Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Proiect turistic Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,861
  • Înscris: 13.07.2011
ati dat-o dintr-una in alta. Ati ajuns prin America si nu stiu eu ce. Era vorba in general de turism nordic, dar si Austria, Germania. Ca sa va faceti o idee la ce ma refer, asta este pagina colegului meu care are ceva aseamanator in Croatia http://www.visitadria.at/.

El pleaca prin Croatia, si cauta pensiuni, vorbeste cu proprietarii, incheie un contract prin care primeste comision pentru fiecare comanda prin pagina lui, se ocupa de un program turistic cu clientul si a rezolvat treaba.

Voi visati mult prea mult.

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,944
  • Înscris: 20.10.2015
Romania nu este Croatia.
De Croatia a auzit multa lume.

Dar ma rog, nu ma ascultati, mereti si vorbiti pe la pensiuni ca asa se incepe turismul si o sa ridicati voi brandul Romania si nu invers cum se intampla in Croatia (adica sa faci afaceri pe un brand deja consacrat)

#21
kevin79

kevin79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.09.2013
poate de Romania n-au auzit, dar de Dracula sigur Posted Image
@bussines11, cati oameni crezi ca poti trimite tu lunar in RO? lucrezi in domeniu/ turism?
daca trimiti o familie pe luna, ajungem la ideea mea, nu e nevoie sa vorbesc cu 10 pensiuni, sa creem programe turistice....
da, daca strangi de un autocar vorbim de alt business si rezolvi totul cu o agentie de turism.

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,944
  • Înscris: 20.10.2015
Eu nu pot sa trimit pentru ca NU CRED in idee
Am trimis colegul asta care vroia sa faca ceva iesit din comun. Si a facut.
Daca aud, incerc sa ajut, nu atat Romania in care nu am incredere, cat un prieten, coleg etc, dar ajutorul nu se opreste doar la informatii.
Si o fac benevol.

Axeaza-te pe ceva ce are Romania si nu gasesti in alta parte

Cluburile de noapte din Bucuresti (de ex, petrecerea burlacilor in Romania, ar fi ceva foarte cool si ieftin pentru ei)
Delta Dunarii
Dracula in seara de halloween

Sunt prea putine si prea dispersate.
Nu te poti ocupa de toate...
Nu exista infrastructura intelegi? oamenii aia nu au ce face, iar tu nu ai cum sa-i ajuti.
oamenii aia vor sa ii lasi si singuri si asa ceva nu poti in Romania
E ca si cum ti-ai cumpara un Bugati in Minsk pentru o companie de inchirieri auto.

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,861
  • Înscris: 13.07.2011

View PostTsunnnami, on 20 iunie 2017 - 16:32, said:

Eu nu pot sa trimit pentru ca NU CRED in idee
Am trimis colegul asta care vroia sa faca ceva iesit din comun. Si a facut.
Daca aud, incerc sa ajut, nu atat Romania in care nu am incredere, cat un prieten, coleg etc, dar ajutorul nu se opreste doar la informatii.
Si o fac benevol.

Axeaza-te pe ceva ce are Romania si nu gasesti in alta parte

Cluburile de noapte din Bucuresti (de ex, petrecerea burlacilor in Romania, ar fi ceva foarte cool si ieftin pentru ei)
Delta Dunarii
Dracula in seara de halloween

Sunt prea putine si prea dispersate.
Nu te poti ocupa de toate...
Nu exista infrastructura intelegi? oamenii aia nu au ce face, iar tu nu ai cum sa-i ajuti.
oamenii aia vor sa ii lasi si singuri si asa ceva nu poti in Romania
E ca si cum ti-ai cumpara un Bugati in Minsk pentru o companie de inchirieri auto.

stiu ce zici si iti dau dreptate, din acest motiv am deschis acest topic, pentru informare. Nu am zis ca gata compania exista, am pus-o pe picioare si caut nu stiu ce, pur si simplu vroiam sa stiu ce si cum. Stiu infrastructura nu exista, romanul inca te fura si coruptia este mare, dar incercarea nu moare (ca o dau in rime).

Asta cu cluburile ca si in Miami, organizator de petreceri, mai faci si rost de niste fete pentru oamenii cu bani si ma fac peste, sigur ies bani la greu.

#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,944
  • Înscris: 20.10.2015
Asa transporti droguri. Credeam ca discutam legal aici.

Daca m-as gandi la asa ceva, probabil ca as ataca pe cei care SUNT OBLIGATI sa vina in Romania nu sa creez eu capcana.
Deci poti crea o legatura pentru expati
Poti crea o legatura la medici oftalmologi buni, la medici stomatologi bun si tu sa te ocupi apoi, pe langa asta cu timpul lor liber si cu familiile lor, scoli, distractii etc.

Romania nu are si nici nu doreste turism.
Si nu zic ca e rau. Altele sunt prioritatile
Turismul este prea sensibil la piata.
Cum incepe o recesiune, gata turismul pentru cativa ani buni.
Lucrurl cu expatii merge si in cazul dezvoltarii 9apar companii) si in cazul recesiunii (trebuie sa inchizi/muti companii), deci multa lume.

Aia cu vai ce frumoasa e Romania, e ca Miorita, o balada doar. Nu se poate concretiza

#25
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,105
  • Înscris: 04.03.2014
Foarte foarte corect ce zice Tsunnnami.  Piata cea mai buna e aia a expatilor fie ei corporatisti, personal de prin  ambasade/organizatii internationale/NGO, si prietenii/neamurilor lor care ajung prin Romania. E al drac de greu ca strainul sa aleaga Romania ca zona de vancanta, dar daca are un frate/sora/prieten care-i pe acolo, poate poate...

Daca reusesti sa oferi un serviciu bun si te vad ca persoana de incredere se duce repede vorba prin birou, pe la chefurilor lor organizate de InterNations(oare in Romania exista?  daca nu cauta ce inseamna).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate