Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Desenele copilariei

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cam toate desenele curente, care le "reinvie" pe cele vechi, nu prea au legatura (grafica) cu cele originale. M-am uitat la Scooby Doo (nu imi vine numele complet al seriei): toti sunt desfigurati...

#92
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
Nu ma uit mai deloc dar din franturile intrevazute, nu doar desenul e jeg ci si scenariul, de foarte multe ori.
Bine, ambele au decazut fata de anii 70-80.
Dar trendul descendent continua si se adanceste.

#93
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Primele 53 de episoade din "Candy Candy" (cică a fost făcut şi un film animat). În total sunt 115 episoade.
Reuitându-mă fugitiv pe câteva episoade am observat că moda băieţilor nu era deloc de început de sec. XX. Pataloani evoazaţi, genul ăla de pantofi, păr lung, ochelari de soare precum avea cel brunet care moare în lupta aeriană... aduceau mai mult a perioada în care a s-a început difzuarea serialului (1977) decât a la 1910-1916.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3VLclhfOhCM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#94
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Fiecare cu generatie cu desenele ei.Si noi am avut parte de desene imbecile dar asta nu inseamna ca toate desenele care exista astazi sunt rele.A aparut Leonaro DaVinci program educativ pt copii.Da pe CN intr-adevar multe desene nu transmit un mesaj anume.Edd Eddy Edd n ,KND,Viata cu Louie.Uite eu de exemplu nu m am uitat la viata cu louie si nici la Kids 402 nu-mi placeau.
Pe masurra ce inaintam devenim mai reticenti la ceea ce este nou si consideram ca doar de ce am avut noi parte era bun.Cel mai ilogic desen mi se pare Unchiu Bunic,Steve Univers,Lumea lui Gumball e cam aiurita dar are si ceva eduactional,mai ales Darwin care da replici bune.
Asta e lumea se schimba fie ca vrem sau nu.Peace ;)

#95
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
au fost desene animate mai frumoase inainte! acum numai bazaconii! imitatii de desene animate! dar asta este! astea sunt desenele acum!

#96
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020

View Postaumih16, on 17 martie 2021 - 03:26, said:

au fost desene animate mai frumoase inainte! acum numai bazaconii! imitatii de desene animate! dar asta este! astea sunt desenele acum!

Serialele animate vechi s-au terminat, nu se mai produc episoade. Scooby Doo, Teen Titan, Ben 10 sunt singurele la care se mai produc episoade.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate