Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Xiaomi Mi A2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
860 replies to this topic

#847
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
nu prea ai cum, eu le-am vândut pe ale mele cu 500 lei bucata, erau impecabile.

din păcate Xiaomi a dat-o în bară cu programul Android One. update-uri lente și pline de bug-uri, device-uri cu multe lipsuri și probleme (lag din cauza memoriei, lag din cauza digitizer-ului șamd).

nici măcar nu cred că o să mai lanseze noi produse în gama Android One.

#848
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Oare e posibil ca la un moment dat sa rezolve lagul cu vreun update? Si eu l as vinde pe 500 :))

#849
Cosmin858

Cosmin858

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.09.2019
Eu din ce înțeleg cu android one asta, experiența apropiată de pixel.... Bucurie mare pe foaie, dar în realitate când îți este lumea mai draga efectiv îți vine să îl spargi! Fac o poza, poza este efectiv făcută, intru in galerie, hopa! Unde-i poza? Și multe alte frânări grave, crash-uri, dau sa deschid ecranul efectiv mi se aprinde ecranul dar rămâne negru, este oribil... Am avut Samsung înainte și am zis că o fi de la interfață, hai... Trecem peste, iau android one, degeaba! Aceleași simptome!

#850
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Securitate aprilie, un fleac .

#851
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View Postrazvan_3asy, on 17 aprilie 2020 - 21:09, said:

Oare e posibil ca la un moment dat sa rezolve lagul cu vreun update? Si eu l as vinde pe 500 Posted Image)
la tine speranța chiar moare ultima. cu ultimul update, care cred că o să vină tot anul ăsta.

vinde-l cu cât poți și ia-ți altul, un P30 Lite e 700 lei sigilat pe olx și e un telefon de o mie de ori mai bun. P30 Lite e practic un Mi A3 fără Android One, dar cu ecran FHD și NFC, în plus a primit update la Android 10 înaintea A3-ului, cu tot cu Android One-ul lui cu tot.

#852
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Cum verific ce model de memorie este pe telefon? De la update la update sunt tot mai dezamagit de cum repara Xiaomi bug-urile.

#853
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
*#*#miui*#*# si la prima chestie cu software version, apoi dai jos de tot.

#854
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Se pare ca tot memorie Micron am si eu in telefon. Eu vad ca nu primesc ”crash-uri” dar are momente cand se blocheaza 1 secunda. Inainte de actualizarea la Android 10 nu erau astfel de probleme, sau poate nu erau atat de frecvente. Recunosc ca nici nu i-am dat resetare la setarile din fabrica niciodata.

#855
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Night mode functioneaza si cu aplicatia stock de camera?

#856
afranius

afranius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.02.2016
Suporta vowifi pe Vodafone? Nu reușesc să activez

#857
bazy666

bazy666

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2020

View Postafranius, on 12 septembrie 2020 - 12:32, said:

Suporta vowifi pe Vodafone? Nu reușesc să activez

Salut, numai VoLTE am reusit pe Vodafone, Digi sau Orange. VoWiFi nu functioneaza, chiar daca e activat cu codul *#*#869434#*#*.
Si eu am tot asteptat, cred ca trec pe un alt telefon.

#858
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Salutare tuturor !

Am o mare problema cu un Xiaomi Mi A2 achizitionat pentru maica-mea ( m-am gandit sa iau ceva asa mai "mediu", n-are ea nevoie de cine stie ce nebunie de flagship ! ), e pe Android 9 si incerc sa-l updatez la Android 10, in special pentru Dark Mode-ul "overall" dintr-o simpla setare ca sa nu stau sa instalez tot felul de aplicatii mai mult sau mai putin tampite... este o chestie absolut necesara pentru ea, avand ceva probleme cu vederea.

Direct din meniu, elegant si frumos cum ar trebui sa mearga, primesc un mesaj cu rosu "Problema la instalare" sau ceva asemanator, oricum ideea este ca am incercat sa rezolv asa de vreo 20 de ori, cu restaturi cu de toate, efectiv nu vrea.

Am downloadat OTA-ul si am zis ca poate reusesc sa-l instalez din Recovery mode, dar in mod absolut dubios telefonul nu vrea sa intre in Recovery mode, apare acel loading logo al sau si ramane asa forever & ever, nu se mai intampla nimic ( inafara ca se inchide singur daca il lasi foarte mult timp ).

Mai departe de atat efectiv nu stiu ce sa mai fac, nu-s chiar atat de tech savy pe partea asta. Ma dispera putin, sincer, mai ales ca scopul era sa-l fac cadou de Craciun si mai sunt doar 8-9 zile ! Si nu, nu pot sa-l returnez, e luat de pe OLX. El de functionat functioneaza bine merci si pe Android 9 dar repet este absolut necesar acel Dark Mode ce devine disponibil cu un usor si elegant Toggle On/Off daca ai Android 10, practic dupa specificatii a fost principalul lucru dupa care m-am uitat cand l-am achizitionat, sa fie disponibil Android 10 ( in mod oficial ) pe el.

Astept pareri, sugestii, sfaturi, absolut orice fel de ajutor este mai mult decat bine venit !

#859
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018
ai incercat cum zice aici https://youtu.be/lrg...rgKsynB4KE  ?

#860
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Am incercat, nu merge, se duce sta in loading-ul ala cu mascota pe ecran forever & ever. Plus de asta mascota aia e diferita, somehow...

#861
inlight

inlight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2011
A incercat cineva sa remedieze problema cu senzorul de proximitate prin dezactivarea lui? Initial am incercat o calibrare dar nu am reusit, poate e dus de tot senzorul.. Apoi am gasit o aplicatie cu ajutorul careia l'am dezactivat si acum pot sa apelez din nou (doar ca presupun ca ecranul ramane tot timpul aprins in afara cazului in care il ating eu) doar ca telefonul se comporta ca si cum ar avea castile conectate. Eate vreun dezavantaj la faptul ca l'am dezactivat..? Poate mai incerc si cu alte aplicatii sa il recalibrez..daca mai e functional..daca nu s'a dus de tot..

Edited by inlight, 29 June 2021 - 00:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate