Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Tip solutie: Amână pronunțarea judecatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
activ2012

activ2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.10.2013
Buna
De curand am primit acasa o instiintare de la judecatorie pentru o cerere de valoare redusa in valoare de 600 lei
Dupa cateva zile am platit suma de 600 catre reclamant(firma tv cablu) +taxa de timbru de 50 lei catre judecatorie
Am trimis aceste acte catre reclamant si catre judecatorie
La randul lor reclamantul a trimis catre judecatoria dovada achitarii integrale a sumei datorate.
Am luat legatura cu reclamantul si mi-a trimis si mie documentul trimis catre judecatorie cu dovada achitarii integrale a dotariei
Dupa ceva timp am primit o citatie in care zice sa ma prezint la judecatorie, in data de 10.02....in calitate de parat
Mentionez ca la citatia de la tribunal mai erau anexate si dovezile mele de plata si dovada achitarii (trimisa de reclamant catre judecatorie)
Datorita faptului ca nu am putut lipsi de la serviciu nu m-am prezentat la "proces"
Azi cand am intrat sa vad pe site decizia judecatoriei,scrie asa:  
"Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 23.02.2017, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 Cod de procedură civilă.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 10.02.2017"
Ce inseamna  asta mai exact?
Risc ceva?cheltuieli de judecata sau altceva??
Avand in vedere ca am achitat integral suma datorata reclamantului conform cererei de valoare redusa,de ce se nu s-a dat o decizie de incheiere azi??

Edited by activ2012, 10 February 2017 - 23:35.


#2
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Stai linistit.
Amanarea pronuntarii nu te obliga la nimic.
  Este doar o expresie juridica.
Instanta poate amana o pronuntare din varii motive, dar nu imputabile tie.  Proceduri interne.
   Si sa nu fii surprins daca la acel termen vei mai primi o amanare sau chiar doua  pana la pronuntare.
Nu ai nici o obligatie. Astepti.

#3
activ2012

activ2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.10.2013
iata si solutia pe scurt din 23-02-2017

Complet: C35
Tip solutie: Respinge cererea
Solutia pe scurt: Respinge cererea de valoare redusă formulată de reclamanta "yyyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyy", în contradictoriu cu pârâtul "xxxx  xxxxx" rămasă fără obiect. Executorie de drept. Cu drept de a formula apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac a apelului se depune la Judecătoria Ia?i. Soluţionată în cameră de consiliu azi, 23.02.2017, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile art. 396, alin. 2 Cod Procedură Civilă.
Document: Hotarâre  2407/2017  23.02.2017

ce sa insemne asta mai exact?
s-a terminat procesul?

#4
alumoi

alumoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 23.11.2005
Da.
Ati achitat datoria deci cererea reclamantului a ramas fara obiect. Instanta a luat act de acest fapt si a pronuntat o hotarire in acest sens.
Procesul s-a terminat si puteti sta linistit ca doar n-o fi nebun reclamantul sa atace hotarirea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate