Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Tatuaje admitere Jandarmerie

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Întrebarea mea este: de ce te-ai înrola în Jandarmerie?
Legat de tatuaj, nu cred că e o problemă. E la modă să ai tatuaj, cică îi impresionezi pe alții.
La Jandarmerie e important să fii obedient, să faci ce-ți zice stăpânul. Jandarmii sunt niște mercenari plătiți din banii noștri ca să ne țină din scurt atunci când ne împotrivim voinței conducătorilor pe care i-am ales. Din când în când, jandarmii mai participă la activități de marketing (sau PR, nu știu cum să le zic), cum ar fi deszăpeziri pe viscol, îndiguiri la inundații etc., menite să le spele imaginea de mercenari. Dar ei sunt pregătiți ca să lupte împotriva oamenilor care se răzvrătesc. Ce s-ar face boierul dacă nu ar avea niște bătăuși care să-l protejeze de furia țăranilor răsculați? Cam asta e Jandarmeria, în opinia mea: o instituție din feudalism.
Sfatul meu e să-ți cauți un loc de muncă normal, unde chiar muncești. Nu la Jandarmerie sau la firmele de pază și protecție, unde vei fi învățat cum să bați mai bine oamenii. Dacă vrei neapărat la stat, poți să încerci să devii pompier, să salvezi vieți.

#20
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View PostBob493, on 29 aprilie 2017 - 07:09, said:

Preferabil unui tataie penibil fara dragon pe spate, luat la misto de toti tancii.
deci zici ca este preferabil sa fi un tataie ridicol in loc de unul decent? bine

Edited by alexpet, 29 April 2017 - 07:45.


#21
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Eu ce spuneam mai sus... nu poti lupta antidrug fara sa le fi incercat putin cu nasul macar... sa stii contra ce lupti, nu din alta cauza :) Researh only, desigur :D
Daca ai si experienta in vanzari te angajeaza fara interviu si examen

View Postdon_dannielo, on 29 aprilie 2017 - 07:38, said:

La antidrog merge si cu vizibile




#22
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postrumlegok, on 29 aprilie 2017 - 07:45, said:

Eu ce spuneam mai sus... nu poti lupta antidrug fara sa le fi incercat putin cu nasul macar... sa stii contra ce lupti, nu din alta cauza :) Researh only, desigur :D
Daca ai si experienta in vanzari te angajeaza fara interviu si examen
Trebuie sa te infiltrezi ca sa-i salti pe baieti. Trebuie sa arati ca ei.

#23
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postdon_dannielo, on 29 aprilie 2017 - 07:38, said:

La antidrog merge si cu vizibile

[ https://s30.postimg.org/l2qoarfz5/cum-arata-cel-mai-periculos-politist-de-la-briga.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.sport.ro/...adversarii.html
eticheta este de la chiloti sau de la tatuaj? In plus are ceva sange de olandez de a simtit nevoia sa puna coroana regala deasupra mizeriilor de mai jos?

Edited by alexpet, 29 April 2017 - 08:00.


#24
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Eu cred ca suntem printre putinele tari care inca mai au conceptii gresite ori invechite. Eu sincer nu m-am tatuat pana acum si nu cred ca o voi face vreodata, insa nu am nimic cu persoanele care au tatuaje. Desigur aici nu vorbim de exagerari.


Oricum, ideea este ca exista extrem de multi ofiteri de politie, serifi etc din SUA, UK, Germania, Franta care au tatuaje la vedere. Si sunt niste persoane respectabile si respectate.



Attached File  242354256.jpg   77.05K   65 downloads
Attached File  160902_wpvi_police_tattoo_16x9_992.jpg   83.69K   73 downloads

Edited by andreiMembruAnonimut, 29 April 2017 - 08:04.


#25
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
ca sunt respectabile nu am absolut nici o indoiala dar totusi....cu floricele roz ?!Posted Image Posted Image
de a doua poza am ras 5 minute, rar mi-a fost dat sa vad ceva mai haios ca sa nu zic penibil.

Edited by alexpet, 29 April 2017 - 08:22.


#26
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Nu stiu ce sa zic dar in germania vezi politisti tatuati la tot pasul. Si sunt oameni cu care nu ai vrea sa faci o gluma. In sensul ca sunt extrem de seriosi si nu le arde de prostii. Mai ales de anul trecut cu imigrantii.. sunt extrem de vigilenti si nu ezita sa intrebe de sanatate pe oricine pare suspect.

Edited by andreiMembruAnonimut, 29 April 2017 - 08:17.


#27
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Cred, tocmai, probabil si-au facut floricele roz cand era treaba flower power. Acum alearga dupa teroristi in speranta ca acestia se dau in vileag si explodeaza de ....ras. Ca deh vremurile se mai schimba, cum zicea cineva mai sus.

Edited by alexpet, 29 April 2017 - 08:32.


#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Despre ce floricele roz vorbesti?
Te-ai ametit asa de dimineata?

#29
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
ai ochelari? trebuie curatati. Monitorul este OK? Sau vrei sa subliniezi ca sunt floricele rosii/portocalii/galbene si nu neaparat roz? Atunci ai dreptate, recunosc si-mi cer scuze pentru eroare.

Edited by alexpet, 29 April 2017 - 08:49.


#30
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Este femeie personajul cu tatuajul respectiv. In concluzie: nu e nimic de ras.

Edited by andreiMembruAnonimut, 29 April 2017 - 08:46.


#31
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
da!? ei atunci m-am linistit.....este cu totul altceva. Acum ca aflu ca este femeie cu adevarat, simt intradevar respectul. Dar, daca tot a venit vorba, ala cu casca in cap ce este?

Edited by alexpet, 29 April 2017 - 09:01.


#32
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostAnnoying, on 29 aprilie 2017 - 00:04, said:

View PostRCmake, on 28 aprilie 2017 - 23:20, said:

View PostSew, on 28 aprilie 2017 - 22:53, said:

Buna seara,

Am un tatuaj pe trei sferturi din spate, bineinteles nu este un tatuaj vizibil. Pot fii respins din cauza tatuajului? Multumesc.

Eu mi-as face griji si din alte privinte.

Posted Image
Emoticonul corect era Posted Image

In mod normal stiam ca politistii nu aveau voie cu tatuaje vizibile, la jandarmerie nu are de ce sa fie altfel. In mod normal va dezbracati acolo?

Edited by Erwin_Rommel, 29 April 2017 - 09:12.


#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postalexpet, on 29 aprilie 2017 - 08:45, said:

ai ochelari? trebuie curatati. Monitorul este OK? Sau vrei sa subliniezi ca sunt floricele rosii/portocalii/galbene si nu neaparat roz? Atunci ai dreptate, recunosc si-mi cer scuze pentru eroare.
Credeam ca vorbesti de a doua poza din postul caruia i-ai raspuns.

#34
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,766
  • Înscris: 21.06.2016

View Postalexpet, on 29 aprilie 2017 - 08:52, said:

da!? ei atunci m-am linistit.....este cu totul altceva. Acum ca aflu ca este femeie cu adevarat, simt intradevar respectul. Dar, daca tot a venit vorba, ala cu casca in cap ce este?


Iti f*te unul din aia o bataie de te caci pe tine si-ti inghiti risul cu dintii in singe. Hahaieli pe forum stim cu totii, viata reala e mai grea. Ok, am inteles, tie nu-ti plac tatuajele, dar te tatueaza pe tine? Nu? si atunci care e problema?

Edited by vrajitoruldinoz, 29 April 2017 - 09:53.


#35
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Se permit tatuajele atat timp cat sunt acoperite de uniforma. Nu se permit tatuaje care reprezinta insemne interzise (naziste, fasciste, rasiale, xenofobe, etc.).

View PostCaleaAdevarulSiViata, on 29 aprilie 2017 - 00:05, said:

Intrebarea e, cam ce suflet negru si ticalos ai de vrei sa te inrolezi in trupele de batausi Jandarmi/SIAS aka mascati ai stapanirii, sadism ceva, iti place sa bati oameni ?

Tu nu suni la politie cand vecinul turmentat iti bate la usa cu toporul, nu? Tu te rogi.

#36
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View Posteczorcistul, on 29 aprilie 2017 - 11:16, said:

Tu ai angaja astfel de personaje cu tulburari de personalitate?

Hmm..chiar nu stiam ca Ben Affleck, Jennifer Aniston, Sandra Bullock, Julia Roberts, Brad Pitt, Amanda Seyfried, Penélope Cruz, Scarlett Johansson, Jessica Alba, Emma Stone au probleme de personalitate.

Multumim de informatii. Acum o sa ne ferim de aceste personaje care au tulburari de personalitate!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate