Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Ce parere aveti despre antiNatalism

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#37
painea_calda

painea_calda

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.12.2016
Fiindcă lipsește căciulița de pe ă, schimb puțin sensul a ceea ce poate ca ai vrut să spui: fără generația următoare, nu exista nimic. Corect ar fi și așa, adică fără generația următoare de fapt nu am fi existat nici noi, nici propria noastră conștiință ca să discutam acum. Este greu să gândim așa: ce se face pământul fără generația următoare? Să-mi pese mie de pământ? Pai mie-mi pasa ca nu am bani, ca sunt stors de societate prin toate menghinele, de ce să-mi pun cariera  sau poate chiar slujba mea, cerându-i sefului concediu de maternitate, rupându-mă eu însumi de exercițiul funcțiunii. Sunt buna la serviciu, dar nimeni nu mă apreciază intr-atât încât să mă asigure ca voi avea acest venit pana voi ieși la pensie. Și dacă voi avea totuși acest același venit , el oare nu va fi depreciat de inflația care așteaptă de după ușă? În final îmi va ajunge să trăiesc?
Alt argument: ”Nimeni nu este de neînlocuit” spune o vorba avortata de gura spurcata a managementului. De unde angajatul hăituit înțelege ca oricând poate zbura. De ce noi angajații nu am scos o vorba care să îi bântuie asemănător și pe manageri, șefi, patroni și alte asemenea specimene?
Cu lipsa totală a unei generații, ar putea fi o imagine buna pentru filmele cu apocalipsa. Dacă nu mă inșel cred ca deja s-au făcut filme pe tema dispariției copiilor. Eu aș da o alta idee. Dacă omenirea cică ar exista de cca 30 000 de ani, de fapt hai să nu îi spunem omenirea ci doar omul, ca o buna perioada cred ca putea fi considerat doar un animal puțin mai deștept. Hai să spunem ca de 10 000 de ani se tot dezvoltă omenirea , ca număr de populație zic, cu câteva sincope o ciumă, o holeră ici acolo. Bine este adevărat, că foarte mult în ultimele sute de ani. Eu cred ca dacă ar fi să scadă numărul de indivizi se prea poate să scadă tot așa, în trepte , adică să mai tot fie încă 10 000 de ani. Sau vorba lui Ombladon ” când o iei la vale pe scări descoperi uimit că lipsesc trepte”? Da  pana la urmă este aberant să ne facem noi griji acum când încă suntem pe o pantă crescătoare de populație în lume, avem o creștere a creșterii.

#38
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postpainea_calda, on 07 mai 2018 - 20:58, said:

1ce se face pământul fără generația următoare? Să-mi pese mie de pământ?

2 Da  pana la urmă este aberant să ne facem noi griji acum când încă suntem pe o pantă crescătoare de populație în lume, avem o creștere a creșterii.
1Pai cu tine treaba ta ce faci, poti sa te si sinucizi, dar cand ii incurajezi pe altii s-o faca am tot dreptul sa te porcaresc.
2Altul care zice ca sa nu facem copii noi ca creste prea tare Africa.
Uite io NU vreau sa-i fac loc Africii. Chiar detest ideea. Urasc ideea ca locul meu va fi luat de africani.

#39
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
ca anti-natalist am facut vasectomie.
si sustin vasectomia pentru cat mai multa lume,mai ales pentru locuitorii africi subsahariene,care momentan se inmultesc ca iepurii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate