Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Știri și discuții numai despre drepturile competițiilor sportive.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1797 replies to this topic

#1477
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

View PostARG1985, on 29 decembrie 2021 - 20:13, said:

Visez la Serie A - Brazilia! Oare vom mai vedea vreodata?
Nu cred ! Nimeni nu va da bani aiurea pe bătăi și scandaluri pe teren ! Ultima oară Digi și gsp au avut Brazilia dar au renunțat tocmai din cauza audiențelor scăzute. Nimeni nu mai dă bani aiurea pe competiții care nu fac audiență , deci ia-ți gândul !

View PostBogdanI33, on 29 decembrie 2021 - 20:58, said:

Poate pe Realitatea Sportivă.
Să vedem ce se va întâmpla după sărbători cu acest canal.
Sigur nu va rămâne cu un matinal și preluare de pe Realitatea Plus.
Nu aruncă penalul de Păcuraru bani pe drepturi sportive pentru irealitatea sportivă , o să vezi acolo preluare de la irealitatea plus-minus mai mereu iar de emisiuni proprii o să vezi ce a mai făcut prodanca , sau cum dîncu conduce FRF din umbră , chestii de-astea.

View Postcodrutn, on 29 decembrie 2021 - 21:22, said:

Cupa Africii ar fi de preluat pe inceput de an. Concursuri de atletism indoor si apoi outdoor, competitii multisport, cum ar fi CE de la Munchen, Jocurile Commenwealth ului, Universiada de vara, Jocurile Francofone, CM de atletism, natatie, canotaj, Six Nations. Ar arata bine o astfel de grilă.
Serios , ce televiziune de sport sănătoasă la cap cumpără porcăriile astea ?! Se cumpără numai ce face audiență iar competițiile menționate de tine fac audiență de 0,0000000000000000001%! Eurosport a renunțat la Cupa Africii de prin 2015 , de ce crezi oare ?! Din cauza audienței slabe și a drepturilor scumpe. Scopul unei televiziuni de sport e să facă profit și audiențe , nu să cumpere porcării ca Jocurile Commenwealthului, Universiada de vară, Jocurile Francofoniei(nici TVR nu a mai dat Jocurile Francofoniei deși ei erau cei care le luau de obicei). Competiții ca astea nu acoperă investiția ci mai degrabă aduc pierderi mari.

#1478
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 03.01.2019
La o televiziune privată nu se merită aceste competiții.
Dar un TVR Sport (din banii noștri) ar fi binevenit cu astfel de competiții sportive.
La TVR oricum intră bani mulți an de an de la fraieri (noi, poporul român)...să ne dea și ceva în schimb!

#1479
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 12.03.2015
Sincer și eu as vrea sa vad competiții de atletism (sala și stadion), volei de plaja, handbal de plaja, natație, canotaj, cricket... Știu ca nu aduc audienta în România deoarece la noi doar fotbalul contează pentru majoritatea... Din păcate.
Dar ar fi important sa le ia cineva și sa le dea în sistem pay-per-view dar sa asigure comentariu în limba romana. Sper sa se întâmple cât de curând.

#1480
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,612
  • Înscris: 10.04.2009
Looksport a cumparat drepturile pt Cupa Frantei ?

#1481
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,140
  • Înscris: 25.01.2021

View Postbeavis03, on 29 decembrie 2021 - 23:23, said:

Looksport a cumparat drepturile pt Cupa Frantei ?
LookSport a transmis in saptamanile trecute Cupa Frantei,a Italiei si a Spaniei.Si probabil va transmite si Cupa Germaniei din 18 ianuarie.Cupa Italiei o aveau,iar celelalte le-au luat de la Telekom,ei aveau exclusivitate.

#1482
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,076
  • Înscris: 26.12.2017

View Postmilanistaduemila, on 29 decembrie 2021 - 22:42, said:

Nu cred ! Nimeni nu va da bani aiurea pe bătăi și scandaluri pe teren ! ...Nimeni nu mai dă bani aiurea pe competiții care nu fac audiență , deci ia-ți gândul !

Nu aruncă penalul de Păcuraru bani pe drepturi sportive pentru irealitatea sportivă , o să vezi acolo preluare de la irealitatea plus-minus mai mereu iar de emisiuni proprii o să vezi ce a mai făcut prodanca , sau cum dîncu conduce FRF din umbră , chestii de-astea.

Scopul unei televiziuni de sport e să facă profit și audiențe , nu să cumpere porcării ca Jocurile Commenwealthului, Universiada de vară, Jocurile Francofoniei...

Milanistule, este vreun topic pe softpedia unde nu ti-ai dat cu parerea?
Intreb pentu un prieten.

#1483
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 14.08.2012

View Postbeavis03, on 29 decembrie 2021 - 23:23, said:

Looksport a cumparat drepturile pt Cupa Frantei ?
Da, au luat ce a mai ramas din perioada 2018-2022 si au prelungit drepturile pentru Cupa Italiei + Supercupa.

#1484
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

View Postbeavis03, on 29 decembrie 2021 - 23:23, said:

Looksport a cumparat drepturile pt Cupa Frantei ?
Da , le-a luat de sub nasul telekom că ei o aveau în exclusivitate până anul trecut. Acum e clar că telekom sport se va închide din moment ce Look dă Cupele Spaniei și Franței , poate urmează și a Germaniei din vară.

View Postjohnnycrush, on 29 decembrie 2021 - 23:55, said:


Milanistule, este vreun topic pe softpedia unde nu ti-ai dat cu parerea?
Intreb pentu un prieten.
Mai sunt nșpe mii de topicuri unde nu mi-am dat cu părerea , nu mă bag la orice topic/categorie că nu sunt vreun Einstein.

#1485
qwerty-uiop

qwerty-uiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.01.2020
Am vazut pe Realitatea Sport un meci de snooker dintr-un campionat national. Probabil ca vor merge cu chestii interne, asa cum incearca si Sport Extra care a dat finala campionatului Romaniei la fotbal american si polo, meciurile Stelei in Liga Campionilor.

#1486
buzibumi

buzibumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 27.12.2011
Chiar nu transmite nimeni Cupa Africii? Bine ca sunt meciuri care se transmit pe 3 posturi diferite!

#1487
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,850
  • Înscris: 06.11.2018
Nu, la noi doar daca ar veni cineva străin ca sa schimbe piata ar fi modificări, Digi Sport transmite meciuri pentru cei de la Digi iar LookSport trebuie să transmită aceleași meciuri fiindcă Digi Sport nu există la alți operatori, Telekom Sport nu am ce sa zic, acesta nici nu se stie cat mai trăiește.

#1488
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 14.08.2012
Cupa Africii pe Natiuni poate fi urmarita pe YouTube.
https://www.youtube....AfricanFootball

#1489
viogeny

viogeny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 27.11.2010

View Postleo10, on 09 ianuarie 2022 - 15:48, said:

Cupa Africii pe Natiuni poate fi urmarita pe YouTube.
https://www.youtube....AfricanFootball
Mulțumim!

#1490
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,076
  • Înscris: 26.12.2017

View Postbuzibumi, on 08 ianuarie 2022 - 16:00, said:

Chiar nu transmite nimeni Cupa Africii? Bine ca sunt meciuri care se transmit pe 3 posturi diferite!
Ring TV din Bulgaria

#1491
Sikmar100

Sikmar100

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.07.2021
Eu ma intreb cum de la vecinii nostri care sunt sub noi financiar se pot transmite aproape toate competitiile (la liber sau contracost), iar la noi nu se poate. Ce studii de piata or fi facut ai nostri de au ajuns la concluzia ca sistemul pay per view nu prinde ?

Cupa Africii are farmecul ei si ma indoiesc ca nu ar face audienta la noi.

#1492
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 12.03.2015
Sport Klub din Serbia. Eu acolo ma uit.

#1493
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
Până la urmă se pare că nici pe You Tube nu vom putea urmări competiția. Transmisia meciului Camerun - Burkina Faso a fost oprită prin minutul 35 apărând un mesaj care invoca nu știu ce încălcare a drepturilor de transmisie. Nici meciul Ethiopia - Capul Verde nu este transmis în acest moment.

#1494
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 14.08.2012

View Postrobert90bh, on 09 ianuarie 2022 - 22:15, said:

Până la urmă se pare că nici pe You Tube nu vom putea urmări competiția. Transmisia meciului Camerun - Burkina Faso a fost oprită prin minutul 35 apărând un mesaj care invoca nu știu ce încălcare a drepturilor de transmisie. Nici meciul Ethiopia - Capul Verde nu este transmis în acest moment.
Au invocat cei de la DStv drepturi de autor, se putea vedea pe YouTube si in tarile in care ei aveau drepturi.

"Finally, for the territories not covered by CAF’s broadcast partners, CAF will stream all matches live with English commentary on it’s YouTube channel, CAF TV, and cafonline.com."

https://www.cafonlin...-africa-s-bigge


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate