Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Liga Campionilor și Liga Europei, perioada 2018-2021 - În Direct la Digi Sport, Telekom Sport, LookSport și Look Plus.

- - - - -
  • Please log in to reply
502 replies to this topic

#55
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

View Postcristinel07, on 04 februarie 2018 - 13:26, said:


N-are cum sa le ia Digi pe toate.. In primul rand vor dori continuarea  cu La Liga și Serie A pentru că au și meciurile puse foarte bine pentru audienta.. In unul se joacă și la 13 și în alt campionat la 13:30. Rareori vezi doua meciuri la aceeași oră în comparație cu Ligue 1 și Bundesliga. Chiar sunt curios daca vor baga publicitate și pe Digi Sport 3 și Digi Sport 4.

Telekom cred ca se va baga pe Bundesliga, si mi-ar placea ca Digi Si Telekom sa ia impreuna Ligue 1, cupele europene, Formula 1 si CH la Handbal... cel putin !

Edited by SuporterulX, 04 February 2018 - 16:21.


#56
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Pe mine cel mai si cel mai mult ma intereseaza Champions League.

#57
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
@SuporterulX, nu se stie, dar nu cred ca pot singuri.. Nu stim noi, dar e ceva suspect de n-au prelungit pentru Bundesliga.. Poate vor sa ia ceva mai ieftin, ca ar face aceeasi audienta sau le e bine si asa. fara Bundesliga. :)

#58
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
https://www.paginade...i-europa-league

Miercuri - Meciuri live:

EUROPA LEAGUE

19.00 TSKA Moscova - Steaua Roșie Belgrad (LOOK Plus)

CHAMPIONS LEAGUE

21.45 Sevilla - Manchester United (LOOK Plus)

21.45 Sahtior Donetk - AS Roma (LOOK TV)

Joi - Meciuri live:

EUROPA LEAGUE

18.00 Lokomotiv Moscova - Nice (LOOK Plus)

20.00 Villareal - Lyon (LOOK PLUS)

20.00 Leipzig - Napoli (LOOK TV)

22.05 Atalanta Bergamo - Dortmund (LOOK Plus)

22.05 Milan - Ludogoret (LOOK TV)

#59
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Nici nu stiu pe unde e Look pe telecomanda. Posted Image

#60
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
cum de se transmite la look si look plus competiile europene la fotbal? nu era in excusivitate la telekom. eu m-am mirat in aceasta seara cand am constatat ca meciul de lamoscova dintre tska si steaua rosie belgrad a fost in direct pe look plus!

#61
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Asa cum credeam dupa ce am vazut faza cu Look, dar si speram, in sfarsit Romania a fost programata la negocieri pentru Uefa Champions League si Uera Europa League. Licitatia a inceput de ieri si ofertele pot fi trimise pana pe 22 martie.

#62
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Nu stiu daca exista vreo sansa, sunt afon la astea, dar sper sa nu le ia ES-ul sa le dea in SD... in rest cine o fi, o fi.

#63
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 14.08.2012
Sunt obligati de UEFA sa aiba un anumit numar de canale transmise in HD, deci nu cred ca se baga Eurosport.

#64
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
O lună mai avem de așteptat.
Oricum, cred eu avem doi participanți, Digi si Telekom. Raman la parerea ca vor transmite ambele pentru ca nu văd de ce si-ar asuma oricare dintre ei cheltuiala întreagă.

#65
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
http://www.gsp.ro/gs...lor-533549.html

#66
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Deci probabil ca Look-urile vor transmite optiunile care inainte erau FTA, iar Telekom&DIGI vor transmite restul de optiuni... eu zic ca PRO TV si mai ales TVR nu o sa dea atatia bani...

"Telekom şi RCS ar fi dorit să meargă împreună la licitaţie, dar în cazul în care UEFA nu va accepta şi va oferi tot la Telekom drepturile, atunci sublicenţierea către Look va continua"

Edited by ronuquet, 23 February 2018 - 20:35.


#67
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Insa ar fi bine ca Look-urile sa dea tot la fel de multe meciuri cate da si acum din CL si EL, desi ma indoiesc.

#68
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Parca vad o noua combinatie tipic RDS: Look devine un fel de FTA si Telekom sa ia toate meciurile.. Poate ca Look TV  si Look Plus sa transmita meciuri in fiecare zi marti, miercuri si joi, doar ca vor fi mai multe nu cum face acum Pro TV-ul, cel mai important meci de marti din UCL, miercuri pauza si joi din Europa League. Asa ar fi cate 4 meciuri pe Look TV si Look Plus, doua la 20:00 si doua la 22:00, martea in UCL, miercurea la fel si din Europa League aceeasi schema. 4+4+4=12 meciuri fata de 2 cate sunt acum la PRO TV. E ceva, dar ar fi Digi Sport fara UCL si UEL, dar se vad meciuri in reteaua RCS-RDS.

Eu am spus de o posibilitate, dar in Belgia au cumparat 4 televiziuni (companii) UCL:

MEDIALAAN NV
RTL BELUX S.A. & CIE S.E.C.S
SBS BELGIUM NV
SKYNET iMOTIONS ACTIVITIES NV


In Slovenia, Serbia, Spania, Ungaria (fara RDS) au luat 2, dar sunt si tari unde doar una a achizitioant UCL printre care Austria, Bosnia, Franta, Finlanda, Gerogia, Suedia. Am scris asa ceva pentru ca e posibil orice.

Edited by cristinel07, 23 February 2018 - 21:06.


#69
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 14.08.2012
Observ ca pentru multe tari UEFA a acordat in continuare drepturile pentru free to air.
https://en.m.wikiped...–2021_seasons

#70
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Cred ca FTA-ul este tot pe bani, dar ai mai putine meciuri. Probabil ca acum daca ne luam dupa articolul din Gazeta, le cumperi ori pe toate ori nu participi. iar cine a cumparat toate meciurile are voie sa dea mai departe cate doreste, chiar si pe toate.

Edited by cristinel07, 23 February 2018 - 21:15.


#71
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Nu vad de ce nu ar fi acceptata o oferta comuna Digi/Telekom din moment ce si in alte tari s-au acordat drepturile mai multor televiziuni. Apoi, asta ar insemna mai multa expunere, plus ca daca vin banii, de ce nu ar fi de acceptat oferta comuna?!
Daca s-ar continua scenariul cu Look, abonatii RCS tot ar avea mai putine partide, avem doar doua posturi Look. Sau poate s-ar gasi alte solutii (online, de exemplu).
Personal, nu cred ca Digi isi permite sa piarda si acum. Sa nu uitam ca cel putin pana in acest moment, drepturile pe UEFA Nations League , Preliminarii Euro 2020 , Euro 2020 sunt la Pro tv/Pro x, deci daca nu vor obtine o sublicentiere raman si fara ele.
Competitii ar mai fi, insa cu cele mentionate mai sus ar fi la mana altora.


#72
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Eu cred ca sunt sanse mari sa se potriveasca aceasta combinatie la care tot abonatii RCS-RDS ar pierde, mai multe meciuri fata de ce da PRO TV-ul acum, dar mult mai putine in comparatie cu Telekom Sport. Tot ce fac inainte de licitatie sunt vorbite intre RCS, Telekom si Look, parerea mea. E prea ciudata treaba sa dea Look tocmai acum si pentru 2018 - 2021 nu. Daca ar da Look TV s Look Plus ar veni 4 pe zi, adica 12 pe saptamana fata de 2 cate da Pro TV-ul in prezent asa ca ar fi un pas inainte pentru abonatii RCS-RDS, dar si pentru UPC, Akta si operatorii mai mici. Baga Look TV si Plus in HD si aia e.. S-ar multumi toti. Look ar cere mai multi bani pentru a intra in grila operatorilor in afara de Telekom sau in extraoptiune. Posted Image

Nu stiu sigur daca Pro TV a luat preliminarii Euro 2020, UEFA Nations League pentru toate meciurile, cred ca doar Romania, asa ca RDS, Telekom pot cumpara toate meciurile..

Edited by cristinel07, 24 February 2018 - 00:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate