Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Motorola Moto Z2 Play/Force

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
413 replies to this topic

#307
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Posteftincanicusor, on 31 iulie 2018 - 16:17, said:

Ma gandesc ca poate cel pe care il apelezi, trebuie sa aiba si el un tel care suporta volte + wi-fi (urmeaza sa fac proba)

Exact, te gandesti bine.

Vodafone nu ofera VoLTE, doar DiGi si Orange.

Edited by antinVidia, 31 July 2018 - 16:52.


#308
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Salutare ma poate ajuta si pe mine cineva .am un moto z2 play si intampin urmatoarea problema . Am schimbat contractul la internet (rds) cu fibra pana in casa si cu modem wifi de la ei , toate bune si frumoase doar ca acuma pe telefon pe wifi in magazinul play si pe youtube imi descarca cu o viteza foarte mica , am zis ca e problema de la telefon am dat resetare la setarile din fabrica mi-a mers bine internetul prin wifi pt cateva descarcari dupaia iar a inceput sa fie viteza super mica (asta se intampla doar pe wifi, pe date mobile descarca super bine ) ma puteti ajuta cu ceva setari sau care ar fi problema . Multumesc

#309
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,674
  • Înscris: 23.10.2006
Lasa telefonul in pace ca nu are nimic, rasnita de ONT e praf pe wi-fi, ai doar stardardul N pe ea. Daca vrei viteza pe wi-fi, iti cumperi un router cu AC si suni la RDS sa iti puna  ONT in bridge.

Edited by baribalu, 03 August 2018 - 20:02.


#310
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Da nu vreau super viteze ... Ideea e ca e limitat cand descarc orice din magazinul play la aproximativ 70 kb/s. daca schimb pe date mobile prind 4-5 mb/s.. dupa resetarea telefonului a descarcat cu viteza de 4-5 mb iar dupa cateva ore iar a revenit la 70kb/s

#311
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu am mai vazut/auzit asa ceva...

#312
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Eu am aceeași configurație de internet cu Z2 play și merge ok. Nu am setat nimic special în router. În alte locații îți merge bine wifi ?

#313
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
O sa merg azi pe la parinti acasa sa vad cum se comporta pe wifi e acelasi internet cu acelasi router ... Revin cu informatii mai pe seara .

#314
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Se pare ca pe toate retele wifi am restrictie de download... O sa ma orientez catre un alt telefon daca nu rezolv situatia.

#315
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Conexiunea cu routerul la ce viteza se stabileste ?

#316
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Gata am descoperit buba ... Aplicatia de mobilebanking de la unicredi dupa ce o activam imi scadea viteza pe wifi ...dupa ce o dezinstalam revenea viteza ... Ce trebuie sa fac ca sa pot rula aplicatia si sa imi fie ok si viteza de pe wifi?

Am facut mai multe teste se pare ca si aplicatia de la ING schimba ceva si cu ea imi face figura ....

#317
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu trebuie sa faci nimic...teoretic, nu ar trebuii ca o aplicatie sa iti scada viteza la wifi. Ce poti sa Ii faci? doar sa Ii blochezi permisiunile, dar fara ele nu merge aplicatia, mai ales fara acces la internet...
Am avut aplicatia de la ING cat am avut Moto Z2 Play si nu mi-a facut probleme de niciun fel.

#318
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009
Si eu folosesc aplicatia ING, nu am probleme (e drept, ont-ul meu e in bridge si reteaua wifi e asigurata de un router ac).
Ai ceva munca de facut: testeaza cu alt telefon, in primul rand, configuratie asemanatoare (ca si versiune de android). Daca se constata ca e de la aplicatie (desi, cam ciudat), le scrii celor ce dezvolta aplicatia, sau pt raspuns mai rapid scrii pe pagina de fb a bancii.

In ultima instanta, fa proba cu un alt router, si soliciti rds , telefonic, sa iti configureze ont in bridge.
Nu cred ca are sens/e mai rentabil, sa schimbi telefonul asta, decat sa iti iei un router ac.

#319
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Oare ce bani as putea obtine pe Z2play? Vreau sa imi fac niste calcule...

#320
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,674
  • Înscris: 23.10.2006
Eu l-am luat unul cu 3 luni de functionare si garantie pana la 2 ani + boxa JBL + moto turbopower™ pack cu 1.200 lei. Asa ca iti poti face o idee cu cat poti sa il dai... sau cauta pe olx cu cat se da unul..

#321
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Daca e cineva interesat de z2 play eu il vand cu 800 lei full box tinut in husa cu folie pe ecran ... Varianta dual sim de 64 gb memori si 4gb ram... Sunt din Brasov.

#322
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009
Android 9 - pie (https://www.theguard...ou-need-to-know)
cred ca pana la finalul anului, primim si noi updateul la Android 9
https://theleaker.co...oid_P_90_Update

Edited by Badazz, 08 August 2018 - 15:15.


#323
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009
Am incercat sa scanez un cod QR, folosind aplicatia nativa de camera. Nu am reusit, desi am incercat de mai multe ori, de la distante diferite.
Voua va merge?

#324
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Eu o dezactivam mereu, nu am incercat niciodata. Camera e pentru poze/video, pentru QR am aplicatie dedicata.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate