Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Star Trek: Discovery (2017)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1080 replies to this topic

#217
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

View PostGenjurooo, on 16 octombrie 2017 - 00:08, said:

Ai 5 episoade si orice fel de interactiune intre protagonista si oricine altcineva a fost penibila, ridicola si fortata.
Hai ca esti "hater"; la ora 1 noaptea tu scriai de 5 episoade cand al cincilea nici macar nu aparuse. Posted Image
Uita-te la Orville atunci.

View Postsuper8, on 16 octombrie 2017 - 09:08, said:

L-am (re)vazut acum si pot sa iti spun ca este mai bun decat primele doua epsioade din Star Trek: Discovery.
Ofera o introducere [oarecum puerila] a personajelor insa rolul actorilor cu experienta salveaza foarte mult.
Ba chiar si primul episod [nu pilotul, The Cage] din Star Trek: TOS - The Man Trap e mai bun decat ST: Discovery !
Aici nu exista nici o introducere a personajelor ci ii vei cunoaste tu pe parcurs; insa la fel, rolul actorilor cu experienta salveaza foarte mult.
Posted Image
N-am cum demonstra, dar fac pariu cu tine pe orice ca intre pilotul STD si episoadele pilot din TNG sau ToS, majoritatea ar alege STD.
Nu vorbesc despre seriale intregi, ci doar despre episoadele pilot...daca se poate face abstractie.

#218
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postworldwide, on 16 octombrie 2017 - 12:22, said:

Posted Image
N-am cum demonstra, dar fac pariu cu tine pe orice ca intre pilotul STD si episoadele pilot din TNG sau ToS, majoritatea ar alege STD.
Nu vorbesc despre seriale intregi, ci doar despre episoadele pilot...daca se poate face abstractie.
Nu cred, parerile sunt impartite.
Unii vor alege STD, altii TNG iar altii ToS.
Eu cred cu tarie ca episodul pilot din TNG si ToS sunt peste episodul "pilot" din STD.

Dar asta e doar parerea mea ! altii au alta parere, stii cum se spune  -doar o diferenta de opinie.

#219
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
E bine daca tu ai simtit suspans in serialul asta, as fi vrut si eu. :)

#220
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Nici aici nu s-au abtinut cu prezenta gay-lor... A devenit o moda sa ii bage prin toate serialele.

#221
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 25.12.2016

View PostBibulus, on 16 octombrie 2017 - 12:13, said:

Ce ziceti de cascadoria lui mr.Gay

View Posttiestodj20, on 16 octombrie 2017 - 17:12, said:

Nici aici nu s-au abtinut cu prezenta gay-lor...

Aproape ca nu mai exista serial in ultimii ani fara gay, ar trebui sa va cam obisnuiti.

#222
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postworldwide, on 16 octombrie 2017 - 12:22, said:

Hai ca esti "hater"; la ora 1 noaptea tu scriai de 5 episoade cand al cincilea nici macar nu aparuse. Posted Image
Normal ca sunt hater cand sunt confruntat cu un serial prost. Daca nu era Star Trek deja renuntam la el.
Cat despre 5 episoade am scris gresit, pt. ca vazusem episodu 6 din Orville.

#223
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View PostManasu, on 16 octombrie 2017 - 17:15, said:


Aproape ca nu mai exista serial in ultimii ani fara gay, ar trebui sa va cam obisnuiti.
"politically corectness" e un cacat. inteleg ca intr-un teritoriu ca sua nu poti face filme doar cu albi....dar sa bagi pe gat telespectatorilor  o minoritate doar pentru ca vor sa se afirme mi se pare o tampenie de tot cacatul. bine ca interzicem fumatul....nu care cumva sa vada copilu ca actoru fumeaza in film ca se apuca si el...dar daca vede doi gay e ok, el alege ce face cu viata lui. tampiti rau de tot astia de vor sa multumeasca pe toata lumea

#224
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Problema e ca sunt bagati asa, fara sa aiba nicio legatura cu subiectul, fara nicio treaba.

#225
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
intelegeam daca prin faptul ca daca unu si-o ia in cur i se lumineaza creierul si vedea nava pe unde sa merga....da, dar asa cum zici si tu e o aberatie de umplutura. ceva gen "hai sa bagam si o scena dragastoasa de gay sa mai umplem 3 minute degeaba si sa multumim si lgbtq"... ma lasi

#226
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,976
  • Înscris: 06.01.2006
Am vazut ep.5. Mi-a placut.

#227
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006
Si mie .
Pare mai interesant fata de primele sau chiar a inceput sa ne placa noul format?

#228
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 25.12.2016
E obisnuinta. Totusi, inca nu exista un personaj cu care sa "tragi". In alte serii iti faceai un favorit dupa primele episoade: capitanul, secundul, vreunul din echipaj. In Discovery toti sunt la fel de plati, daca dispare unul din peisaj e ca si cum n-ar fi existat (precum Georgiou). Klingonienii sunt si ei de rasul galaxiei, dintr-o rasa puternica si mandra au ajuns sa fie batuti cu pumnii de pamanteni, si-o trag cu prizonieri din alte specii (wtf!!)... i-au facut in asa fel, incat sa para niste fiinte rudimentare, decadente, niste dusmani demni de dispret si atat.

#229
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Mie-mi place dicția lor cînd își recită replicile.

#230
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006

View Postgepres, on 17 octombrie 2017 - 09:48, said:

Mie-mi place dicția lor cînd își recită replicile.

Oricum stilul este gen Iohannis ....

Ceea ce eu nu stiu , poate ma puteti lamuri voi , cand anume se petrece actiunea ? ... dupa sau inainte de TNG?

#231
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,417
  • Înscris: 06.11.2014
"Ten years before Kirk, Spock and the Enterprise, the USS Discovery discovers new worlds and lifeforms as one Starfleet officer learns to understand all things alien."

http://www.imdb.com/title/tt5171438/

#232
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

Quote

cand anume se petrece actiunea ? ... dupa sau inainte de TNG?
Inainte de TNG.
====================

Deci de la episodul 5 s-a imbunatatit ? sau e "comme ci comme ça" ?

#233
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006

View PostiZet, on 17 octombrie 2017 - 13:14, said:

"Ten years before Kirk, Spock and the Enterprise, the USS Discovery discovers new worlds and lifeforms as one Starfleet officer learns to understand all things alien."

http://www.imdb.com/title/tt5171438/
Deci kligonienii se dau pe brazda in TNG.

@super8  fie m-am obisnuit eu , fie e mai bun , nu stiu care varianta... per total imi place.

#234
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009
am vazut si episodul 5. Care a inceput cu o ineptie. Felul cum e capturat capitanul lorca de catre klingonieni. Adica aia apar asa din senin , fara sa fie vazuti de senzori? ca din ce stiu doar nava lui T'Kuvma avea asa ceva si aia era avariata. Cam fortata faza cu gayii de la sfarsit, mi-a placut faza cu mudd si cu evaderea de pe nava klingoniana. In continuare enterprise nu e ceea ce imi doresc, insa sper la zile mai bune..

Edited by vanitty, 17 October 2017 - 22:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate