Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Ce parere aveti despre antiNatalism

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#1
wisemann

wisemann

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.04.2018
Antinatalismul este credința ca nașterea este in mod inerent un lucru negativ. A avea un copil este o decizie "egoista", deoarece copilul nu a acceptat sa se nasca și, ca urmare a faptului ca este "forțat" in existența, va suferi o viata intreaga
Nici o forma de contraceptie nu este 100% perfecta, iar avorturile au efecte secundare negative și au fost legate de cancerul de col uterin, ovarian și ficat. Deci, având in vedere opiniile anti-nataliste, ei ar trebui să se înțeleagă că ar trebui să evite toate întâlnirile sexuale care ar putea duce la conceperea unui copil

Antinatalismul este singura cea mai mare, mai complicata prostie pe care am vazut-o vreodata in filozofie. Nu poti promova nici o propunere din inexistența. Existenta este data pentru un argument. Daca exista un argument, exista existenta. Daca nu exista nici o existență, indiferent daca se face sau nu un argument, nu se spune nimic.
Nu stiu cum ar trebui sa abordez asta., insa argumentul rațional este asexualitatea, dar, in acelasi timp, antinatalistii tind sa fie obsedați de sex, de multe ori un paradox de a garanta progresul omenirii, in același timp, adesea nu le place pentru ca nu sunt "privilegiati" cu asta.

Edited by wisemann, 09 April 2018 - 23:24.


#2
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
Antinatalismul ... asexualitatea ...

Ambele-s cretineli severe... de prosti cu idei stupide absurde si ilogice e plina lumea... nu vad ce ar merita discutat..

avorturile au efecte secundare negative și au fost legate de cancerul de col uterin, ovarian și ficat

Asta e cretineala religioasa pseudo-stiintifica, iar tu cred ca vrei sa duci in directia opusa(egal de imbecila): sexul sa fie facut doar pentru procreere

Cei care nu fac copii, o fac din diverse considerente proprii(cat se poate de rationale), nicidecum din cauza teoriei cu "antinatalismul"

Edited by Geth, 09 April 2018 - 23:36.


#3
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,618
  • Înscris: 13.06.2004
Antinatalismul e bun până la un punct. Ăla care ne face să nu ne înmulţim precum iepurii. Dar din păcate antintalismul a prins bine doar la unele popoare. Nu neapărat din propagandă, ci şi din motive sociale şi economice. Rata mică a natalităţii o au şi Chinezii (chestie impusă de sus) şi Japonezii, deci nu numai rase Albe.

#4
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Nu trebuie luate in seama aceste mici minoritati, daca le pot spune asa. Chiar daca vor sa creada in asta, si sa o practice, inseamna ca in cativa ani o sa dispara, caci ne vor face favoarea de a nu se reproduce. In tot ansamblul global, aceste mici secte care apar peste noapte dispar la fel de repede. Daca ar disparea macar 1 miliard din populatia globala cu asemenea tampenii, ne-ar face tuturor un mare bine.

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
In mediu civilizat . Nu faci copii daca nu poti sa-l cresti in conditii decente ( hrana , igiena , educatie ). Nu faci copii daca nu poti ( nici pe cale naturala nici la " eprubeta " ) . Nu faci copii pe timp de razboaie .... Mai sunt si cei care nu fac copii desi ar putea dar prioritatile lor sunt altele si de regula acestia au nepoti carora le dau ca la proprii copii .
In mediile de saracie si prostie se fac copii pe banda rulanta ,vezi mexicanii , romii , indienii , chinezii ....

Edited by Baxon, 10 April 2018 - 00:25.


#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,882
  • Înscris: 14.10.2008
Eu sunt antinatalist pentru ca sunt prea comod ca sa fac copii. Posted Image Si chiar prea comod pentru a avea o relatie. Daca voi avea copil/copii, va fi mai mult din pro-natalitatea eventualei partenere. Posted Image

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003

 djl, on 10 aprilie 2018 - 00:14, said:

Antinatalismul e bun până la un punct.
Pe naiba, folosesti dublustandard... e bun cat timp nu e pentru tine Posted Image

Oricum asta e un topic de trolling pus de un user cu cateva mesaje, cum e si ala cu privitul homosexualitatii.

Edited by andreic, 10 April 2018 - 01:35.


#8
danyyy89

danyyy89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 16.10.2014
Daca ar gandi toti europenii asa intr-o generatie nu am mai ramane multi,noroc cu musulmanii ca ei nu am mustrari de constiinta.

#9
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007
ia injura-ti tu parintii pentru ca nu te-au consultat inainte sa te aduca pe lume, dar baga-le d'alea grele cu fi-r-ati, 'tu-va, arde-v-ar si dupa aia vino si impartaseste-ne trairile avute.

#10
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Iti dai seama ca daca ar trebui sa ne intrebam copiii nenascuti inca daca sunt de acord sa o faca...
Eu am intrebat iar raspunsul a fost da.

#11
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 wisemann, on 09 aprilie 2018 - 23:23, said:

Antinatalismul este credința ca nașterea este in mod inerent un lucru negativ.
Antinatalismul se promoveaza masiv doar intre albi.
Ca din intamplare...

#12
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,555
  • Înscris: 16.03.2007
Sa mergem mai departe. Cum adica copilul nu alege sa se nasca? Adica spermii nu accepta sa fecundeze ovulul sau ovulul nu accepta sa fie fecundat de spermi?

Edited by laffin, 10 April 2018 - 08:49.


#13
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Statul roman este antinatalist.

:lol:

#14
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 laffin, on 10 aprilie 2018 - 08:48, said:

Sa mergem mai departe. Cum adica copilul nu alege sa se nasca?  
Taci, nu-l stârni :D  Poate ajungem iar la suverani și abia s-au potolit cu asta.

#15
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Aiureli de unii complexați!Posted Image

P.S.   Acum am văzut că am făcut 5000 de posturi in aproape 10 ani!Posted Image

Edited by sandy76, 10 April 2018 - 09:45.


#16
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007

 laffin, on 10 aprilie 2018 - 08:48, said:

Cum adica copilul nu alege sa se nasca?
nu cred ca ai apucat sa citesti discutia dintre mine si un user (au sters moderatorii), referitor la pataniile de precocitate, cind ii spuneam ca un coleg de maternitate, imi spunea ca de cind era in ma-sa, isi facea probleme daca s-o gasi sau nu lapte (la alimentara, pe vremea aia) si-i replicam ca de cind eram in tata imi puneam problema daca sa ma duc la mama sau la vecina de la 3 .. ;)

deci (fara deci ;) ) nimic nou pe frontul de vest!

#17
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
O parere buna, ar trebui promovat printre saracii asistati sociali, ca astia se inmultesc mai rau decat animalele ca sa mai incaseze bani gratis de la stat, in timp ce nasc niste rebuturi genetice si sociale, infractorii viitorului.

#18
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,339
  • Înscris: 24.05.2010
inca o incercare a guvernului mondial de a reduce populatia. In ultimii 5 ani s-au tot accentuat incercarile

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate