Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Sony Bravia android TV - 4K

* * * * - 17 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8163 răspunsuri în acest subiect

#7237
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.130
  • Înscris: 25.04.2016
Da scanare cu "Altii" (operatori) si isi aranjeaza singur posturile in tv dupa cum vrea, cu channel sort sau cu setarile din tv.

#7238
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.407
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am posturile selectate pe căprării, muzică/pasiuni/știri și filme & etc.
Posturile au rămas aranjate în fiecare folder, cum erau, dar s-au schimbat numerele posturilor, atît, fără alt deranj.

#7239
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 395
  • Înscris: 22.05.2008

View Postcif2009, on 20 octombrie 2022 - 09:39, said:

Nu inteleg ..... La scanare alegi furnizor DIGI si le aseaza in ordinea publicata. Unde nu-ti iese?


Nu am opțiunile pe care le menționați. Sau nu știu eu unde sa caut.

Televizorul este Sony KD -'70XF8305

Am făcut poze la ce opțiuni am și cum am selectat:
1. General Settings -> Watching TV
2. Channels (Set up your TV to receive broadcast signal)
3. Channels -> Channel setup
4. dintre Analogue Setup, Digital Setup și YouView setup am ales Digital Setup
5. Digital Tuning : sunt m multe opțiuni conform poza atașata dar am ales Digital Tuning
6. Digital auto tuning => am dat Ok și rezultatul este cel de care v-am zis (ultima poza atașata)

Fișiere atașate



#7240
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.150
  • Înscris: 11.12.2007
@taurash: eu am un XF9005 și atunci când intru la "Digital auto tunning" îmi apare un mesaj cu OK/Cancel (practic te întreabă dacă vrei să scanezi programele), apoi apare o listă ca cea enumerată aici: Aerial, UPC, Digi, Cable TV (others). Mesajul de deasupra spune "Please choose your TV connection".

#7241
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.393
  • Înscris: 19.03.2007
@taurash
Ai incercat si cu "programme list edit" ?

#7242
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.03.2010
Din ce recunosc in poza 4 il baga in meniul cardului CI de cautare canale. Posibil sa nu faca el ceva cum trebuie si sa fie necesar sa se duca in alta parte prin menu sau asa este ver de Android fiind mai veche.

#7243
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 395
  • Înscris: 22.05.2008

View Posttmihai20, on 21 octombrie 2022 - 09:53, said:

@taurash: eu am un XF9005 și atunci când intru la "Digital auto tunning" îmi apare un mesaj cu OK/Cancel (practic te întreabă dacă vrei să scanezi programele), apoi apare o listă ca cea enumerată aici: Aerial, UPC, Digi, Cable TV (others). Mesajul de deasupra spune "Please choose your TV connection".

Acum e clar. Din păcate nu am decât Aerial și Cable (am atașat poza).

Exista și opțiunea Programme list edit însă acolo se presupune ca am deja scanate canalele și mi le sortez eu cum vreau. Pana la urma asta e cam singura soluție doar ca trebuie sa îmi fac timp sa le sortez.

Nu situ dacă am cum sa fac o schimbare la nivel de software. La actualizări văd ca este up to date.

Fișiere atașate



#7244
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.393
  • Înscris: 19.03.2007
E mai simplu cum ti-a mai spus si alt coleg, sa exporti lista de canale pe un stick si sa folosesti un editor de canale, dupa care le importi iar in televizor. Pe langa faptul ca merge mult mai repede, decat sa le muti cu telecomanda, marele avantaj e acela ca le ai salvate pe stick si le poti repune pe tv in ordinea pe care ai stabilit-o, ori de cate ori e necesar.

#7245
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 395
  • Înscris: 22.05.2008
Vad ca am reușit cumva sa le scanez și sa mi le pună intr-o ordine ok. Nu este cea din noua grila însă îmi place cum am acum.

Cred ca ce am schimbat (desi am mai încercat și alte bife) a fost când am intrat la Digital auto tuning și am ales Cable, la Scan Type am pus Quick Scan (înainte era Full).

Mă interesează și varianta sa export eu pe un stick lista de canale, sa o editez și apoi sa o pun la loc. De unde pot face asta?

#7246
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.393
  • Înscris: 19.03.2007
Descarci softul de pe internet in PC,il instalezi si te apuci de treaba, Sony are unul dedicat.
https://www.sony.ro/...nloads/00016025

Editat de titoo, 21 octombrie 2022 - 12:54.


#7247
precupromulus

precupromulus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 583
  • Înscris: 09.02.2017
Bună.Nu înțeleg cum de modelul Sony 55A8 nu a mai primit update de securitate din anul 2021 iulie.Nici nu mai întreb de android.A rămas pe android 9.Dezastru.   https://www.emag.ro/...p/pd/DZSQGMMBM/

Editat de precupromulus, 21 octombrie 2022 - 18:54.


#7248
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.316
  • Înscris: 15.03.2013
Da, este in grav pericol de virusare, plus ca este practic de neinteles cum mai pot functiona aplicatiile din play store. :)

#7249
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.03.2010
Cum si la colegul de mai sus cu canalele tv la XF83 are Security patch 05.01.2022. La XH95 ul meu a ramas undeva prin 2021....iulie cred... desi sunt cativa ani de zile intre modele si xh era de top fata de xf ul acela. Dar...nici nu imi bat capul dar ca idee...

#7250
snapisrl

snapisrl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 370
  • Înscris: 06.11.2004
de la ultimul update la xf9005 pe netflix in timpul filmului se tot schimba pe acolo lumina culorile se observa si este f deranjant ce o fi ?

#7251
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.679
  • Înscris: 03.01.2007
Probabil ai activat X-tended dynamic range si/sau Advanced contrast enhancer.

#7252
fgk

fgk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 602
  • Înscris: 22.12.2006
Reducere 20% la televizoarele sony de la altex cu sony20.

#7253
snapisrl

snapisrl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 370
  • Înscris: 06.11.2004
sunt oprite ambele :(((

am  2la fel pe unu face pe celalat nu

#7254
snapisrl

snapisrl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 370
  • Înscris: 06.11.2004
sunt suparat un pic ca nu merg amandoua la fel.
deci am 2 tv xf9005 identice de 140 cm.
mia placut unu lam luat si pe al doilea.
am facut ultimul update la ambele si surpriza unu merge super celalalt greoi pe netflix se modifica ceva culori sau lumina e tare frustrant.
pe asta care merge mai naspa am avut un stick de 512 gm ca extensie de memorie.
am scos stickul acum sa ce si cum se comporta.
o sai dau si resetare la setari din fabrica sa vedem ce se intampla dar e ceva de dosarele x aici :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate