Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Romania Impreuna - Partidul lui Ciolos

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1403 replies to this topic

Poll: Partidul Romania Impreuna (190 member(s) have cast votes)

Credeti ca are sanse sa insemne ceva acest partid in politica romaneasca ?

  1. DA, o noua optiune politica cu sanse reale de a coagula voturile indecisilor si a intari opozitia la actuala putere (95 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  2. NU, va reusi doar sa ajute la "descompunerea" voturilor de sustinere a opozitiei (57 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  3. Voted Nu sunt inca lamurit, astept sa vad ce vor, inainte de a trage o concluzie (38 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

Va fi la Dreapta sau la Stanga ?!

  1. Dreapta (76 votes [40.00%] - View)

    Percentage of vote: 40.00%

  2. Stanga (23 votes [12.11%] - View)

    Percentage of vote: 12.11%

  3. Voted Nu stiu inca, nu-mi dau seama (91 votes [47.89%] - View)

    Percentage of vote: 47.89%

Ati vota acest partid ?

  1. Da, cu siguranta, mi se pare optiunea cea mai buna ! (59 votes [31.05%] - View)

    Percentage of vote: 31.05%

  2. Voted Posibil da, dupa ce ma lamuresc exact despre ce-i vorba cu el. (76 votes [40.00%] - View)

    Percentage of vote: 40.00%

  3. Nu cred, raman fidel optiunilor anterioare, nu am spirit aventurier (8 votes [4.21%] - View)

    Percentage of vote: 4.21%

  4. Nu in mod sigur, nu este ceea ce-mi doresc si place ! (40 votes [21.05%] - View)

    Percentage of vote: 21.05%

  5. Nu merg la vot, din motive personale ! (7 votes [3.68%] - View)

    Percentage of vote: 3.68%

Vote Guests cannot vote

#1045
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,988
  • Înscris: 14.09.2004
Daca se intimpla ce se zice aici

https://www.comisaru...-in_940345.html

atunci copilul e nascut mort. Curatenia nu se face primind gunoaie in partid. Sper, pentru Ciolos, sa fie doar un zvon.

#1046
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,031
  • Înscris: 31.07.2007
Nu cred ca Ciolos se murdareste cu specimene gen Falca. Daca o face, nici nu mai are rost sa se strofoace cu partidu', ii ca si cum s-ar basi zgomotos si mirositor in biserica.

#1047
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,988
  • Înscris: 14.09.2004

View Postedy_wheazel, on 06 aprilie 2018 - 22:27, said:

Nu cred ca Ciolos se murdareste cu specimene gen Falca. Daca o face, nici nu mai are rost sa se strofoace cu partidu', ii ca si cum s-ar basi zgomotos si mirositor in biserica.
Sau in direct la o nunta televizata...;)

#1048
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,927
  • Înscris: 31.03.2003
Mira-m-as.
Doar el e unul din cei care l-au impus pe secretarul general al PNL acolo unde e.

#1049
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred mizeria aia de articol. Adică refuzi sa intri in campanie alături de PNL, refuzi USR, dar când îți faci partid îl iei pe trădătorul Falca din PDL, pardon PNL? Miroase prea tare.

Cioloș știe ca lumea îl va vota pentru ca e curat și aduce un aer proaspăt. Dacă la prima mișcare aduce persoane toxice, va avea rezultate 0.

Edited by MembruAnonim, 07 April 2018 - 08:10.


#1050
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,666
  • Înscris: 15.01.2017

View Postmaccip, on 31 martie 2018 - 19:56, said:

Care-i chestia asta cu dreapta vs. stanga de merita asa de intens discutata?
Decența e de dreapta sau de stanga?
Ca sa stiu si eu cu cine țin.

In linii mari, Stânga e despre cum sa faci huzur pe banii altora, acum fa si tu deductia. Cine este cu decenta, sau măcar teoretic cine ar fi.

View PostBursul, on 06 aprilie 2018 - 13:35, said:


Tie in momentul asta iti arde casa, dar tu vrei sa discuti despre ce culoare vrei sa-i dai casei celei noi pe care o vei construi dupe ce se stinge incendiu.

E frumos sa discuti despre doctrine, dar atat cat Ciolos sta pe tusa, ramane o discutie. Iar daca prioritatea este discutia despre doctrine si nu castigarea alegerilor, suntem niste fraieri. Pentru ca de asta castiga PSD-ul & Co. Ei nu au dilema doctrinelor. Ei se concentreaza pe vot si castiga. Dar noi? Pai stai asa sa discutam ce si cum. Si uite ca trec anii si noi ramanem cu discutiile despre stanga/dreapta, in timp ce ei fura.

Dpdmv puteti vorbi despre doctrine, mai invat si eu ceva, dar mi se pare aiurea sa ai la conducere niste hoti si eu sa-mi pun dilema daca Ciolos e de stanga sau de dreapta. Posted Image

Au mai fost unii care au gândit asa, remember CDR? Sa câștigam alegerile indiferent ce, apoi vedem noi ce facem. O prostie.

Treaba asta poate tine la cei fara experiența. Nu am cum sa votez pe cineva care spune, votați-ma si apoi ne descurcam noi cumva.



#1051
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,130
  • Înscris: 03.07.2008
Nu este acelasi lucru: Ciolos + echipa a mai fost la putere si a arata ce poate sa faca. Chiar daca parlamentul i-a fost ostil.

#1052
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exact. Cioloș deja și-a arătat capacitatea, nu e un salt în gol votul cu el. Știm deja ca poate și ca are echipă.

#1053
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Se pare ca drepata si opozitia in general se va coagula in jurul lui Tariceanu, exact ce avertiza doxan inca de acum 6 luni cand am spus ca era mai bine daca PSD avea singur peste 50 % din voturile din Parlament => din simplul motiv ca nu ar mai fi trebuit sa se bazeze pe acest parazit politic, un veritabil tradator de profesie.
Daca nu facea bestia de Basescu pragul din Dec. 2016 si s-ar fi redistribuit voturile PMP-ului, azi Tariceanu mai valora fix cat o ceapa degerata.

Oricum, e remarcabila umilinta care o primesc penalii de la PNL. Au cantat prohodul pesedeilor si uite ca ei sunt cei care se integreaza in absolut Posted Image, in opozitie fiind...poate caz unic in lume. Asadar, in termeni populari se poate concluziona ca au primit o veritabila perversa ca pe Targu Ocna.
Apropo,  sa inteleg ca madame Gorghiu se alatura acum celui care o furat sandwichul la copil ?

Edited by doxan, 07 April 2018 - 10:04.


#1054
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postdoxan, on 07 aprilie 2018 - 10:00, said:

Se pare ca drepata si opozitia in general se va coagula in jurul lui Tariceanu

:roflmaofast:

#1055
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,666
  • Înscris: 15.01.2017
Îmi pare rău sa o spun, dar dacian Cioloș e un bujetar de cariera, un om ce nu a lucrat un minut in toată viața lui.

#1056
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018
Si nu asa bugetar oareshcare, ci bugetar bruxellez, pe bani multi (care si dupa ce nu mai esti, mai primesti neshte bani de la ei, sa nu te duci in privat cu tot bagajul de informatie, cum a facut barosu)

#1057
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,639
  • Înscris: 11.03.2006
Da, exact unul din asta vrem.

Edited by cumparator, 07 April 2018 - 16:09.


#1058
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,263
  • Înscris: 06.01.2009
Mi-a placut sinteza asta a lu' Cartianu:

Cioloș nu e bun. Are 1.000 de defecte. N-are doctrină, nu e de stânga, nici de dreapta, e omul Bruxelles-ului, a pus foc la Colectiv și, în plus, e copilul din flori al lui Soros. Îl cheamă Julien și are nevastă franțuzoaică (impardonabil!).
PNL nu e bun. A fost în USL. Și s-a mai înhăitat și cu PDL. Aceeași mizerie.
USR nu e bun. Niște țânci cu caș la gură. Scandalagii. Hipsteri. Sorosiști. Marxiști. Nu au doctrină.
N-a fost bun nici Coposu. Era moș și n-avea frumusețea angelică a lui Petre Roman. Mai grav: era amantul Doinei Cornea.
Rațiu n-a mâncat salam cu soia. Tipărea dolari falși, pe care-i împărțea în Piața Universității. S-a întors din Anglia doar ca să-și ia înapoi moșiile, să-i bage pe țărani cu gâtul în jug și să-i afume cu ardei iute.
Regele Mihai fugise cu bogățiile poporului. Mișu Bâl-Bâl. Se căca pe el. Voia să le dea Transilvania ungurilor.
Petre Țuțea - moș ramolit, comunist, legionar.
Doina Cornea - legionară, fascistă, nazistă. Soră cu Muma Pădurii.
Ana Blandiana se tăvălea cu Țapu' + voce pițigăiată + multe altele. Nu se poate avea încredere în ea.
Andrei Pleșu - intelectual nemernic, mâncăcios, habar n-are să prășească porumbul sau să dea la târnăcop.
Gabriel Liiceanu a furat Editura Politică, s-a îmbogățit din sudoarea poporului. Se unge cu creme occidentale.
Sub masca lui Nicolae Manolescu se ascunde legionarul Apolzan.
Neagu Djuvara - un pierde-vară care scria prostii, zicea că ne tragem din cumani.
Emil Boc a fost cârpa lui Băsescu. A tăiat salariile, a căzut în cap la emisiunea lui Gheorghe și umbla în fundul gol pe la vestiare. De neiertat: e pitic, se ridică pe vârfuri la fotografia de grup.
Patapievici face pe intelectualul. Urăște România. Se vede că nu e geto-dac.
Monica Macovei e torționară, a bătut oameni la Mineriadă. A fost procuror comunist. Acum defăimează România la Bruxelles.
Klaus Iohannis e tolomac, plimbăreț, ficus, premierul de la Grivco. Iohanez, Oha, Klaun. A vândut copii. N-a plătit impozit pe meditații. Nevastă-sa poartă fuste prea scurte.
Raluca Prună - o kaghebistă înrăită.
Nicușor Dan - omul rușilor, nu știe decât să distrugă.
Codruța Kovesi - o stalinistă. Baschetbalistă. Face dosare la comandă, distruge vieți. Binom, protocol, stat paralel. A fost în vie, a mâncat șorici.
Nu se poate cu așa siniștri! Tot la PSD ne e nădejdea. Dracnea, Vasilica, Volguța, Ciordache, Nipulicea, Codrin, Șobolan Nicolae, Fierea, Pleșcoianu - ei sunt salvarea țării!

#1059
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007

View Postcumparator, on 07 aprilie 2018 - 15:56, said:

Da, exact unul din asta vrem.
Noi, nu....

#1060
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,130
  • Înscris: 03.07.2008

View Postdoxan, on 07 aprilie 2018 - 10:00, said:

Se pare ca drepata si opozitia in general se va coagula in jurul lui Tariceanu, exact ce avertiza doxan inca de acum 6 luni cand am spus ca era mai bine daca PSD avea singur peste 50 % din voturile din Parlament => din simplul motiv ca nu ar mai fi trebuit sa se bazeze pe acest parazit politic, un veritabil tradator de profesie.
Daca nu facea bestia de Basescu pragul din Dec. 2016 si s-ar fi redistribuit voturile PMP-ului, azi Tariceanu mai valora fix cat o ceapa degerata.

Oricum, e remarcabila umilinta care o primesc penalii de la PNL. Au cantat prohodul pesedeilor si uite ca ei sunt cei care se integreaza in absolut Posted Image, in opozitie fiind...poate caz unic in lume. Asadar, in termeni populari se poate concluziona ca au primit o veritabila perversa ca pe Targu Ocna.
Apropo,  sa inteleg ca madame Gorghiu se alatura acum celui care o furat sandwichul la copil ?

Cand s-a dezintegrat pnl?!? Posted Image
Si ce legatura ar fi intre posibila lui dezintegrare si Ciolos?!?

#1061
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvalecris16, on 07 aprilie 2018 - 16:55, said:


Noi, nu....
știm, va convine soarele de Teleorman

#1062
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
L-am ascultat azi la radio pe Vlad Voiculescu. Eu personal sunt convins. Avem nevoie de oameni ca el.
E o diferenta imensa intre cloaca politica care guverneaza acum aceasta tara si acesti oameni care vin din realitate, din realitatatea Romaniei.

Este pacat ca nu sunt mai multi ca el dispusi sa intre in politica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate