoala primara raportate la ce tematica au.

Fix asa vor spune si copii/nepotii nostril: ce desene aveam pe timpul nostru. Ma gandesc ca totusi noi am inteles desenele generatiei anterioare (a parintilor si a bunicilor), dar acum imi e cam greu sa inteleg ceva din ele. Mi se par cam fara poveste/scenariu... sau suntem noi devina, suntem prea imbatraniti si nu mai intelegem ca, desi ne juleam genunchii afara batand mingea, ascultam povesti al radio seara, inainte de culcare si ne imaginam ce se intampla?

eu le urmaream filmele:)...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pxOxUpWE2n8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] cel mai reusit film cu scooby doo, trailerul nu le face dreptate:))..

#35
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postjimi91, on 08 mai 2018 - 14:53, said:



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eQ-18hsuPk0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
desenele de azi:|

Sa mor daca inteleg desenele astea. Am incercat sa ma uit, dar... Chiar am nevoie de o introducere de la cineva care e mai potent in inteligenta (la modul serios).

#36
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPololica, on 08 mai 2018 - 15:07, said:


Sa mor daca inteleg desenele astea. Am incercat sa ma uit, dar... Chiar am nevoie de o introducere de la cineva care e mai potent in inteligenta (la modul serios).

:)))

saracii de ei:|...si noi am avut parte de desene slabute..dar, aveam mai multe desene de calitate

comparatie

Spider-man-TAS

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C3jnXxIH_s4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Spider-man-acum

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yOowAq2hpAo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

diferenta de la cer la pamant:|..csf, ncsf:|..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate