Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 

Sony Bravia android TV - 4K

* * * * - 17 votes
  • Please log in to reply
8161 replies to this topic

#7219
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,317
  • Înscris: 13.01.2011
Are probleme modulul bluetooth, pe I.R. nu are probleme.
Ce mare mister.
Acum, trebuie să afli dacă este din telecomandă, sau, din tv.
Dacă problema este din telecomandă, scapi ușor, dacă este din tv...

#7220
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,317
  • Înscris: 13.01.2011
L.E. Mai întîi încearcă variantele simple, deconectare/reconectare telecomandă, resetare tv.

#7221
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Ca debug a mers sa restartez TV-ul,
Cand apare problema pe bluethoot daca intru la setari de telecomanda nici versionea de firmware nu il mai vede

#7222
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007

 Heavyd, on 18 octombrie 2022 - 20:42, said:

Ca debug a mers sa restartez TV-ul,
Cand apare problema pe bluethoot daca intru la setari de telecomanda nici versionea de firmware nu il mai vede

De cât timp ai TV-ul? Bateria se consumă mult mai repede la telecomanda care are Bluetooth. Și eu aveam niște probleme la un moment dat cu telecomanda și am schimbat bateriile de două ori deja în 2 ani. Comportamentul bateriilor consumate sau spre sfârșitul vieții lor este că orice comandă este lentă chiar și pe infraroșu. Uneori e nevoie să apeși de 3 sau 4 ori și să îndrepți telecomanda direct spre TV fără nici un obstacol ca să funcționeze cum trebuie. Cred că informațiile despre telecomandă apar doar dacă e conectată prin Bluetooth (mă refer la setările TV-ului).

#7223
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008
Salut, am un Sony Bravia 4K si nu reușesc sa scanez canalele RDS a.i. sa le am intr-o ordine logica. Pur și simplu sunt alandala total.

Eu înainte aveam Vodafone și acum după ce am trecut la RDS văd ca am aceasta problema.

Ex:
29 Mezzo
30 CNN
31 SuperOne HD
32 HBO HD
33 SW DL SMIT
34 SW SmartDTV
35 PRO TV HD
36 PRO ARENA HD ....

Ma putti ajuta cum sa procedez?

Multumesc

#7224
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008
..

Edited by taurash, 19 October 2022 - 20:12.


#7225
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Folosește Sony channel Editor, și le pui cum vrei tu.

#7226
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008

 p243df, on 19 octombrie 2022 - 20:27, said:

Folosește Sony channel Editor, și le pui cum vrei tu.

200 de canale ... ?
Totusi, înțeleg ca ele vin intr-o ordine de la RDS. Am văzut la alte televizoare Samsung cum se păstrează o ordine predefinita, exact cum este grila publicată de RDS. Părinții mei așa au și nu au editat nimic.

#7227
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,245
  • Înscris: 19.03.2007
Vinde Sony si ia Samsung.

#7228
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 03.01.2007
RDS a modificat ordinea, acum o saptamana, nu stiu daca la toti sunt aceste numere.
ProTV HD era pe 5, acum e pe 27 parca, antena 1 hd era pe 7 acum e pe 29.
Digi 24 HD era pe 13, acum e pe 59. Antena 3 hd era pe 16, acum e pe 61.
Deci ca sa ajungi la posturile de stiri trebuie sa ajungi la 50, ca asa a vrut CNA.
Primele 10 posturi sunt de sport, ca asta vrea romanul sa vada.

#7229
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Primele 21 adica sunt de sport. Astea au ratingul cel mai mare deci primele. Mari sportivi romanii astia. Asta e nivelul de fapt

#7230
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,317
  • Înscris: 13.01.2011

 titoo, on 19 octombrie 2022 - 21:08, said:

Vinde Sony si ia Samsung.
Apoi vinde Samsung și ia L.G.  😂

 eolianu, on 19 octombrie 2022 - 21:51, said:

... Asta e nivelul de fapt
Ăhă, am vrea noi!
Nu am mai avea obezitate morbidă.

#7231
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008

 FeDaYin, on 19 octombrie 2022 - 21:28, said:

RDS a modificat ordinea, acum o saptamana, nu stiu daca la toti sunt aceste numere.
ProTV HD era pe 5, acum e pe 27 parca, antena 1 hd era pe 7 acum e pe 29.
Digi 24 HD era pe 13, acum e pe 59. Antena 3 hd era pe 16, acum e pe 61.
Deci ca sa ajungi la posturile de stiri trebuie sa ajungi la 50, ca asa a vrut CNA.
Primele 10 posturi sunt de sport, ca asta vrea romanul sa vada.

Nu are legătură cu schimbarea de grila. Și în urma cu aproximativ 2 sapt tot așa erau. Acum ce am schimbat a fost sa iau și sa introduc în TV acel card de decodificare pt HBO.

Am crezut ca dacă am acest card pot scana automat digital posturile și ca de data asta se vor aranja cât de cât logic insa văd ca tot aiurea se pun.

#7232
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010

 crisstonne, on 19 octombrie 2022 - 23:56, said:


Apoi vinde Samsung și ia L.G.  😂


Ăhă, am vrea noi!
Nu am mai avea obezitate morbidă.

Sunt sigur ca ti ai dat seama ca nu ma refeream la facut sport efectiv…. Ma refeream la partea intelectuala / nivel cultura.

Edited by eolianu, 20 October 2022 - 08:23.


#7233
cif2009

cif2009

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 28.08.2015

 taurash, on 20 octombrie 2022 - 06:36, said:

Nu are legătură cu schimbarea de grila. Și în urma cu aproximativ 2 sapt tot așa erau. Acum ce am schimbat a fost sa iau și sa introduc în TV acel card de decodificare pt HBO.

Am crezut ca dacă am acest card pot scana automat digital posturile și ca de data asta se vor aranja cât de cât logic insa văd ca tot aiurea se pun.
Nu inteleg ..... La scanare alegi furnizor DIGI si le aseaza in ordinea publicata. Unde nu-ti iese?

#7234
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
La tv urile mai vechi nu exista aceasta optiune. Nu stim ce tv are. Sau fiind obisnuit cu providerul vechi care avea ordinea lui , acum RDS vine cu alta ordine si i se pare aiurea. Desi legea cred ca s a dat pt toti furnizorii de posturi tv cu ordinea exacta a canalelor.

#7235
cif2009

cif2009

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 28.08.2015

 eolianu, on 20 octombrie 2022 - 09:47, said:

La tv urile mai vechi nu exista aceasta optiune. Nu stim ce tv are. Sau fiind obisnuit cu providerul vechi care avea ordinea lui , acum RDS vine cu alta ordine si i se pare aiurea. Desi legea cred ca s a dat pt toti furnizorii de posturi tv cu ordinea exacta a canalelor.
Fiind 4k m-am gandit ca nu e chiar asa de vechi incat sa nu aiba aceasta optinue. Daca nu are optiunea sa-si aleaga provider-ul la scanare, singura soluti e aranjarea manuala.

#7236
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 03.01.2007

 taurash, on 20 octombrie 2022 - 06:36, said:

Nu are legătură cu schimbarea de grila. Și în urma cu aproximativ 2 sapt tot așa erau. Acum ce am schimbat a fost sa iau și sa introduc în TV acel card de decodificare pt HBO.

Am crezut ca dacă am acest card pot scana automat digital posturile și ca de data asta se vor aranja cât de cât logic insa văd ca tot aiurea se pun.
De pe 12 octombrie, ordinea posturilor la DIGI s-a schimbat https://forum.softpe...oua-grila-digi/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

anghel2000

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate