Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Pariuri sportive

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Salut,

Niciodată nu m-a interesat cu adevărat acest domeniu, cel al pariurilor sportive până în momentul în care am auzit că la meciul rapidului cu herta, dacă ai pus 1 milion la pariu, ai câștigat 6 milioane de lei (asta dacă i pariat că va căștiga Rapid).

Ce înseamnă asta? Că Rapid avea o cotă de 1-6 să câștige meciul? Ce se întămpla dacă pariam pe Herta 1 milion de lei și câștiga herta?

Cu cât rămân din banii câștigați? Mă refer la diferite taxe/impozite..

Dacă vreau să încerc să pun la pariuri, ce trebuie să fac, pur și simplu merg la o agenție de pariuri (stanleybet sau care o recomandati?) și completez ceva și aștept rezultatul?

Pe parcurs mai întreb
Mulțumesc.

#2
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
www.pariloto.ro
daca pui pe echipa mai slaba, inseamna ca risti mai mult si e cota mai mare, deci si castigul mai mare. Mergi la loto, astra, sau eu stiu, completezi un bilet cu minim 3 meciuri, pui rezultatul final, iti zice cat castigi daca le ghicesti pe toate, si astepti rezultatul pe teletext, www.livescore.com . Poti pune si 1 X (adica bate echipa gazda sau face egal) x (egal) x2 (victoria echipei oaspete sau egal) 2(victoria echipei oaspete)

Edited by Bocacio Junior, 17 February 2006 - 13:12.


#3
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Se merita sa joci la pariuri sportive si poti castiga bani multi DAR iti trebuie MULT noroc si un minimum de cunostinte sportive.
Cel mai simplu din pct meu de vedere e sa pariezi on-line folosind un card visa electron.Multe agentii acorda diferite bonusuri la inscriere.
S-au scris tone de articole despre pariuri sportive si exista foarte multe strategii dar daca vrei sa te apuci sa faci bani din asa ceva e dificil.
Daca vrei mai multe detalii PM

#4
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Iti recomand Gamebookers.com eviti impozitele...

#5
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
E mai interesant decat 6/49 pt. ca iti faci pur si simplu norocul. Stii exact cat o sa castigi daca nimeresti toate rezultatele. Coeficientii se inmultesc, asa ca pe un bilet de 7-8 meciuri poti sa iei intre 20x si 400x suma jucata.

#6
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Să luăm un caz concret. La meciul următor al Rapidului de acasă aș paria o sumă mică, să zicem 100.000 lei că va căștiga Herta. Probabil cota nu o să fie spectaculoasă, să zicem 1-3. căștigă Herta, deci ar trebui să iau 300.000 mii lei. Cu câți bani rămân? Cât e impozitul? Când se plătește?Se plătește doar când faci pariul sau la suma câștigată?

#7
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Daca dai la casierie 100.000 ti se opresc 15% taxe deci ramane pentru pariu 85.000.In cazul in care castigi poti ridica suma de:85.000*cota finala(3 in cazul asta).
Daca castigul este de peste 6 milioane,suma care este peste 6 mil se impoziteaza cu 20%.Daca joci pe net(gamabookers este o agentie foarte  buna pentru inceput) taxele sunt minime dar cotele sunt putin mai mici la unele meciuri.Impozit nu se plateste(nu inca/eu nu am auzit) daca iti trensferi banii direct pe card(de preferat sa nu transferi o suma foarte mare odata ci in mai multe transe) pentru a nu mai da declaratii despre provenienta banilor a banca.

#8
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
O sa incerc si eu sa pariez cate putin. Maine o sa merg la banca sa-mi fac un card taifun de la bancpost. Dupa ce il am o sa imi alimentez contul de pe gamebookers cu o suma mica de bani.

Sa spunem ca voi paria pe meciurile cu cote mici, deci cu risc minim... si castig cate putin... exista cumva niste taxe ascunse? sau doar cele de transfer de bani?
Sunt cumva limite de cate pariuri poti face? De ex. pot paria pe toate meciurile din cupa uefa individual, deci nu pariu multplu?

E legal in romania jocul pe gamebookers?

#9
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da, e legal
nu e nici o taxa ascunsa
in  2 saptamani imi scot cardul si incep sa pariez si eu pe net

#10
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Știți cam cât durează să facu un card Taifun de la Bancpost?

#11
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Referitor la intrebarea ta din topic...e rentabil doar daca ai cunostinte despre fotbal. In rest nu-ti recomand sa pariezi.

#12
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostReKo, on Feb 21 2006, 10:11, said:

Referitor la intrebarea ta din topic...e rentabil doar daca ai cunostinte despre fotbal. In rest nu-ti recomand sa pariezi.


Nu ma laud cu cunostintele. Privesc pariurile ca o loterie cu probabilitate ridicata de castig. Nu voi pune prea mare accent pe cunostinte, ci pe strategii de castig.O sa fie un joc de invartit niste bani bagati in acest joc. Va fi mai degraba o ocupatie de a vedea daca pot sa inmultesc o mica suma de bani.

Cei care au multe cunostinte pot pierde multi bani penutr ca sunt aproape siguri de rezultate, eu voi incerca sa ma joc cu intuitie, șansă etc. Vedem ulterior daca pot sa am sau nu mai mulți bani cu timpul.

O să încep probabil cu 1 milion de lei. DAcă îi pierd (deși voi juca maxim 100.000 lei, si in rest vreo 10.000 lei) atunci ma las, daca reușesc sa dublez suma, scot cei 1 milion bagati si ma joc doar cu milionul castigat.

Să vedem ce iese...

1 milion nu e o sumă mare având în vedere că la 6/49 unii oameni pierd mult mai multi pe timp de cateva luni... iar probabilitatea este mica sa ii recupereze, pe cand la pariuri e mult mai mare.

#13
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
o sa vezi ca devi dependent, daca pierzi la un meci , vei spune "in viata mea nu mai joc" , dar cand o fi uefa sau champions league, vei spune ca sti ce sa pui ca ai pierdut decat la un meci ultima oara si ca acum o sa castigi

#14
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View Postagain, on Feb 21 2006, 11:12, said:

o sa vezi ca devi dependent, daca pierzi la un meci , vei spune "in viata mea nu mai joc" , dar cand o fi uefa sau champions league, vei spune ca sti ce sa pui ca ai pierdut decat la un meci ultima oara si ca acum o sa castigi

Da, nu exclud varianta aceasta, însă voi încerca să mă limitez la doar a pierde cei 1 milion riscți inițial.

O sa-mi fac un card taifun, transfer 1 milion prin el in contul meu de gamebookers, si voi da cardul prietenei mele și îi spun să o taie în bucăți dacă am pierdut milionul tranferat, astfel încât să nu mai pot băga alți bani  :P

#15
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
in exemplul tau cu HERTA nu o sa ti se ia impozit, cel putin asa e la pariloto, unde joc eu. la sume peste 6 milioane, opreste impozit 15% parca :)

#16
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005

View PostBocacio Junior, on Feb 21 2006, 13:43, said:

in exemplul tau cu HERTA nu o sa ti se ia impozit, cel putin asa e la pariloto, unde joc eu. la sume peste 6 milioane, opreste impozit 15% parca :)

Pariloto are cote mai mici,oferta mult mai redusa,meciurile de pe bilete sunt mai greu de urmarit nu sunt pariuri live ai tot felul de conditionari etc.Sfatul meu daca tot pariati: BET ONLINE!!!!!!!

View PostOne of Them, on Feb 21 2006, 11:28, said:

Da, nu exclud varianta aceasta, însă voi încerca să mă limitez la doar a pierde cei 1 milion riscţi iniţial.

O sa-mi fac un card taifun, transfer 1 milion prin el in contul meu de gamebookers, si voi da cardul prietenei mele şi îi spun să o taie în bucăţi dacă am pierdut milionul tranferat, astfel încât să nu mai pot băga alţi bani  :P

Sper sa nu ajungi la dependenta.Cel mai bine ii stabilesti un buget saptamanal pe care sa nu il depasesti oroice ar fi,sa te limitezi la un nr fix de bilete pariate,sa urmaresti sa faci un profit cat de mic si daca se poate si constant e super.E greu de prins bombe mari.
  Cateva strategii si teorii:
aici

Edited by bolo, 21 February 2006 - 14:56.


#17
venkplay

venkplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2005

View PostReKo, on Feb 21 2006, 08:11, said:

Referitor la intrebarea ta din topic...e rentabil doar daca ai cunostinte despre fotbal. In rest nu-ti recomand sa pariezi.

La ING iti iese cardu` in maxim 5 zile... si e si moka ( lei, usd, eur )

#18
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
joc si eu la gamebookers de peste juma de an, nu am habar de sport, da sunt pe profit putin. pierd 20 de meciuri, da castig unul cu miza mare si ajung pe 0 :)
oricum e doar o joaca si pun cand imi aduc aminte

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate